• خانه
  • اخبار
  • عینک واقعیت افزوده می تواند جان سربازان مجروح را نجات دهد

عینک واقعیت افزوده می تواند جان سربازان مجروح را نجات دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
عینک واقعیت افزوده می تواند جان سربازان مجروح را نجات دهد

عینک واقعیت افزوده MAGIC AI برای نجات جان سربازان مجروح در میدان جنگ و همچنین پزشکان نظامی طراحی شده است.

وزارت دفاع با همکاری Raytheon BBN شروع به توسعه یک دستگاه واقعیت افزوده کرده است که به عنوان یک دستیار مجازی برای پزشکان نظامی به 50 روش مختلف عمل می کند.پزشکی به شما کمک خواهد کرد.

در حالی که حضور پزشک صحرایی می تواند برای بقای مجروح در میدان نبرد تعیین کننده باشد. به همین دلیل است که دارپا روی سیستم جدیدی کار خواهد کرد تا به این پزشکان با عینک واقعیت افزوده کمک کند. بسیاری از پزشکان نظامی متخصص یا جراح نیستند و حتی ممکن است تجربه ای در مورد روش های فوری و حیاتی نداشته باشند. اما سیستم جدید واقعیت افزوده به نام MAGIC AI می تواند مانند عینک های واقعیت افزوده مجهز به حسگرهای صوتی و تصویری و دستیار هوش مصنوعی باشد. از این طریق می تواند علاوه بر کنترل و مدیریت شرایط، اقدامات لازم را به پزشک توصیه کند.

Raytheon این سیستم را با استفاده از فناوری یادگیری ماشین توسعه داد که در آن مهارت های پزشکی با خواندن 2500 ویدیو و 50 میلیون تصویر آموزش داده می شد. با کمک این پایگاه می توان سیستم را برای اقدامات پزشکی آموزش داد و در صورت موفقیت آمیز بودن آموزش، امکان ارائه پروپوزال های پزشکی به صورت صوتی وجود دارد. این سیستم همچنین قادر به ارائه مراحل و روش های بعدی پیاده سازی خواهد بود. به گفته سازنده، اولین آزمایش عملی این عینک واقعیت افزوده تا 18 ماه آینده آغاز خواهد شد.