فناوری جدید UFS 4.0 سامسونگ سرعت خواندن و نوشتن داده ها را در حافظه موبایل افزایش می دهد

فناوری جدید UFS 4.0 سامسونگ سرعت خواندن و نوشتن داده ها را در حافظه موبایل افزایش می دهد

فناوری جدید UFS 4.0 فناوری جذابی است که می تواند سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در حافظه گوشی ها را افزایش دهد.

به گزارش تک نیوز، آخرین راه حل سامسونگ، UFS 4.0 که به تازگی معرفی شده است، بر روی گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های قابل حمل در دسترس خواهد بود. به گفته این شرکت، تولید انبوه این حافظه های پرسرعت از سه ماهه سوم سال جاری آغاز خواهد شد.

معرفی فناوری UFS 4.0 احتمال استفاده از آن را در گوشی های گلکسی اس 23 و تاشو سامسونگ به عنوان اولین دستگاه هایی که از این حافظه برای ذخیره سازی استفاده می کنند، به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. اگرچه سامسونگ هنوز به طور رسمی این خبر را تایید نکرده است، اما در صورت مجهز شدن گوشی های اندرویدی به این حافظه ذخیره سازی، سرعت آنها به شدت افزایش می یابد.

با فناوری UFS 4.0، پهنای باند می تواند به حداکثر 23.2 گیگابیت در ثانیه برسد. با این حال، در UFS 3.1 حداکثر پهنای باند نصف این مقدار بود. مهمترین مزیت این فناوری استفاده از آن در گوشی های هوشمند 5G است که باید حجم زیادی از داده را پردازش کنند. با فناوری نسل هفتم جدید سامسونگ V-NAND، سرعت خواندن و نوشتن به 4200 مگابایت بر ثانیه و 2800 مگابایت بر ثانیه می رسد. از سوی دیگر، افزایش بهره وری انرژی با بهبودهایی همراه خواهد بود که عمر باتری بیشتری را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. به گفته سامسونگ، این حافظه ها تا 1 ترابایت قابل ارائه هستند که نسخه ایده آلی برای گوشی های پرچمدار سامسونگ است.