• خانه
  • اخبار
  • غول املاک و مستغلات Compass در حال تعطیل کردن Modus است، یک تجارت املاک مستقر در سیاتل که در سال 2020 خریداری کرد.

غول املاک و مستغلات Compass در حال تعطیل کردن Modus است، یک تجارت املاک مستقر در سیاتل که در سال 2020 خریداری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
غول املاک و مستغلات Compass در حال تعطیل کردن Modus است، یک تجارت املاک مستقر در سیاتل که در سال 2020 خریداری کرد.

غول املاک و مستغلات Compass در حال تعطیل کردن Modus است، یک تجارت املاک مستقر در سیاتل که در سال 2020 خریداری کرد.
سمت چپ: الکساندر دی، مدیر عامل Modus; یکی از بنیانگذاران Jai Sim; و عباس گوونیلیر. (عکس مدولار)

کارگزاری املاک و مستغلات Compass به عنوان بخشی از یک حرکت کاهش هزینه که شرکت مستقر در نیویورک این هفته انجام داد، تجارت خود را با عناوین Modus تعطیل می کند.

Modus یک استارت‌آپ در سیاتل بود که مرحله مالکیت و سپردن را هنگام بستن یک خانه خودکار می‌کند. Compass شرکت و بیش از 60 کارمند را در سال 2020 تصاحب کرد.

Compass همچنین گفت که حدود 450 نفر را که حدود 10 درصد از نیروی کار خود است، اخراج می کند.

این کاهش ها در بحبوحه سرد شدن بازار مسکن ایالات متحده، ناشی از افزایش نرخ های وام مسکن صورت می گیرد. ردفین، یکی دیگر از کارگزاران فناوری املاک نیز در این هفته اخراج خود را اعلام کرد.

Compass در یک پرونده نظارتی گفت که به ارائه خدمات اموال و امانت ادامه خواهد داد.

“اقدامات استراتژیک بخشی از برنامه گسترده تر شرکت برای انجام اقدامات قابل توجه برای بهبود انطباق بین ساختار سازمانی شرکت و استراتژی تجاری بلند مدت آن، تحریک مقرون به صرفه بودن ارائه شده توسط فناوری شرکت و سایر مزیت های رقابتی، و به تلاش برای سودآوری و جریان نقد آزاد مثبت ادامه دهید.» این سند خاطرنشان می کند.

Modus که در سال 2018 تأسیس شد، 14 میلیون دلار از طرفداران خود از جمله NFX، Felicis Ventures، Liquid 2 Ventures و دیگران جمع آوری کرده است.

این شرکت توسط مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران الکس دی اداره می شود. رئیس جمهور جای سیم; و عباس گوونیلیر. دی و سیم قبلا در شرکت تحویل ناهار هلو کار می کردند. گوونیلیر قبل از ادغام با Day and Sim نزدیک به شش سال را در ServiceNow گذراند.

دی در لینکدین نوشت: «دیروز، Compass تصمیم بسیار چالش برانگیزی را برای پایان دادن به Modus اعلام کرد. “همکاران من در اینجا، سازندگان استثنایی و ثابت شده ای هستند که شایسته فرصت های جدید فوق العاده هستند. سوال اینجا کوتاه و آسان است، لطفا به صفحه افراد ما نگاه کنید و آنها را استخدام کنید.

سخنگوی Compass گفت: “ما از تیم مدوس به دلیل تعهد آنها به ارائه بهترین خدمات ممکن به مشتریان خود سپاسگزاریم. ما به حمایت از کارآفرینان در صنعت خود ادامه می‌دهیم و برای الکس و جی بهترین‌ها را در تلاش‌های آینده‌شان آرزو می‌کنیم.

Compass که سال گذشته عمومی شد، یک مرکز فناوری بزرگ در سیاتل در سال 2019 افتتاح کرد.

Compass حدود 375 کارمند را در مارس 2020 به دلیل همه‌گیری اخراج کرد.

سهام آن در روز پنج‌شنبه بیش از 6 درصد سقوط کرد و با کمتر از 4 دلار به ازای هر سهم معامله شد، در مقایسه با 20 دلار برای هر سهم که در آوریل 2021 عمومی شد. این شرکت در سال 2021 زیان 494 میلیون دلاری را گزارش کرد.

یادداشت سردبیر: داستان با بیانیه ای از Compass به روز شده است.