• خانه
  • اخبار
  • عینک واقعیت افزوده کوالکام با طراحی بهبود یافته و سبک تر از هدفون فعلی

عینک واقعیت افزوده کوالکام با طراحی بهبود یافته و سبک تر از هدفون فعلی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
عینک واقعیت افزوده کوالکام با طراحی بهبود یافته و سبک تر از هدفون فعلی

عینک هوشمند بی سیم کوالکام با ویژگی هایی مانند وای فای و بلوتوث و سبک تر از اکثر هدفون های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده معرفی شد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، کوالکام دیروز از عینک واقعیت بی سیم Smart Viewer خود رونمایی کرد. در واقع این ویجت دارای طراحی مرجعی است که همه سازندگان از آن برای ساخت هدفون واقعیت افزوده استفاده می کنند. تغییرات جدیدی در این عینک هوشمند جدید برای بهبود آنها ایجاد شده است.

به گفته سازنده، مدل های واقعی احتمالا کمی با مدل فعلی متفاوت خواهند بود. Qualcomm Smart Viewer قابلیت اتصال به گوشی هوشمند یا کامپیوتر از توانایی نظارت بر حرکات سر و بازو پشتیبانی می کند. این عینک دارای یک دوربین داخلی است که می تواند محتوای بصری کاربر را روی صفحه نمایش دهد. در نسخه جدید این ویجت نمایشگر دارای نرخ رفرش 90 هرتز است. اما نسبت به نسخه قبلی میدان دید او 5 درجه کاهش یافته است. از طرف دیگر هدفون Magic Leap 2 میدان دیدی در حدود 70 درجه دارد.

مدل بی سیم عینک هوشمند نسبت به مدل های فعلی فرم فاکتور کوچک تری دارد. به گفته کوالکام، به دلیل استفاده از اجزای نوری بدون دسترسی به میدان بینایی، امکان ساخت عینک بیشتر وجود نداشت. طراحی آن مشابه عینک های معمولی است و تنها 115 گرم وزن دارد. پردازنده جدید کوالکام اسنپدراگون XR2 است که به گفته این شرکت، قدرت پردازشی بیشتری را در ارتباط با بینایی کامپیوتر ارائه خواهد کرد. اگر دستگاه از پلتفرم FastConnect 6900 روی گوشی یا کامپیوتر استفاده کند، تنها 3 میلی ثانیه تاخیر بین این عینک برای اتصال به این دستگاه وجود خواهد داشت. به گفته مدیر واقعیت مجازی کوالکام، تاخیر واقعی این عینک کمتر از 20 میلی ثانیه خواهد بود که می تواند تجربه واقعیت افزوده خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد.