• خانه
  • اخبار
  • غیرانتفاعی که توسط تحقیقات بنیادی پل آلن حمایت می شود، سیاهگوش و زیستگاه سوخته را به هم مرتبط می کند

غیرانتفاعی که توسط تحقیقات بنیادی پل آلن حمایت می شود، سیاهگوش و زیستگاه سوخته را به هم مرتبط می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
غیرانتفاعی که توسط تحقیقات بنیادی پل آلن حمایت می شود، سیاهگوش و زیستگاه سوخته را به هم مرتبط می کند

غیرانتفاعی که توسط تحقیقات بنیادی پل آلن حمایت می شود، سیاهگوش و زیستگاه سوخته را به هم مرتبط می کند
(عکس بزرگ)

یک سازمان غیرانتفاعی تحقیقاتی حیات وحش تحت حمایت بنیاد پل جی آلن در حال راه اندازی یک مطالعه جدید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه جمعیت سیاهگوش شمال غرب اقیانوس آرام تحت تاثیر آتش سوزی های جنگلی قرار می گیرد.

Home Range Wildlife Research یک سازمان غیرانتفاعی است که تحقیقاتی را انجام می دهد، آموزش های میدانی را برای زیست شناسان ارائه می دهد و با جوامع محلی همکاری می کند تا آنها را به چشم انداز خود متصل کند.

کارمن وانبیانی، مدیر تحقیقات و یکی از بنیانگذاران Home Range، پس از همکاری با سازمان جنگلداری ایالات متحده برای به دام انداختن سیاهگوش آسیب دیده از آتش سوزی مجتمع سه پایه در سال 2006 در ایالت واشنگتن، انتخاب زیستگاه سیاهگوش را برای مدرک کارشناسی ارشد خود مطالعه کرد. با مشاهده آتش‌سوزی‌های جنگلی بیشتر در آبشارهای شمالی – محل زندگی بزرگترین جمعیت سیاهگوش واشنگتن – احساس نیاز روزافزونی به مشارکت در تلاش‌های حفاظت از سیاهگوش کرد.

وانبیانچی گفت: اگر آتش سوزی های جنگلی با این سرعت و شدت ادامه یابد، سیاه گوش در خطر انقراض محلی قرار دارد. این تحقیق برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رفتار آنها و اینکه چگونه می توانیم از حضور سیاهگوش در آبشارهای شمالی برای نسل های آینده اطمینان حاصل کنیم، ضروری است.”

غیرانتفاعی که توسط تحقیقات بنیادی پل آلن حمایت می شود، سیاهگوش و زیستگاه سوخته را به هم مرتبط می کند
کارمن وانبیانچی، مدیر تحقیقات و یکی از بنیانگذاران تحقیقات حیات وحش محدوده خانگی. (عکس از زمین خانگی)

برای جمع‌آوری داده‌ها، Home Range یک بررسی میدانی در منطقه Tripod Fire انجام می‌دهد و از طریق سه منبع داده اصلی: دوربین‌های دنباله‌دار، ردهای سیاهگوش و قلاده‌های GPS نصب شده روی سیاهگوش، نظارت می‌کند که سیاهگوش از کدام زیستگاه‌های سوخته استفاده می‌کند. وانبیانچی گفت که این سازمان غیرانتفاعی برای چهار یقه بودجه دارد و در تلاش است تا بیشتر جذب کند.

وانبیانچی گفت که جنگل های انبوه آسیب پذیرترین در برابر سوختن هستند، بنابراین بوم شناسان آتش نشانی معمولاً از درمان های جنگلی برای ایجاد آتش سوزی در آن مناطق استفاده می کنند. با این حال، سیاهگوش جنگل‌های متراکم‌تر را ترجیح می‌دهد، به این معنی که برخی از زیستگاه‌های سیاهگوش باید در تلاش‌های حفاظتی از بین بروند.

با این مطالعه، وانبیانچی امیدوار است که در مورد نحوه استفاده سیاهگوش از مناظر ناهموار بیشتر بیاموزد، در حالی که به نحوه بهینه سازی مدیریت جنگل برای کاهش سوخت و حفظ زیستگاه سیاه گوش می پردازد. از سال 2016، سیاه گوش در ایالت واشنگتن در معرض خطر انقراض قرار دارد.

وانبیانچی گفت: «رویای من ادامه یافتن بودجه برای تبدیل این پروژه به یک پروژه بلندمدت خواهد بود، زیرا مجموعه داده‌های بلندمدت یک چشم‌انداز در حال تکامل، راه قدرتمندی برای یادگیری در مورد حفاظت از زیستگاه سیاهگوش خواهد بود.»

بنیاد خانواده پل جی آلن 300000 دلار بودجه برای سه سال اول مطالعه فراهم کرد. Home Range همچنین با وزارت ماهی و حیات وحش واشنگتن، خدمات جنگلداری ایالات متحده، خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده و دانشگاه بریتیش کلمبیا شریک است.

لارا لیتلفیلد، مدیر اجرایی مشارکت‌ها و برنامه‌های بنیاد خانواده پل جی آلن، در بیانیه‌ای گفت: «یادگیری بیشتر در مورد چگونگی سازگاری محیط و گونه‌های بومی ما با واقعیت‌های تغییرات آب و هوایی برای حفاظت از تنوع زیستی در حیاط خلوت ما ضروری است. .