• خانه
  • اخبار
  • فناوری تصویربرداری سه بعدی ارزان احتمالاً راه خود را به دنیای دستگاه های تلفن همراه باز می کند

فناوری تصویربرداری سه بعدی ارزان احتمالاً راه خود را به دنیای دستگاه های تلفن همراه باز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فناوری تصویربرداری سه بعدی ارزان احتمالاً راه خود را به دنیای دستگاه های تلفن همراه باز می کند

برخی از فناوری های مورد استفاده در صنایع بزرگ به دلیل هزینه بالای آنها در صنایع کوچکتر مانند موبایل قابل استفاده نیستند. فناوری تصویربرداری سه بعدی شاید یکی از مواردی باشد که نسخه ارزان‌تر آن باید وارد دنیای دستگاه‌های موبایل شود. اس ترنجی با من باش.

فناوری تصویربرداری سه بعدی ویژه که می تواند در گوشی های هوشمند استفاده شود

به گزارش Digital Trends، محققان دانشگاه استنفورد در حال کار بر روی سیستمی هستند که می تواند منجر به پیشرفت های عمده در دوربین گوشی های هوشمند شود. با این تغییرات، حسگرهای تصویر قادر خواهند بود با استفاده از نور، فاصله بین اجسام را اندازه گیری کنند که این امکان را به تصاویر سه بعدی از گوشی های هوشمند می دهد. این امر مستلزم استفاده از حسگر پوششی است که به معنای “تشخیص نور و برد” است.

نسخه ارزان‌تر Lidar می‌تواند به سیستم‌های تصویربرداری سه بعدی دانشگاه استنفورد کمک کند تا در تعداد زیادی از تلفن‌های هوشمند در دسترس قرار گیرند. لیدار نور لیزر را ساطع می کند و زمان رسیدن به یک جسم و بازگشت به تلفن را پردازش می کند. از این فناوری می توان برای اندازه گیری سرعت حرکت یک جسم، فاصله آن، نزدیک تر یا دورتر و اینکه آیا با جسم دیگری حرکت می کند، استفاده کرد. سنسور لیدار قبل از آن در آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس برای بهبود فوکوس در نور کم و حالت شب استفاده می شود.

سنسور LiDAR چیست؟ چه چیزی برای iPhone 12 Pro یا iPad Pro کار می کند؟

نسخه اصلی مورد استفاده توسط محققان دانشگاه استنفورد ارزان تر از نسخه مورد استفاده اپل است که می تواند امکان استفاده از سیستم را در تلفن های بیشتری فراهم کند. محققان در حال تلاش برای ایجاد یک حسگر LED با وضوح بالا مگاپیکسلی هستند که در حال حاضر در دسترس نیست. وضوح بیشتر به رهبر اجازه می دهد تا اهداف را در محدوده وسیع تری شناسایی کند. اوکان آتالار، دانشجوی دکترای مهندسی برق در دانشگاه استنفورد، مقاله ای در توصیف این سیستم نوشت.

آتالار می‌گوید دوربین‌های سه‌بعدی موجود به پیکسل‌های تخصصی نیاز دارند که درک آن‌ها در فرمت‌های بزرگ دشوار است و به دلیل تجهیزات الکترونیکی پیچیده‌ای که برای ثبت تصاویر سه‌بعدی در پیکسل مورد نیاز است، کارتریج‌های کوچک‌تری دارند. رویکرد ما حسگرهای دو بعدی استاندارد و بسیار مدرن را به حسگرهای سه بعدی تبدیل می کند. Lidar می تواند به شما در تعیین عمق عکس کمک کند. ترکیب چندین عکس گرفته شده توسط دوربینی که از زوایای مختلف از اطراف یک شی عکس می گیرد، می تواند یک مدل سه بعدی ایجاد کند.

فناوری تصویر سه بعدی

Uplift Labs تصاویر سه بعدی را برای بهبود شکل و تکنیک ورزشکاران تجزیه و تحلیل می کند. Sukmasa Kabayama، مدیر اجرایی این شرکت می گوید دوربین هایی که او استفاده می کند دوربین های سه بعدی نیستند. با این حال، او خاطرنشان می‌کند که دوربین‌های گوشی‌های هوشمند این قدرت را دارند که داده‌های با ارزش را ثبت کنند و تصاویر سه بعدی را با استفاده از ویدئو و سایر برنامه‌ها تولید کنند. ورزش یکی از مواردی است که تصویربرداری و تحلیل سه بعدی می تواند برای گوشی های هوشمند عالی باشد.

کابایاما اضافه کرد که اگر شما یک ورزشکار کراس فیت، یا یک گلف باز در آخر هفته، یا حتی یک علاقه مند به ورزش هستید، به هر حال خطر آسیب فیزیکی وجود دارد و این یک چالش دائمی برای بسیاری از ورزشکاران است. اگرچه ورزشکاران حرفه ای به فناوری سه بعدی دسترسی دارند که به عنوان راهی برای به حداقل رساندن مشکلات و کاهش صدمات مربوطه عمل می کند، سایر ورزشکاران عادی به این فناوری دسترسی ندارند.

اگر معرفی قابلیت های سه بعدی در گوشی های هوشمند هزینه استفاده از فناوری سه بعدی را کاهش دهد، ورزشکاران عادی می توانند به همان اطلاعاتی دسترسی داشته باشند که خطر آسیب را کاهش می دهد. کابایاما ادامه می دهد که بیشتر آسیب های ورزشی ناشی از ورزش نامناسب، شکل و حرکت نامناسب یا سایر ضعف های فیزیکی است که تصاویر سه بعدی می توانند مناطقی را برای بهبود تشخیص دهند. هم برای شکل و هم برای قسمت هایی از بدن که نیاز به تقویت دارند.

قابلیت های سه بعدی در دوربین گوشی های هوشمند نیز امنیت را بهبود می بخشد

یکی دیگر از مدیران اجرایی یک شرکت سه بعدی، هانس هانسن، مدیر عامل برند سه بعدی است. هانسن می‌گوید: «با دوربین‌های سه‌بعدی، می‌توانید صحنه‌ها و اشیایی را که افراد می‌توانند از راه دور به صورت فیزیکی در یک اتاق تجربه کنند، ثبت کنید. این فناوری برای کار از راه دور، آموزش و فواصل ایمن در طول اپیدمی کرون مفید خواهد بود. همچنین برای تشخیص، درمان و ترمیم عملکردها در بخش های بهداشت، فناوری و تولید مفید است.

مطابق با PhoneArenaفناوری تصویربرداری سه بعدی در دوربین گوشی های هوشمند نیز می تواند یک مزیت امنیتی بزرگ باشد. با این حال، دوربین True Depth اپل به دلیل اسکن سه بعدی، امنیت بیشتری نسبت به تشخیص چهره را فراهم می کند. دوربین های سه بعدی جدیدتری که وارد بازار می شوند باید بتوانند اطلاعات عمیق تری را هنگام اسکن چهره کاربر جمع آوری کنند و سیستم های تشخیص چهره را ایمن تر کنند.

جمع آوری اطلاعات عمیق تر، اطلاعات بیشتری در مورد چهره شما در تلفن شما به ارمغان می آورد. این کار تعداد دفعاتی را که سیستم تشخیص چهره شما را شناسایی نمی کند کاهش می دهد و همچنین از شما در برابر مهاجمانی که سعی می کنند به گوشی شما نفوذ کنند محافظت می کند.