• خانه
  • اخبار
  • فروشندگان موبایل تبلت و لپ تاپ باید قیمت واردکننده و مصرف کننده را وارد می کردند

فروشندگان موبایل تبلت و لپ تاپ باید قیمت واردکننده و مصرف کننده را وارد می کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فروشندگان موبایل تبلت و لپ تاپ باید قیمت واردکننده و مصرف کننده را وارد می کردند

از این پس تمامی کالاهای وارداتی اعم از تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ به قیمت واردکننده و مصرف کننده به فروش می رسد. به گفته مدیرکل نظارت بر خدمات عمومی، شبکه های توزیع و اقتصادی وزارت صمت از اول اردیبهشت 1401، این طرح به عنوان یک خرید شفاف عمل می کند و فروشندگان باید به آن پایبند باشند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، حسین لویی درباره طرح خرید شفاف و عملیاتی شدن مراحل جدید آن در آینده می گوید: در این مرحله از اول اردیبهشت تمامی قیمت های مربوط به کالاها از جمله کالاهای وارداتی مانند تبلت، موبایل گوشی ها، لپ تاپ ها و رایانه ها به ازای هر واردکننده و مصرف کننده قیمت مشخصی خواهند داشت.

هدف از این امر جلوگیری از گران فروشی و کنترل قیمت است. به گفته مدیرکل خدمات صمت وزارت صمت، قیمت تولیدکننده برای کالاهای وارداتی با قیمت واردکننده یکسان خواهد بود. سایر کالاها نیز قیمت مصرف کننده دارند. طرح خرید شفاف دارای 6 مرحله است که با اجرای طرح اخیر مرحله پنجم کار خواهد کرد. در هر مرحله اقلام و کالاهایی به طرح اضافه می شود که در قیمت لحاظ شده است. در این مرحله تمامی کالاها باید قیمت کالا را وارد کنند. پیش از این تنها قیمت یک تولیدکننده به مصرف کنندگان اعلام می شد که نارضایتی را در پی داشت.