• خانه
  • اخبار
  • فناوری تجزیه و تحلیل ویدیوها برنده جایزه برتر دانشگاه است. در نمایشگاه علوم کامپیوتر در واشنگتن

فناوری تجزیه و تحلیل ویدیوها برنده جایزه برتر دانشگاه است. در نمایشگاه علوم کامپیوتر در واشنگتن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فناوری تجزیه و تحلیل ویدیوها برنده جایزه برتر دانشگاه است. در نمایشگاه علوم کامپیوتر در واشنگتن

فناوری تجزیه و تحلیل ویدیوها برنده جایزه برتر دانشگاه است. در نمایشگاه علوم کامپیوتر در واشنگتن
از سمت چپ: جارد ناکاهارا نایب قهرمان جایزه مادرونا، کریس پیکاردو شریک مادرونا و دونگ هه، مورین داوم و انهائو ژانگ برندگان جایزه مادرونا. (عکس از مادرونا/اریکا شفر)

یک تیم دانشجویی که روی فناوری‌هایی کار می‌کردند تا اطلاعات را از ویدیوها استخراج کنند، این 15 مورد را به دست آوردندهفتم جایزه سالانه Madrona در روز سه‌شنبه در نمایشگاه تحقیقات سالانه 2022 در دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر پل جی آلن.

روز ارائه ها، گفتگوها و پوسترها با اهدای جایزه به تیمی که به بهترین وجه تحقیقات عالی را با پتانسیل تجاری ترکیب می کند، به اوج خود رسید که توسط Madrona Venture Group در سیاتل اعطا شد.

تیم برنده بر روی دو پروژه کار کرد که بر اساس سیستمی به نام VOCAL است که به کاربران اجازه می دهد تا داده های متنی را از مقادیر زیادی اطلاعات بدون برچسب در ویدیوها بدون مدل های از پیش آموزش دیده استخراج کنند. VOCAL (سازمان ویدیو و تجزیه و تحلیل ترکیبی تعاملی) به کاربران امکان می دهد داده های خود را سازماندهی کنند، مدل هایی را برای اهداف خاص بسازند و رویدادها را جستجو کنند. این دو پروژه سازماندهی ویدئو و تحقیق و تجزیه و تحلیل ویدئویی تعاملی برای پرس و جوهای ترکیبی شامل فناوری جستجو بودند.

پروژه ها توسط Ph.D. دانش‌آموزان مورین داوم، انهائو ژانگ و دونگ هه، که توسط پروفسور و مدیر مدرسه آلن، Magdalena Balazinxa و پروفسور Ranjay Krishna مشاوره شدند. این تیم همچنین با براندون هیز، یکی از فارغ التحصیلان مدرسه آلن که اکنون در مایکروسافت است، همکاری کرد.

از زمان تأسیس بیش از دو دهه پیش، مادرونا 21 شرکت منفک شده از UW، از جمله Impinj و Turi را که توسط اپل خریداری شده بودند، تامین مالی کرده است. اخیراً، این شرکت خطرپذیر از A-Alpha Bio، Modulus Therapeutics و OctoML حمایت کرد که پنج سال پیش جایزه Madrona را دریافت کرد و 132 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاری کرد.

تیم پورتر، مدیر عامل Madrona در بیانیه ای با اعلام این جایزه گفت: دانشگاه واشنگتن و به ویژه مدرسه آلن نه تنها به منبع نوآوری باورنکردنی برای منطقه ما، بلکه به یکی از بهترین دانشگاه های جهان تبدیل شده است. .

این ویترین همچنین شامل سه برنده جایزه Madrona و دو برنده انتخاب مردم بود که در زیر ذکر شده است.

نایب قهرمان جایزه مادرونا

ClearBuds: هدفون دوگوشی بی‌سیم برای تقویت گفتار مبتنی بر یادگیری ماشین. شبکه عصبی ClearBuds بهبود گفتار در زمان واقعی را در آیفون فعال می کند و نویزهای ناخواسته را سرکوب می کند.

اعضای تیم: ایشان چاترجی، ماروچی کیم، و ویوک جایارام، با مشاوره شیام گولاکوتا، ایرا کملماچر-شلیزرمن، شوتاک پاتل و استیون ام سیتز.

سیستم های تجزیه و تحلیل داده ها برای افراد غیرمتخصص آماری. این تیم افراد غیرمتخصص را قادر می سازد تا مدل های آماری را از طریق یک فرآیند تعاملی و بدون کد تولید کنند.

اعضای تیم: یونیس ژوئن، با مشاوره جفری هیر و رنه یوست.

Levity: رباتیک بدون تماس و اتوماسیون برای زیست شناسی مصنوعی. این تیم در حال توسعه فناوری برای تعلیق و دستکاری اجسام در مقیاس میلی متری با استفاده از شناور اولتراسونیک است.

اعضای تیم: جارد ناکاهارا، با مشاوره جاشوا آر. اسمیت.

برندگان جایزه انتخاب مردم

فراتر از عجیب بودن NLP. اعضای تیم: کاتارینا رینکه، جولیا تسوتکوف، مارتن ساپ، اندرو ملتزوف، رونان لو براس، جنی لیانگ و رودولفو باراگان.

توزیع اعتماد و ایجاد شفافیت در محاسبات عمومی و زیرساخت شبکه. اعضای تیم: Sudheesh Singanamalla، Matthew Johnson، Esther Han Beol Jang، Nick Durand، Abhishek Shah، Spencer Sevilla، Richard Anderson و Kurtis Heimerl.