• خانه
  • اخبار
  • فناوری جدید نمایشگر TCL مشاهده محتویات آن را از بیرون غیرممکن می کند

فناوری جدید نمایشگر TCL مشاهده محتویات آن را از بیرون غیرممکن می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فناوری جدید نمایشگر TCL مشاهده محتویات آن را از بیرون غیرممکن می کند

صفحه نمایش فوق نازک TCL به گونه ای طراحی شده است که نتوان محتویات صفحه نمایش آن را از هر طرف مشاهده کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، TCL به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح صفحه نمایش گوشی های هوشمند اخیرا از فناوری جدیدی برای ساخت صفحه نمایش گوشی های هوشمند استفاده کرده است. بخش CSOT با موفقیت فناوری جدیدی به نام Active Slim Display معرفی کرده است که دسترسی دیگران را به محتوای صفحه غیرممکن می کند.

کاربران در حال حاضر از محافظ صفحه برای به حداقل رساندن توانایی نمایش محتوایی که توسط اطرافیانشان مشاهده یا خوانده می شود از طریق بازتاب کم استفاده می کنند. اما این فیوزها زاویه خاصی دارند که فقط از همان زاویه دید را کاهش می دهند و اگر فرد دیگری نزدیک کاربر باشد امکان دیدن محتویات وجود دارد. دلیل اصلی فقدان فناوری یا محافظ صفحه نمایش فعال است.

TCL همچنین قصد دارد برای حل مشکل مشابه، به جای آج، تغییراتی در صفحه نمایش ایجاد کند. این نمایشگر که Active Privacy Display نام دارد، می تواند محتوا را از زوایای مختلف مخفی کند و به دلیل استفاده از فناوری فعال، حالت های حریم خصوصی را تغییر دهد. این فناوری در حال حاضر بر روی یک لپ تاپ 13 اینچی TCL در حال آزمایش است که به راحتی به جای نمایشگر معمولی از یک صفحه نمایش حریم خصوصی استفاده می کند.

این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که این فناوری برای گوشی های هوشمند توسعه یافته است و یک صفحه نمایش 6.58 اینچی فوق نازک تولید کرده است. با فعال کردن قابلیت حریم خصوصی صفحه، حتی افرادی که در زاویه 45 درجه و در نزدیکترین موقعیت قرار دارند، نمی توانند محتویات صفحه را ببینند. با این فناوری، نور عبوری از گوشه های کناری تنها 1.12 درصد است.