• خانه
  • اخبار
  • فناوری‌های کشاورزی منبع باز مایکروسافت، کاشت بذر برای کشاورزی پایدار مبتنی بر داده‌ها

فناوری‌های کشاورزی منبع باز مایکروسافت، کاشت بذر برای کشاورزی پایدار مبتنی بر داده‌ها

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فناوری‌های کشاورزی منبع باز مایکروسافت، کاشت بذر برای کشاورزی پایدار مبتنی بر داده‌ها

فناوری‌های کشاورزی منبع باز مایکروسافت، کاشت بذر برای کشاورزی پایدار مبتنی بر داده‌ها
اندرو نلسون، مهندس نرم‌افزار و کشاورز شرق واشنگتن در حال آزمایش فناوری‌های تحقیقاتی مایکروسافت، از جمله ابزارهایی برای استفاده بهتر از داده‌های هواپیماهای بدون سرنشین است. (عکس از دن دلانگ برای مایکروسافت)

مایکروسافت ریسرچ کد زیربنایی را برای یک سری از فناوری‌های کشاورزی تحت مجوزهای منبع باز منتشر می‌کند و دانشمندان خاک، دانشمندان گیاهان و سایر کارشناسان را تشویق می‌کند تا راه‌حل‌های فنی برای مزارع پایدار ایجاد کنند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که کشاورزان آمریکایی با عملکرد پایین دست و پنجه نرم می‌کنند که بخشی از آن به دلیل تأثیرات تغییرات آب و هوا و آب و هوای شدید در بسیاری از مناطق این کشور است.

مایکروسافت فناوری‌های «FarmVibes.AI» را در GitHub ارائه می‌کند:

  • Async Fusion از تصاویر پهپاد و ماهواره در ترکیب با حسگرهای زمینی برای ارائه اطلاعات خاک استفاده می‌کند و به کشاورزان کمک می‌کند تا تعیین کنند که بذرها را در چه عمقی بکارند و چه مقدار کود باید اعمال کنند.
  • SpaceEye ابرها را از تصاویر ماهواره ای برای تجزیه و تحلیل شرایط میدانی حذف می کند.
  • DeepMC از داده های حسگر و پیش بینی ایستگاه های هواشناسی برای پیش بینی دما و سرعت باد استفاده می کند.
  • یک ابزار “چه می‌شد اگر” برای کمک به کشاورزان طراحی شده است تا بفهمند چگونه شیوه‌های مختلف کشاورزی بر ترسیب کربن خاک تأثیر می‌گذارد و آنها را قادر می‌سازد درآمد بیشتری از بازارهای کربن کسب کنند.

Ranveer Chandra، مدیر عامل Microsoft Research for Industry Group در یک نشست خبری گفت: «ما می‌خواهیم با ارائه جدیدترین فناوری‌ها به متخصصان این حوزه، نوآوری را در فضای پیرامون داده‌ها و هوش مصنوعی هدایت کنیم». از طریق آنها، ما واقعاً قادر خواهیم بود دموکراتیزه کردن کشاورزی مبتنی بر داده را پیش ببریم.»

مایکروسافت این فناوری را با اندرو نلسون، کشاورز و مهندس نرم افزار شرقی واشنگتن که در دانشگاه واشنگتن علوم کامپیوتر و تجارت خوانده بود، آزمایش کرد.

او همچنین از این نظر غیرعادی است که توانست پس از حدود 15 سال تلاش برای دریافت فیبر نوری، اتصال فیبر نوری به مزرعه خود را ایمن کند. نلسون با اعتراف به اینکه “بسیار خوش شانس” است، گفت: “برای اطمینان از اینکه می توانم تک تک کارهایی را که انجام می دهیم ثابت کنم، اتصالات زیادی در مزرعه خود دارم.”

یکی از فناوری‌هایی که مایکروسافت در آینده منتشر می‌کند به حل مشکل دیگران کمک می‌کند: FarmVibes.Connect از طیف استفاده‌نشده استفاده می‌کند که به عنوان «فضاهای سفید» تلویزیون نیز شناخته می‌شود تا اتصال اینترنت را در مناطق روستایی فراهم کند.