• خانه
  • اخبار
  • فروش دسترسی زودهنگام آمازون پرایم و نیروهایی که فصل خرید سنتی تعطیلات را منفجر می کنند

فروش دسترسی زودهنگام آمازون پرایم و نیروهایی که فصل خرید سنتی تعطیلات را منفجر می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فروش دسترسی زودهنگام آمازون پرایم و نیروهایی که فصل خرید سنتی تعطیلات را منفجر می کنند

فروش دسترسی زودهنگام آمازون پرایم و نیروهایی که فصل خرید سنتی تعطیلات را منفجر می کنند
آمازون از زیرساخت‌های تدارکاتی و تکمیلی خود برای فروش عمده دسترسی زودهنگام خود در 11 تا 12 اکتبر استفاده خواهد کرد و خرید زود هنگام تعطیلات را تشویق خواهد کرد. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

فروش اولیه دسترسی زودهنگام آمازون، که برای سه‌شنبه و چهارشنبه، 11 تا 12 اکتبر برنامه‌ریزی شده است، تلاش این شرکت برای شروع فصل خرید تعطیلات و تکرار تأثیرات رویداد پرایم روز تابستانی خود در پایان است.

این یکی از عواملی است که باعث می شود فصل خرید 2022 شبیه به هیچ دوره قبلی نباشد.

به عنوان یک امتیاز برای آمازون، همچنین یک درمان بالقوه خماری پس از همه گیری است.

آمازون تا پایان ماه ژوئن رکورد 38 میلیارد دلار موجودی را داشت که نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش داشت. این به دنبال گزارش درآمد سه ماهه دوم بود که در آن شرکت اعلام کرد فروش آنلاین با 4 درصد کاهش سالانه به 50.9 میلیارد دلار رسیده است.

ملیسا بوردیک، رئیس و یکی از بنیان‌گذاران شرکت نرم‌افزار تجارت الکترونیک Pacvue، که قبلاً 10 سال در آمازون گذرانده بود، گفت: فروش اولیه دسترسی زودهنگام در حال شکل‌گیری یک «برد-برد برای آمازون» است. تجارت زیبایی

او توضیح داد: “آنها یک مشکل موجودی دارند، بنابراین می توانند بر آن غلبه کنند.” در عین حال، “مشتریان را زود جذب می کند، فصل تعطیلات را زود شروع می کند و تقاضا را در طول فصل پخش می کند.”

چالش: موجودی های بالاتر و فروش کمتر می تواند خرده فروشان را هم از نظر اقتصادی و هم از نظر لجستیکی تحت فشار قرار دهد و بر جریان نقدینگی تأثیر بگذارد و ذخیره اقلام مورد تقاضا برای تعطیلات را دشوار کند.

فروش دسترسی زودهنگام آمازون پرایم و نیروهایی که فصل خرید سنتی تعطیلات را منفجر می کنند
آمازون، والمارت، تارگت و سایر خرده فروشان به دلیل کاهش تقاضای مصرف کننده پس از ذخیره سازی در پاسخ به چالش های زنجیره تامین در اوایل سال، موجودی اضافی دارند.

این شرکت مراقب است که این تصور را ایجاد نکند که در حال فروش اقلام مازاد یا ناخواسته است. به عنوان مثال، در لیستی از 100 محصول برتر در ارتباط با فروش زودهنگام پرایم، که به عنوان «برخی از محبوب‌ترین و قابل هدیه‌ترین اقلام فصل» توصیف می‌کند، معاملاتی را ارائه می‌کند.

در عین حال، آمازون اعتراف می کند که در این زمان از سال موجودی بیشتری در مراکز تکمیل خود نسبت به حالت عادی نگهداری می کند. آمازون می گوید که در سه ماهه دوم با اختلالات زنجیره تامین و زمان تحویل طولانی تر مواجه شد، اقداماتی را برای اطمینان از ناپدید نشدن اقلام کلیدی انجام داده است که منجر به افزایش سطح موجودی می شود.

آمازون در سال جاری وضعیت خوبی برای ذخیره سازی داشته است. این شرکت در ماه آوریل اعلام کرد که تقاضا را بیش از حد برآورد کرده و فضای انبار را سریعتر از آنچه در اوج همه‌گیری نیاز داشت، اضافه کرده است، که منجر به ظرفیت مازاد و 2 میلیارد دلار هزینه اضافی در سه ماهه اول شد.

مسائل اقتصادی بزرگتر: این شرکت در حال حاضر در میان خرده فروشان بزرگ در برخورد با موجودی اضافی تنها نیست، به همین دلیل است که Walmart، Target و دیگران نیز رویدادهای معاملاتی خود را در این هفته برگزار می کنند.

آندریا لی، مدیر کل سابق آمازون که بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Allume Group، یک شرکت آموزش تجارت الکترونیک است، گفت: «اکثر خرده‌فروشان بزرگ در حال حاضر غرق شده‌اند و در تلاش برای تخلیه هستند.

بسیاری از خرده‌فروشان بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی، در اوایل سال جاری سفارش‌های زیادی را سفارش دادند، اما به دلیل تغییر الگوی خرید و تورم، تقاضای مصرف‌کننده کاهش یافت.

فروش دسترسی زودهنگام آمازون پرایم و نیروهایی که فصل خرید سنتی تعطیلات را منفجر می کنند
فروش آنلاین آمازون (خط آبی) در سه ماهه دوم 4 درصد کاهش یافت و به 50.9 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده تقاضای کمتر مصرف کننده است.

این فروش ها همچنین به نگرانی مصرف کنندگان در مورد تورم می افزاید. در طول رویداد پرایم روز تابستانی، بسیاری از خریداران به دنبال معاملاتی برای کالاهای روزمره خانگی بودند و سعی می کردند اقلامی را که بدون توجه به خرید آنها در نهایت خریداری می کنند، ذخیره کنند. در گذشته، تخفیف‌های روز پرایم باعث افزایش خریدهای اختیاری شده است.

Adobe Analytics که هنوز 1 نوامبر را به عنوان شروع رسمی فصل تعطیلات در نظر می گیرد، می گوید انتظار دارد فروش آنلاین تعطیلات در ایالات متحده در سال 2022 بین 1 نوامبر و 31 دسامبر به 209.7 میلیارد دلار برسد که 2.5 درصد بیشتر از سال گذشته است.

در مقایسه، فروش آنلاین تعطیلات ایالات متحده در سال 2021 204.5 میلیارد دلار بود که 8.6٪ افزایش داشت.

پاتریک براون، معاون رشد بازاریابی و بینش ادوبی، در بیانیه ای گفت: «شکل فصل تعطیلات امسال متفاوت به نظر می رسد، با تخفیف های اولیه در ماه اکتبر باعث افزایش هزینه ها می شود که در حوالی هفته سایبر اتفاق می افتد. “در حالی که انتظار داریم در این فصل شاهد رشد تک رقمی آنلاین باشیم، قابل توجه است که مصرف کنندگان در سال جاری بیش از 590 میلیارد دلار آنلاین هزینه کرده اند که 8.9٪ افزایش یافته است که انعطاف پذیری تقاضای تجارت الکترونیک را برجسته می کند.”

برای خرده فروشان، حتی اگر رویداد فروش پاییزی منجر به افزایش قابل توجهی در کل فروش برای سه ماهه نشود، فصل بازار تعطیلات را در بازه زمانی طولانی تری پخش می کند و فشار بر زنجیره تامین و شبکه تحویل را کاهش می دهد.

فروش پرایم دی در مقابل پرایم دسترسی زودهنگام: در مقایسه با مشارکت گسترده برندها و فروشندگان در فروش پرایم روز تابستانی، واکنش نسبت به همتای پاییزی جدید کمتر ثابت بوده است.

  • Pacvue’s Burdick گفت: برخی از برندها به دلیل چالش های موجودی یا سودآوری خود در فروش این هفته آمازون شرکت نمی کنند، در حالی که برخی دیگر بودجه تبلیغاتی خود را در ماه سپتامبر متوقف کرده یا کاهش داده اند تا در فروش اکتبر شرکت کنند.
  • در عین حال، به نظر می رسد که فروشندگان شخص ثالث اشتیاق کمتری نسبت به معمول برای یک روز پرایم سنتی دارند.

از زمان آغاز به کار در سال 2015، پرایم دی به یکی از مهم ترین نقاط عطف سالانه برای شرکت مستقر در سیاتل تبدیل شده است، که در نهایت به دو روز گسترش یافت و عملاً دومین فصل اوج خرید را ایجاد کرد.

کریس پرسل، بنیانگذار و مدیر عامل آژانس تجارت الکترونیک دیجیتال Nexus Brand Group، که رئیس تبلیغات پوشاک در آمازون بود، گفت: برنامه‌ریزی آمازون برای اولین فروش پرایم دسترسی زودهنگام کاملاً شبیه به اولین روز پرایم هفت سال پیش است. پرایم روز اصلی

به‌عنوان‌مثال، آمازون ارتباطات خود را با برندها در مورد فروش اولیه دسترسی زودهنگام آغاز نکرد تا بعد از روز پرایم در ماه جولای، که آژانسش با تامین‌کنندگان آمازون و فروشندگان شخص ثالث در زمینه‌هایی از جمله پوشاک، مکمل‌ها، اسباب‌بازی‌ها و … کار می‌کند. بیشتر کالاهای مصرفی

او گفت: “زمان تحویل 90 روزه برای اکثر برندها بدون موجودی برنامه ریزی شده بسیار دست نیافتنی است.” «این یکی از چالش‌هایی است که آنها با این کار مواجه خواهند شد. اما از آنجایی که آمازون معمولاً موجودی بیشتری را با قیمت پایین‌تری نگه می‌دارد، احتمالاً می‌تواند برخی از معاملات را بدون مشارکت برندها در سمت موجودی ببندد.

انتظار چه چیزی: معاملات پیش‌نمایش‌شده توسط آمازون شامل تخفیف روی دوچرخه‌های Peloton، محصولات خانه و آشپزخانه Casper و Ninja، اسباب‌بازی‌های Melissa & Doug و Hasbro، محصولات زیبایی Drybar و Caudalie، و محصولات مد Calvin Klein و Orolay، و بسیاری دیگر می‌شود.

اگرچه آمازون روز پرایم را در پاییز 2020 پس از به تعویق افتادن آن به دلیل بیماری همه گیر برگزار کرد، این اولین بار است که این شرکت دومین رویداد فروش دو روزه را در همان سال برگزار می کند. این شرکت هنوز نگفته است که آیا فروش اولیه دسترسی زودهنگام را به یک سنت سالانه تبدیل خواهد کرد یا خیر.

فروش اولیه دسترسی زودهنگام آمازون از نیمه شب به وقت اقیانوس آرام در روز سه شنبه 11 اکتبر آغاز می شود و به مدت 48 ساعت تا چهارشنبه 12 اکتبر ادامه دارد.