• خانه
  • اخبار
  • فرد هاچ و آمازون در یک آزمایش بالینی برای آزمایش واکسن های سرطان همکاری می کنند

فرد هاچ و آمازون در یک آزمایش بالینی برای آزمایش واکسن های سرطان همکاری می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فرد هاچ و آمازون در یک آزمایش بالینی برای آزمایش واکسن های سرطان همکاری می کنند

فرد هاچ و آمازون در یک آزمایش بالینی برای آزمایش واکسن های سرطان همکاری می کنند
ساختمان آرنولد در محوطه مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون. (عکس از فرد هاچ)

مرکز سرطان فرد هاچینسون از تخصص آمازون در یادگیری ماشینی برای همکاری در یک کارآزمایی بالینی در مراحل اولیه آزمایش واکسن سرطان در بیماران مبتلا به انواع خاصی از سرطان سینه یا ملانوم استفاده می کند.

این کارآزمایی در یک پایگاه داده کارآزمایی‌های بالینی دولتی در ماه اکتبر منتشر شد و ایمنی واکسن را بررسی می‌کند که برای بیماران مبتلا به ملانوما در مراحل پایانی یا سرطان سینه متاستاتیک که فاقد نشانگر HER2 هستند، طراحی خواهد شد.

Business Insider اولین بار روز دوشنبه این آزمایش را گزارش کرد و آمازون و فرد هاچ همکاری را با brooztechnology تأیید کردند. فرد هاچ این تلاش را رهبری می کند و آمازون شریک است.

نه آمازون و نه فرد هاچ مشخص نکردند که آیا این محاکمه بخشی از یک همکاری گسترده تر است یا خیر.

مت مک ایلواین، مدیر عامل Madrona Venture Group در سیاتل و یکی از اعضای هیئت مشاوره فرد هاچ، گفت: «فرد هاچ خوش شانس بوده که با آمازون، مایکروسافت و سایر شرکت های فناوری نوآورانه همکاری های طولانی مدت داشته است. او تا سال 2020 به عنوان رئیس هیئت مدیره فرد هاچ خدمت کرد.

فرد هاچ و آمازون در یک آزمایش بالینی برای آزمایش واکسن های سرطان همکاری می کنند
مت مک ایلوین، مدیر عامل Madrona. (عکس از مادرونا)

مشارکت آمازون با Fred Hutch از حمایت مالی اصلی رویداد دوچرخه سواری خیریه Obliteride Fred Hutch گرفته تا همکاری در خدمات AWS مانند Medical Comprehend، یک سرویس پردازش زبان طبیعی AWS مناسب برای استخراج معنا از متن در اسناد است.

مک ایلواین خاطرنشان کرد: «رابطه فرد هاچ با آمازون و AWS در چند سال گذشته با هیئت مدیره مایک کلایویل و شان بویل و همچنین بسیاری از کارمندان فعلی و سابق آمازون عمیق تر شده است. هیئت مدیره فرد هاچ شامل بویل، معاون سابق مالی آمازون، و هیئت مشاوران او شامل کلایویل است، که قبلاً معاون عملیات میدانی در سراسر جهان در خدمات وب آمازون بود.

آمازون در چند سال گذشته مشارکت خود را در مراقبت های بهداشتی عمیق تر کرده است. این داروخانه آنلاین PillPack را در سال 2019 خریداری کرد و آزمایش COVID-19 را در طول همه‌گیری از طریق وب‌سایت خود راه‌اندازی کرد. اندی جاسی، مدیر عامل شرکت آمازون در جلسه آمازون در ماه مارس گفت که Amazon Care، کسب و کار مراقبت های اولیه این شرکت، یکی از اولویت های اصلی این شرکت است.

به گفته Business Insider، تلاش برای واکسن سرطان در آمازون توسط یک تیم تحقیقاتی سرطان که به رابرت ویلیامز، معاون دستگاه‌های آمازون گزارش می‌دهد، هدایت می‌شود. اینسایدر گفت که این تلاش قبلا بخشی از یک گروه تحقیقاتی محرمانه به نام چالش بزرگ بود.

نه فرد هاچ و نه آمازون روابط مالی یا فکری خود را روشن نمی کنند. کارآزمایی واکسن همچنین پاسخ ضد توموری و بقا را به عنوان معیارهای پیامد ثانویه ارزیابی خواهد کرد.

یکی از سخنگویان آمازون گفت: “این یک فرآیند طولانی و چند ساله خواهد بود – اگر به سمت جلو حرکت کند، ما آماده همکاری با سایر سازمان‌ها در حوزه مراقبت‌های بهداشتی و علوم زیستی خواهیم بود که ممکن است به تلاش‌های مشابه علاقه‌مند باشند.”

مک ایلوین گفت که احتمالاً همکاری‌های بیشتر به فرد هاچ کمک می‌کند تا مجموعه‌های عظیم داده را غربال کند.

مک ایلوین گفت: «از آنجایی که آمازون بیشتر درگیر مراقبت‌های بهداشتی می‌شود و هاچ به رهبری در درمان‌ها و درمان‌های نوآورانه سرطان ادامه می‌دهد، مشارکت‌هایی مانند آزمایش‌های بالینی واکسن سرطان که در این هفته ذکر شد، احتمالاً گسترش خواهند یافت.»