• خانه
  • اخبار
  • فقدان امضا: مالیات بر عایدی سرمایه آینده ایالت واشنگتن در دست دادگاه است

فقدان امضا: مالیات بر عایدی سرمایه آینده ایالت واشنگتن در دست دادگاه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فقدان امضا: مالیات بر عایدی سرمایه آینده ایالت واشنگتن در دست دادگاه است

فقدان امضا: مالیات بر عایدی سرمایه آینده ایالت واشنگتن در دست دادگاه است
(عکس بزرگ)

در حال حاضر، آینده مالیات بر عایدی سرمایه واشنگتن در دست دادگاه های ایالتی است.

هنگامی که 8 ژوئیه هفته گذشته سپری شد، مهلت ارسال امضا برای بیش از سه ده اقدام رای علیه مالیات جدید نیز به پایان رسید. هیچ یک از این دو اقدام برای واجد شرایط بودن برای انتخابات نوامبر امضای کافی جمع آوری نکردند.

چارلی بویزنر، مدیر ارتباطات وزیر امور خارجه واشنگتن گفت: «هیچ کس (جمعه) برای ارائه چیزی در مورد اقدامات افزایش سرمایه نیامد. او گفت که این موضوع امسال توسط رای دهندگان مطرح نخواهد شد.

اما آینده این مالیات با هدف فروش سهام بزرگ برای ساکنان ایالت واشنگتن – که توسط قانونگذار ایالتی و فرماندار در سال 2021 تصویب شد – نامشخص است. پس از اینکه فرماندار جی اینسلی این قانون را امضا کرد، مخالفان او با موفقیت آن را در دادگاه شهرستان داگلاس مسدود کردند.

برایان هوبر، قاضی دادگاه عالی شهرستان داگلاس، در کنار مخالفان مالیات جدید قرار گرفت، که معتقد بودند این مالیات بر درآمد غیرقانونی بر اساس قانون اساسی ایالت است.

دادستان کل باب فرگوسن متعاقباً از این تصمیم مستقیماً به دادگاه عالی ایالت تجدید نظر کرد. بالاترین دادگاه ایالتی هنوز نگفته است که آیا دادگاه تجدید نظر بدوی را دور می زند و پرونده را بررسی می کند.

بریونا آهو، مدیر ارتباطات دادستان کل گفت: ما هنوز نشنیده ایم.

مالیات بر عایدی سرمایه در سراسر ایالت 7 درصد مالیات غیر مستقیم بر فروش سهام، اوراق قرضه و مشاغل اعمال کرد که اولین مالیات از این قبیل در تاریخ ایالت بود.

مالیات غیر مستقیم در جامعه فناوری محبوبیت جهانی نداشت زیرا به دنبال هدف قرار دادن و مالیات بر شکل متداول غرامت صنعت بود: سهام و اختیارات سهام.

اما این مالیات فقط برای سود سرمایه بالای 250000 دلار اعمال می شود. و بسیاری از سودهای سرمایه بالقوه دیگر از جمله زمین و سازه های مستغلات را آزاد می کند. حساب های بازنشستگی؛ دام برای کشاورزی یا دامداری؛ و فروش چوب و زمین های جنگلی از جمله معافیت های دیگر.

سوال اصلی دادگاه: آیا مالیات بر عایدی سرمایه مالیات بر درآمد است یا مالیات فروش؟ طرفداران این مالیات می گویند که این مالیات بر درآمد نیست، بلکه یک مالیات غیر مستقیم یا مالیات فروش است که تنها زمانی جمع آوری می شود که موجودی کافی فروخته شود.

تقریباً در هر ایالت – و IRS – سود سرمایه به عنوان درآمد طبقه بندی می شود. اما واشنگتن به یک دلیل قانونی یک امر پرت است: این تنها ایالت در کشور است که درآمد را به عنوان دارایی واقعی طبقه بندی می کند. این امر هرگونه تلاش برای تصویب هر نوع مالیات بر درآمد را خنثی کرد، زیرا همه مالیات‌های بر درآمد مشمول محدودیت‌های سخت‌گیرانه قانون اساسی در مورد مالیات بر دارایی بودند.

چنین محدودیتی برای فروش یا عوارض غیر مستقیم وجود ندارد.