منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • فروش گوشی های سامسونگ با نمایشگر LCD بیشتر از OLED

فروش گوشی های سامسونگ با نمایشگر LCD بیشتر از OLED

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فروش گوشی های سامسونگ با نمایشگر LCD بیشتر از OLED

سامسونگ در سال 2021 تعداد بیشتری گوشی هوشمند نسبت به سال 2020 فروخت. با این حال، این شرکت با کمبود قطعات و مشکلات زیادی در زنجیره تامین مواجه است که منجر به افزایش هزینه های تولید می شود. اخیرا گزارش جدیدی منتشر شده است که حاکی از آن است که سامسونگ بیش از OLED گوشی هایی با نمایشگر LCD فروخته است.

فروش بیشتر گوشی سامسونگ با پنل LCD

بر اساس گزارش جدید شرکت تحقیقات بازار امدیاسال گذشته، سامسونگ 135.8 میلیون گوشی هوشمند با صفحه نمایش LCD فروخت که 50.3 درصد از کل عرضه را تشکیل می دهد. این شرکت همچنین 135.1 میلیون گوشی هوشمند با نمایشگرهای OLED در سال 2021 ارسال کرد که 49.7 درصد از کل عرضه را تشکیل می دهد.

در مقایسه با سال 2020، عرضه گوشی های هوشمند LCD سامسونگ 41 درصد افزایش یافته است در حالی که عرضه گوشی های هوشمند OLED 15 درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، این شرکت ممکن است تصمیم گرفته باشد تا گوشی های بیشتری با صفحه نمایش LCD به عنوان یک اقدام کاهش هزینه ارائه دهد، زیرا قیمت CPU در چند سال گذشته افزایش یافته است.

فروش بیشتر گوشی سامسونگ با پنل LCD

فروش بیشتر گوشی سامسونگ با پنل LCD

به گزارش Omdia، میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند LCD و OLED سامسونگ در سال 2021 نیز کاهش یافته است. این بدان معنی است که فروش گوشی های هوشمند LCD ارزان کره ای برای این شرکت کره ای سود بیشتری دارد.

انتظار می رود سامسونگ به سیاست کاهش هزینه خود ادامه دهد زیرا کمبود جهانی قطعات همچنان گریبانگیر صنایع فناوری جهان است.

یکی دیگر از گزارش های Counterpoint Research پیش بینی می کند که گوشی های هوشمند OLED نیز امسال کند خواهند بود. پیش از این، این شرکت تحقیقاتی پیش بینی کرده بود که فروش گوشی های هوشمند OLED نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یابد. اما برآوردها نشان می دهد که نرخ رشد امسال تنها 2 درصد افزایش یافته است.

نظر شما در مورد فروش بیشتر گوشی های سامسونگ با پنل OLED LCD برای کاهش هزینه ها و جبران کمبود قطعات چیست؟