• خانه
  • اخبار
  • فصل جدیدی در خرده فروشی فیزیکی: Barnes & Noble در حال گسترش است – از جمله در مکان های قبلی Amazon Books

فصل جدیدی در خرده فروشی فیزیکی: Barnes & Noble در حال گسترش است – از جمله در مکان های قبلی Amazon Books

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فصل جدیدی در خرده فروشی فیزیکی: Barnes & Noble در حال گسترش است - از جمله در مکان های قبلی Amazon Books

فصل جدیدی در خرده فروشی فیزیکی: Barnes & Noble در حال گسترش است - از جمله در مکان های قبلی Amazon Books
محل قبلی کتاب های آمازون در دهکده دانشگاه سیاتل. (عکس فایل brooztechnology/Kurt Schlosser)

این برای یک پایان نامه چگونه است؟

Barnes & Noble، کتابفروشی های زنجیره ای که سال ها برای رقابت با آمازون و سایر خرده فروشان آنلاین تلاش کرده است، در واقع در حال افزایش ردپای خود در فروشگاه های آجر و ملات است. و در یک پیچ و تاب خاص، دو فروشگاه جدید Barnes & Noble در منطقه بوستون در مکان‌های قبلی آمازون Books افتتاح شدند.

وال استریت ژورنال این هفته گزارش داد که چگونه گسترش فروشگاه این شرکت منجر به “رنسانس املاک و مستغلات بزرگ” در سال 2023 می شود. Barnes & Noble که در سال 2008 در 726 مکان در سراسر کشور به اوج خود رسید، اکنون حدود 600 فروشگاه با برنامه هایی برای افزایش آن دارد. به گزارش ژورنال، این تعداد در سال آینده 30 فروشگاه خواهد بود.

مدت ها قبل از اینکه آمازون به یک غول فناوری تبدیل شود، به عنوان یک کتابفروش آنلاین شروع به کار کرد. تسلط این شرکت در تجارت الکترونیک در مسیر خود برای ایجاد اختلال در چندین بخش خرده‌فروشی، تلفات زیادی را بر کتابفروشی‌های آجری وارد کرده است. بدتر از همه، در سال 2015، این شرکت اولین مکان Amazon Books را افتتاح کرد، که نشان دهنده جاه طلبی های فیزیکی خرده فروشی خود بود.

اما در ماه مارس، آمازون اعلام کرد که 68 مکان خرده فروشی آجر و ملات، از جمله تمام فروشگاه های 4 ستاره آمازون، بوک و پاپ آپ خود را برای همیشه می بندد – یک چرخش شگفت انگیز برای عملیات آجر و ملات این شرکت.

فصل جدیدی در خرده فروشی فیزیکی: Barnes & Noble در حال گسترش است - از جمله در مکان های قبلی Amazon Books
موقعیت مکانی بارنز و نوبل در مرکز شهر سیاتل قبل از بسته شدن در سال 2020 (عکس فایل brooztechnology/Kurt Schlosser)

بارنز اند نوبل که هنوز در محله نورثگیت سیاتل فعالیت می کند، پس از 22 سال فروشگاه مرکز شهر خود را در سال 2020 تعطیل کرد.

جان لوئیس مشتری در آن زمان به brooztechnology گفت: «از دیدن بسته شدن یک کتابفروشی ناراحتم. من فکر می‌کنم که این یک آسیب واقعی برای شهر است زیرا انواع اطلاعات و نظرات مختلف در اینجا فروخته می‌شود و داشتن کتابفروشی‌های خوب در اطراف یک کالای اجتماعی واقعی است.»

جیمز دانت، مدیر عامل شرکت بارنز اند نوبل، موفقیت اخیر شرکت را در پی بادهای همه گیر دانست، زیرا افراد بیشتری در خانه ماندن به کتاب روی آوردند.

دانت به ژورنال گفت: «ما اکنون هم سودآوری و هم اعتماد به نفس برای شروع دوباره باز کردن فروشگاه ها را داریم.

آمازون چنین برنامه ای را برای تغییر مسیر تصمیم اخیر خود در مورد کتاب و سایر فروشگاه ها ابراز نکرده است. و گزارش دیگری در این هفته حاکی از نگرانی در مورد برنامه های فیزیکی مواد غذایی بود. طبق گزارش ها، حداقل هفت مکان جدید آمازون Fresh در ایالات متحده با توقف افتتاح فروشگاه ها خالی هستند.

این وب سایت که از این مکان ها به عنوان فروشگاه های مواد غذایی “زامبی” یاد می کند، گفت که نگه داشتن آنها در بلاتکلیفی می تواند یک تاکتیک کاهش هزینه برای این غول فناوری باشد، که در ماه نوامبر شروع به اخراج کارکنان شرکت ها و فناوری کرد و قصد دارد در جدیدترین زمان، تعداد بیشتری را کاهش دهد. سال

در همین حال، در جایی که اولین مکان آمازون بوکز در دهکده دانشگاه سیاتل بود، Barnes & Noble موفق به کسب این مکان نشد. اکنون یک مکان پاپ آپ برای Vuori، سازندگان لباس ورزشی است.

Barnes & Noble قبلاً یک فروشگاه بزرگ در این مرکز خرید به مدت 16 سال اداره می کرد، اما بیش از 10 سال پیش بسته شد. این روستا اکنون بدون کتابفروشی است.