• خانه
  • اخبار
  • فرانشیز مخفی؟ برنامه شریک خدمات تحویل آمازون با یک آزمایش قانونی کلیدی روبرو خواهد شد

فرانشیز مخفی؟ برنامه شریک خدمات تحویل آمازون با یک آزمایش قانونی کلیدی روبرو خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فرانشیز مخفی؟ برنامه شریک خدمات تحویل آمازون با یک آزمایش قانونی کلیدی روبرو خواهد شد

فرانشیز مخفی؟ برنامه شریک خدمات تحویل آمازون با یک آزمایش قانونی کلیدی روبرو خواهد شد
یک شکایت جدید وضعیت حقوقی برنامه ای را که آمازون برای تحویل بسته ها به درهای سراسر جهان از آن استفاده می کند، به چالش می کشد. (تصویر یک فایل brooztechnology)

آمازون “تقریباً کنترل کامل” را بر هزاران شرکت به ظاهر مستقل که بسته‌ها را به غول تجارت الکترونیک تحویل می‌دهند اعمال می‌کند و ادعا می‌کند که یک مورد جدید با آنها رفتار می‌کند. عملا فرنچایزها بدون حمایت های قانونی که از چنین نامی حاصل می شود.

این طرح دعوای دسته جمعی در دادگاه فدرال در سیاتل این هفته توسط شرکتی به نام Fli-Lo Falcon، LLC ارائه شد که می‌گوید بسته‌هایی را به آمازون در ساکرامنتو، کالیفرنیا، از اکتبر 2019 تا می 2021 تحویل می‌دهد.

این آخرین مورد از مجموعه شکایت های شرکت های خدمات شریک (DSPs) است که ادعا می کند رفتار ناعادلانه، وعده های دروغین سود و فسخ غیرقانونی قراردادهای تامین آنها است.

اما مورد دوم تأکید خاصی بر به چالش کشیدن قانونی بودن روابط تجاری اصلی آمازون با شرکای خدمات تحویل، یکی از شرکت‌های تابعه آمازون لجستیکز مستقر در سیاتل دارد. (یا).

در این دادخواست آمده است: «اگرچه آنها به DSP وعده سطح قابل توجهی از خودمختاری را می دهند، DSP شرکت های مستقلی نیستند و فعالیت های آنها توسط آمازون از طریق ALI دیکته و مدیریت می شود. آمازون از DSP های خود می خواهد که سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهند و از فروشندگان خاصی تحت شرایط متهمان استفاده کنند.

وی ادامه می دهد: DSPها عملیات خود را کنترل نمی کنند و محدود به انجام تعدیل های قابل توجه برای افزایش سود هستند. ALI از یک فرمول ذهنی و مبهم با معیارهای غیرممکن برای تعیین مقدار پولی که DSP دریافت خواهد کرد استفاده می کند. DSPها مسئول اقدامات رانندگانی هستند که مجبور به انجام برنامه های تحویل تعیین شده توسط ALI هستند. در نهایت، DSPها در صورت تلاش برای خروج از برنامه DSP، هزینه ALI را تخمین می زنند.

از جمله موارد دیگر، این شکایت ادعا می‌کند که آمازون لجستیک می‌تواند رانندگان DSP را «به دلیل برخی تخلفات ادعایی» به‌طور یک‌جانبه اخراج کند و سپس شرکت‌های DSP را به دلیل نداشتن راننده برای پوشش مسیر جریمه کند.

تحت برنامه DSP، شرکت های تامین کننده به طور خاص به عنوان فرنچایز شناخته نمی شوند. در این دادخواست گفته شده است که چنین یافته‌ای به شرکت‌های تامین کننده در برابر فسخ قراردادهای خود بدون دلیل موجه محافظت می‌کند و آمازون را از الزام DSP به همکاری با تامین‌کنندگان خاص، از جمله قوانین دیگر، باز می‌دارد.

آمازون به درخواست brooztechnology برای اظهار نظر در مورد Fli-Lo Falcon پاسخ نداد.

در بیانیه قبلی به بلومبرگ نیوز، سخنگوی آمازون گفت که آمازون متعهد به بهبود این برنامه است و افزود: “بیشتر DSPها به طور مداوم از انتظارات ما برای این برنامه فراتر می روند و امسال ما 700 میلیون دلار برای حمایت از افزایش DSP، پاداش های ورود و حفظ و استخدام سرمایه گذاری کردیم. هزینه ها.”

برنامه فعلی DSP که در سال 2018 راه اندازی شد، بخشی از تلاش های گسترده آمازون برای گسترش قابلیت های تحویل آخرین مایل خود، از جمله ایستگاه های تحویل جدید در سراسر کشور است. آمازون با همکاری با شرکای تحویل، می‌تواند از خود در برابر بسیاری از تعهدات مالی و قانونی که از استخدام مستقیم رانندگان ناشی می‌شود، محافظت کند.

از سال گذشته، آمازون اعلام کرد که 2500 شرکت DSP دارد که 150000 راننده را در سرتاسر جهان استخدام کرده‌اند، که بسیاری از آنها بسته‌هایی را با لباس‌های آمازون و ون‌های آبی دریایی با آرم شرکت ارسال می‌کنند.

شکایت های قبلی توسط شرکت های سابق DSP در ایالت هایی مانند اورگان و کارولینای شمالی مطرح شده است. بررسی‌های سازمان‌های خبری، از جمله بلومبرگ و وایس، چالش‌هایی را که توسط بسیاری از شرکت‌های DSP ذکر شده است، برجسته کرد. آمازون شکایتی را در نسخه قبلی این برنامه به مبلغ 8.2 میلیون دلار در سال گذشته تنظیم کرده است.

تجزیه و تحلیل brooztechnology از سال 2018، پس از اعلام نسخه فعلی برنامه، حاکی از چالش های مالی است که آمازون DSP تحت شرایط تعیین شده توسط این شرکت با آن مواجه خواهد شد.

در این دعوای قضایی پیشنهاد شده است که کلیه شرکت هایی که قراردادهای خدماتی را با آمازون لجستیک از سال 2019 تا به امروز انجام داده اند، ارائه شود. او به دنبال دریافت سه برابر خسارت واقعی است که اعضای کلاس متحمل شده اند. ادعای کامل را اینجا یا زیر بخوانید.

شکایت علیه شرکای خدمات تحویل آمازون از brooztechnology Scribd