• خانه
  • اخبار
  • فناوری بازسازی تصویر Intel XeSS به زودی عرضه خواهد شد

فناوری بازسازی تصویر Intel XeSS به زودی عرضه خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فناوری بازسازی تصویر Intel XeSS به زودی عرضه خواهد شد

اینتل قصد دارد فناوری بازسازی تصویر XeSS را در رویداد دیگری در سه ماهه دوم سال جاری عرضه کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، اینتل طی چند ساعت اخیر یک رویداد مجازی برای ارائه تراشه های گرافیکی ارزان قیمت از سری Arc برگزار کرده است. در این مراسم آخرین دستاوردها در زمینه پردازش لپ تاپ و دسکتاپ ارائه شد. اینتل همچنین اعلام کرد که فناوری بازسازی تصویر در رویداد دیگری رونمایی خواهد شد.

این فناوری که مبتنی بر هوش مصنوعی است، با افزایش رزولوشن بازی می توان آن را رقیب DLSS دانست. این فناوری در واقع همان تکنیک های بازسازی تصویر است که می تواند تصاویر 4K را در اختیار گیمرها قرار دهد. آنها قادر خواهند بود بدون نیاز به سخت افزار یا قدرت بیشتر برای اجرای بازی به تصاویر 4K دسترسی داشته باشند. برخی معتقدند که این فناوری واحدهای پردازشگر مانند CPU و GPU را تغییر می دهد. بنابراین می توان از آن در رایانه، کنسول های قابل حمل، تلویزیون، گوشی های هوشمند یا تبلت استفاده کرد. با توجه به اینکه اینتل نیز عرضه این فناوری را به صورت کراس پلتفرم اعلام کرده است، ممکن است پردازنده های دیگر بازار نیز از این قابلیت استفاده کنند.

از سوی دیگر، AMD قصد دارد تا قبل از پایان سه ماهه دوم، فناوری FSR 2.0 را عرضه کند که در آن بهینه سازی تصویر بدون نیاز به پشتیبانی دستوری خاص اجرا می شود.