منو سایت

 • خانه
 • اخبار
 • فارغ التحصیل سیاتل 250000 دلار برای مطالعه امواج گرانشی دریافت کرد

فارغ التحصیل سیاتل 250000 دلار برای مطالعه امواج گرانشی دریافت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند
کریستین یی در تحقیقات خود بر امواج گرانشی تمرکز دارد. (عکس از UW Bothell)

کریستین یه، دانش‌آموز ارشد دبیرستان Eastlake در Sammamish، واشنگتن، به لطف تحقیقات خود در مورد اسرار سیاه‌چاله‌ها و ستاره‌های نوترونی، برنده بالاترین جایزه در قدیمی‌ترین و معتبرترین مسابقه دانش‌آموزان علوم کشور شد.

این جوان 17 ساله پس از کسب مقام اول 250000 دلاری در جستجوی استعدادیابی Regeneron Science در سال 2022، به brooztechnology گفت: “من کاملا شوکه شده ام. این احساس شگفت انگیزی است.”

شما در میان 40 فینالیست بودید که در روز سه‌شنبه در واشنگتن دی سی، طی مراسم اهدای جوایز زنده به میزبانی ملیسا ویلانسور، عضو بازیگران Saturday Night Live، مورد تقدیر قرار گرفتند. در مجموع بیش از 1.8 میلیون دلار به فینالیست ها تعلق گرفت که بر اساس دقت علمی پروژه های خود و پتانسیل آنها برای تبدیل شدن به رهبران علمی مورد قضاوت قرار گرفتند.

مطالعه برنده جایزه Ye بر اساس تجزیه و تحلیل خوانش های رصدخانه امواج گرانشی تداخل سنج لیزری است و یکی از گیج کننده ترین مشاهدات LIGO را بررسی می کند.

در سال 2019، محققان LIGO و رصدخانه امواج گرانشی اروپایی Virgo امواج فضا-زمان ناشی از برخورد یک سیاهچاله و یک جرم مرموز را کشف کردند که 2.6 برابر جرم خورشید ماست. اندازه این جسم مرموز در یک “شکاف جرمی” بین سنگین ترین ستاره نوترونی شناخته شده و سبک ترین سیاهچاله شناخته شده قرار گرفت.

تجزیه و تحلیل Ye و نویسنده همکارش، مایا فیشباخ، یک دانشجوی فوق دکتری در دانشگاه نورث وسترن، نشان داد که ستاره‌های نوترونی با چرخش سریع می‌توانند به اندازه یک جرم مرموز شوند. تحقیقات آنها موضوع ارائه ماه آینده در نیویورک در نشست انجمن فیزیک آمریکا خواهد بود.

Ye گفت که نمی توان با اطمینان گفت که آیا این جسم یک ستاره نوترونی است، زیرا “ما واقعا نمی دانیم که با چه سرعتی در حال چرخش بوده است.” و از آنجایی که این دو جرم اکنون یک سیاهچاله هستند، هیچ راهی برای مشاهدات بعدی وجود ندارد.

او گفت: «اما کار من نشان می‌دهد که ممکن است، و این یکی از راه‌هایی است که می‌توانم آن را توضیح دهم.

ی گفت که فرصت او برای کار با محققان دانشگاه نورث وسترن و تیم دیگری از محققان دانشگاه واشنگتن در بوتل “تجربه ای است که یک بار در زندگی” انجام می شود که او آن را به سایر دانش آموزان دبیرستانی توصیه می کند.

او هنوز تصمیم نگرفته است که پس از فارغ التحصیلی از Eastlake High در بهار امسال کجا به دانشگاه برود، اما مشتاقانه منتظر تمرکز روی فیزیک و اخترفیزیک است – و هر کجا که به پایان برسد، 250000 دلار کمک زیادی به تحصیلات مداوم او خواهد کرد.

کار در نجوم امواج گرانشی به ویژه ارزشمند بود. او گفت: «این یک منطقه بسیار جوان است. “بزرگ شدن با منطقه در حال توسعه واقعاً خوب است.”

امسال هشتادمین سالگرد جستجوی استعدادهای علمی است که توسط Society for Science and Regeneron Pharmaceuticals ارائه شده است. در اینجا مروری کوتاه بر سایر برندگان برتر امسال است:

 • مکان دوم: ویکتور کای، 18 ساله، از اورفیلد، پنسیلوانیا، برای ایجاد یک رادار با برد کوتاه و باریک که فاصله را با ارسال دو سیگنال در فرکانس های مختلف و سپس اندازه گیری اختلاف فاز بین آنها محاسبه می کند، 175000 دلار به دست آورد.
 • مقام سوم: امبر لو، 18 ساله، از استونی بروک، نیویورک، 150000 دلار برای توسعه یک پلتفرم نرم افزاری به نام RiboBayes برای شناسایی مناطق کلیدی معروف به “محل توقف ریبوزوم” در امتداد رونوشت های mRNA که سنتز mRNA را تنظیم می کند، برنده شد.
 • مقام چهارم: دانیل لارسون، 18 ساله، از بلومینگتون، ایندیانا، برای پاسخ به یک سوال مهم ریاضی در مورد فراوانی اعداد کارمایکل که شبیه اعداد اول هستند اما اعداد اول واقعی نیستند، 100000 دلار برنده شد.
 • مقام پنجم: نیل چاودری، 18 ساله، از بلیو، واشنگتن، 90000 دلار برای ایجاد یک مدل کامپیوتری برای مطالعه نقش پروتئین هیستون در سرطان روده بزرگ به دست آورد. Chowdhury دریافت که هیستون باعث ایجاد تغییراتی در دو فرآیند کلیدی می شود که نحوه چین خوردگی DNA را برای قرار گرفتن در هسته سلول تنظیم می کند.
 • مقام ششم: اسیل راوشده، 17 ساله، از آستین، تگزاس، 80000 دلار به خاطر استفاده از روغن های ضروری در میکروکپسول های مخمر نانوایی برای ایجاد روشی ارزان برای کشتن لارو پشه که بیماری های ویروسی را منتشر می کند، به دست آورد.
 • مقام هفتم: Pravalika Gayatri Putalapattu، 17 ساله، از سنترویل، ویرجینیا، برنده 70000 دلار برای طراحی یک برنامه تشخیص گردش کار با استفاده از ویدئوی بلادرنگ برای نظارت بر جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا، بررسی اقدامات جراحان و علامت‌گذاری خطاها شد تا اقدامات اصلاحی فوری انجام شود.
 • مقام هشتم: نیل راتی، 17 ساله، از پالو آلتو، کالیفرنیا، 60000 دلار برای شناسایی مدل های زبان رایج در چهار زبان که از این نظریه حمایت می کنند که زبان انسان تکامل یافته است تا در ارتباطات موثرتر باشد، برنده شد.
 • مقام نهم: آمارا اورت 18 ساله از گلنوود، آیووا، جایزه 50000 دلاری را برای استراق سمع زنبورهای خانواده خود برای شناسایی تغییرات در الگوهای ارتعاشی در هر کندو و ارزیابی سلامت کندوها دریافت کرد.
 • مقام دهم: لوک روبیتایل، 18 ساله، از اولز، تگزاس، برای استفاده از مفهوم ریاضی آنتروپی توپولوژیکی برای مطالعه بافته های ساده، 40000 دلار به دست آورد.
 • جایزه Seaborn: هیلی خان بیور یون، 17 ساله، از روسلین، نیویورک، توسط دوستان فینالیست خود برای سخنرانی در کلاس جستجوی استعدادهای علمی 2022 انتخاب شد.

تمام فینالیست های دیگر 25000 دلار دریافت کردند. علاوه بر جوایز فینالیست‌ها، 300 دانشمند برتر و مدارس آنها هر کدام 2000 دلار در ماه ژانویه در مرحله قبلی مسابقه دریافت کردند.