• خانه
  • اخبار
  • غول املاک و مستغلات Compass 84 کارگر را در ایالت واشنگتن اخراج کرد زیرا هدف آن کاهش تیم فناوری است.

غول املاک و مستغلات Compass 84 کارگر را در ایالت واشنگتن اخراج کرد زیرا هدف آن کاهش تیم فناوری است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
غول املاک و مستغلات Compass 84 کارگر را در ایالت واشنگتن اخراج کرد زیرا هدف آن کاهش تیم فناوری است.

غول املاک و مستغلات Compass 84 کارگر را در ایالت واشنگتن اخراج کرد زیرا هدف آن کاهش تیم فناوری است.
مدیرعامل Compass رابرت رفکین در دفتر شرکت در سیاتل در سپتامبر 2019. (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

کارگزاری املاک Compass مستقر در نیویورک 84 کارمند مستقر در ایالت واشنگتن را به عنوان بخشی از اخراج هایی که عمدتاً نیروی کار فناوری شرکت را هدف قرار می دهد، اخراج کرده است.

Compass در یک پرونده سه‌شنبه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گفت که بخش قابل توجهی از اخراج‌ها از سوی تیم‌های مهندسی و محصولات این شرکت انجام می‌شود.

در اطلاعیه ای برای تعدیل و بازآموزی کارگران از سوی وزارت امنیت استخدام ایالت واشنگتن در روز چهارشنبه، تعداد 271 کارگر به عنوان 84 “محلی” و 187 “مجازی” ذکر شده است. سخنگوی Compass گفت که کارمندان “مجازی” از راه دور یا در سراسر کشور پراکنده هستند، اما باید مکانی برای آنها تعیین شود تا سیستم Compass آنها را کارمند واشنگتن در نظر بگیرد.

در بحبوحه سرد شدن بازار مسکن در ایالات متحده که ناشی از افزایش نرخ وام مسکن است، Compass پیشتر در یک تماس درآمدی در 15 آگوست اعلام کرد که هزینه ها را برای رسیدن به سودآوری در سال 2023 کاهش می دهد. Redfin مستقر در سیاتل نیز در تابستان امسال اخراج کرد و 8 درصد از نیروی کار خود را به خارج کرد. مقابله با رکود مسکن

رابرت رفکین، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Compass روز سه شنبه در ایمیلی به نمایندگان Compass گفت که این شرکت خوش شانس بوده که توانسته است هزینه ها را کاهش دهد و در عین حال بیش از هر شرکت دیگری در صنعت املاک سرمایه گذاری کند.

رفکین نوشت: «به عنوان مثال، بیشترین کاهش از سوی تیم فناوری صورت گرفت، اما تیم فناوری ما هنوز بیش از 700 نفر است و احتمالاً از مجموع تیم فناوری هر شرکت کارگزاری سنتی بزرگ‌تر است.

Compass که در سال 2012 تأسیس شد، در سال 2019 هنگامی که در یک مرکز مهندسی ساحل غربی در سیاتل، درست در حیاط خلوت آمازون شروع به کار کرد، سروصدا به پا کرد.

رفکین در آن زمان گفت که شرکت‌های بزرگی مانند آمازون، مایکروسافت و مراکز مهندسی فیس‌بوک و گوگل که در سیاتل تأسیس شدند، Compass را به شهر جذب کردند.

رفکین گفت: «بسیاری از شرکت‌های بزرگ به اندازه کافی افراد دارند که می‌خواهند بخشی از تحول یک صنعت جدید باشند.

در مارس 2020، Compass تقریباً 375 کارمند خود را به دلیل شروع همه‌گیری COVID-19 اخراج کرد. هفت ماه بعد، Compass، Modus، یک استارت‌آپ در سیاتل را خریداری کرد که عنوان و مرحله نگهداری از بسته شدن خانه را خودکار می‌کند.

پس از جذب بیش از 1.5 میلیارد دلار از سرمایه گذاران، Compass زمانی که در آوریل 2021 عمومی شد، 450 میلیون دلار دیگر جذب کرد. این شرکت در آن سال 494 میلیون دلار زیان را گزارش کرد.

ژوئن گذشته، Modus را با شروع اقدامات کاهش هزینه خود تعطیل کرد. این شرکت 450 شغل یا 10 درصد از کل نیروی کار خود را اخراج کرد.