• خانه
  • اخبار
  • فرماندار واشنگتن خواستار 10 میلیون دلار بودجه برای یک موسسه انرژی پاک تحت رهبری دانشگاه است

فرماندار واشنگتن خواستار 10 میلیون دلار بودجه برای یک موسسه انرژی پاک تحت رهبری دانشگاه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فرماندار واشنگتن خواستار 10 میلیون دلار بودجه برای یک موسسه انرژی پاک تحت رهبری دانشگاه است

فرماندار واشنگتن خواستار 10 میلیون دلار بودجه برای یک موسسه انرژی پاک تحت رهبری دانشگاه است
پردیس سه شهر دانشگاه ایالتی واشنگتن. (عکس WSU)

جی اینسلی، فرماندار واشنگتن، از قانونگذاران می خواهد که 10 میلیون دلار بودجه برای موسسه آینده انرژی شمال غربی دانشگاه ایالتی واشنگتن اختصاص دهند.

تلاش‌ها برای راه‌اندازی این مؤسسه در بهار 2022 آغاز شد. پشتیبانی جدید به پرداخت هزینه ساختمان اجاره‌ای خود، یک مدیر مؤسسه، پنج دانشمند و پنج دانشجو کمک می‌کند. این موسسه در پردیس سه شهر WSU در شرق واشنگتن واقع شده است. برخی از دلارها نیز برای اساتید و دانشجویان در پردیس اصلی دانشگاه پولمن WSU در نظر گرفته شده است.

ساندرا هاینس، رئیس دانشگاه سه شهر WSU، در رویدادی که روز دوشنبه این درخواست را اعلام کرد، گفت: موسسه نوپا می تواند بر روی انواع فناوری ها تمرکز کند، که بسیاری از آنها در حال حاضر توسط دانشمندان WSU در حال تحقیق هستند.

این شامل سوخت های زیستی، راکتورهای هسته ای نسل بعدی، انتقال برق شبکه، ذخیره انرژی و باتری ها، و سوخت های هیدروژن سبز است.

اینسلی گفت: «آسمان در WSU و سه شهر محدود است. بیایید آینده ای درست در شمال غرب بسازیم.

Inslee پیشنهاد کامل بودجه 2023-25 ​​خود را منتشر خواهد کرد. روز چهارشنبه در المپیا، اما اوایل این هفته به اوج خود رسید. تغییرات اقلیمی و انرژی پاک مدت‌هاست که کانون اینزلی بوده است که در انتخابات گذشته بر اساس یک پلتفرم آب و هوایی برای ریاست جمهوری نامزد شد.

قانونگذاران ایالتی نشست خود را در ژانویه آغاز می کنند و بودجه دو ساله را طی یک جلسه قانونگذاری که قرار است تا آوریل ادامه یابد، تصویب خواهند کرد.

ایالت واشنگتن میزبان ده ها استارت آپ فناوری آب و هوا است. شرکت های فیوژن، هسته ای و باتری در چند سال گذشته صدها میلیون دلار سرمایه جذب کرده اند.

حامیان موسسه WSU به منابع تحقیقاتی و نیروی کار قوی Tri-Cities از جمله تعداد زیادی از مهندسان منطقه اشاره کردند.

این تا حد زیادی به دلیل وجود آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام و رزرو هسته ای هانفورد است. هانفورد برای کمک به تلاش های جنگ جهانی دوم تاسیس شد و تحت یک پاکسازی طولانی و پر هزینه از زباله های رادیواکتیو قرار گرفت. تنها رآکتور تجاری انرژی هسته ای ایالت نیز در سه شهر واقع شده است و X-Energy در حال پیگیری برنامه هایی برای ساخت یک راکتور نسل بعدی در این منطقه است.

این موسسه از حمایت قانونگذاران جمهوری خواه در منطقه، از جمله سناتور جدید مت بونکه و سناتور بازنشسته شارون براون برخوردار است. بوهنک که در اطلاعیه روز دوشنبه نیز شرکت کرد، بر اهمیت انتقال سه شهر از پاکسازی به انرژی پاک تاکید کرد.

بونکه گفت: “ما در 10، 20، 30 سال آینده چگونه خواهیم بود؟” اینجا مرکز انرژی پاک است.