منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • فروش تلفن های 5G برای اولین بار در ژانویه 2022 از تلفن های 4G پیشی گرفت

فروش تلفن های 5G برای اولین بار در ژانویه 2022 از تلفن های 4G پیشی گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

بر اساس داده هایی که چند ساعت پیش توسط Counterpoint منتشر شد، فروش تلفن های 5G در سراسر جهان همچنان در حال رشد است. برای اولین بار، سازندگان گوشی های هوشمند مدل های 5G بیشتری نسبت به تلفن های 4G فروخته اند. کانترپوینت اشاره می کند که تا ژانویه 2022، 51 درصد از کل دستگاه های فروخته شده در سراسر جهان در واقع با فناوری 5G سازگار بودند. این بدان معناست که بیش از نیمی از بازار با تلفن های 5G پر شده است.

ظهور گوشی های هوشمند 5G به ویژه در چین قابل مشاهده است. در ماه اول سال 2022، 84 درصد از کل گوشی های فروخته شده در بازار چین با 5G سازگار بودند. گزارش کانترپوینت توضیح می دهد که فشار برای تولید تجهیزات 5G از سوی اپراتورهای مخابراتی چین، همراه با تمایل سازندگان برای ارائه گوشی های هوشمند 5G با قیمت های رقابتی به مصرف کنندگان، این پتانسیل رو به رشد را ممکن کرده است.

آیفون های اپل یکی از دلایل افزایش فروش گوشی های 5G هستند

از طرفی افزایش فروش گوشی های 5G به میزان قابل توجهی مدیون موفقیت آیفون است. برای اطلاع شما در ترنجی باید بگویم که اپل اولین آیفون های سازگار را اواخر سال 2020 روانه بازار کرد. اینها خانواده آیفون 12 بودند و اکنون با توجه به آماربا وجود کمبود چیپس، این خانواده موفقیت بزرگی در سراسر جهان داشته است.

نسخه پایه آیفون 12 پرفروش ترین گوشی هوشمند در بازار جهانی در سال 2021 بود. آیفون 12 تنها یک قدم جلوتر از آیفون 12 پرو مکس و آیفون 12 پرو است. همچنین در اواخر سال 2021، اپل طیف جدیدی از دستگاه های 5G به نام آیفون 13 را معرفی کرد که به افزایش فروش گوشی های آنها کمک کرد. کانترپوینت اشاره می کند که تقاضای زیادی برای ارتقاء 5G در میان کاربران iOS وجود دارد. عرضه آیفون SE 5G باید به اپل کمک کند تا تقاضای شدید این کاربران را تا حدودی برآورده کند.

فروش تلفن های 5G برای اولین بار در ژانویه 2022 از تلفن های 4G پیشی گرفت

فروش تلفن های 5G برای اولین بار در ژانویه 2022 از تلفن های 4G پیشی گرفت

بخش دیگر این فروش به دلیل واسطه های اندرویدی است

از سوی دیگر، بخشی از افزایش دستگاه های 5G به دلیل ظهور گوشی های هوشمند اندرویدی مقرون به صرفه است. به لطف تراشه های کلاس متوسط ​​و پایه ارائه شده توسط کوالکام و مدیاتک، بسیاری از برندها توانسته اند هزینه تلفن های 5G را کاهش دهند.

در این راستا، سامسونگ به خاطر موفقیت طیف گلکسی A خود را در بین رهبران بازار تثبیت کرده است. گلکسی A12، یک گوشی هوشمند 5G مقرون به صرفه، پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی جهان در سال گذشته بود. هم بیش از 50 درصد از گوشی های هوشمند سامسونگ که در سال گذشته فروخته شده اند متعلق به خانواده گلکسی A هستند.

به لطف تراشه های مقرون به صرفه مدیاتک و کوالکام، گوشی های هوشمند اندروید 5G وارد محدوده قیمت متوسط ​​تا بالا (250 تا 400 دلار) شده اند و اکنون به محدوده قیمتی 150 تا 250 دلار کاهش یافته اند و یک پنجم فروش 5G اختصاص دارد. به خودم

منطقه آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه و آمریکای لاتین حوزه های بعدی تمرکز شرکت ها برای افزایش نفوذ تلفن های 5G هستند. مدل‌های 5G با قیمت کمتر از 150 دلار هدفی شیرین در مناطقی هستند که در حال حاضر تحت سلطه 4G هستند.

قیمت تراشه‌های 5G پایین‌رده اکنون بالای 20 دلار است. به گفته کانترپوینت، زمانی که قیمت آنها به زیر 20 دلار کاهش یابد، ما شروع به دیدن گوشی های هوشمند 5G در بخش اقتصادی تر خواهیم کرد.

آیا از تلفن هوشمند 4G یا 5G استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات به ما بگویید.