• خانه
  • اخبار
  • علاقه مندان به متا تبلیغات حریم خصوصی اپل را دوست نخواهند داشت

علاقه مندان به متا تبلیغات حریم خصوصی اپل را دوست نخواهند داشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
علاقه مندان به متا تبلیغات حریم خصوصی اپل را دوست نخواهند داشت

اپل یکی از شرکت هایی است که به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت زیادی می دهد و با ارائه امکانات مختلف این گفته را نشان داده است. اخیرا یک تبلیغ اپل با موضوع حریم خصوصی منتشر شده است که مورد پسند متا نیست. اس ترنجی با من باش.

تبلیغ حریم خصوصی اپل باعث خشم متا …!

اپل اخیرا یک تبلیغ طنز به نام “حراج داده” منتشر کرده است که برای تمسخر و زیر سوال بردن متا فروش اطلاعات مصرف کننده طراحی شده است. نمی دانیم که آیا این فیلم با آیفون 13 پرو مکس فیلمبرداری شده است یا نه، اما حس سینمایی و کیفیت تولید آن قطعا به یک اثر موش عالی منجر خواهد شد.

این جنگی است که اپل مدتی پیش آغاز کرده است و احتمالاً بزرگترین حرکت کوپرتینویی ها تا کنون انتشار ویژگی شفافیت برای ردیابی برنامه با iOS 14.5 است. این ویژگی چیزی را آشکار کرد که شناخته شده بود، اما تا حد زیادی پنهان بود، و واقعیت های زندگی مصرف کننده را در نظر می گرفت. ATT Transparency به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی هر برنامه یا سرویسی را که اطلاعات آنها را دریافت می کند متوقف کنند.

در میان نهادهای محبوب‌تر، متا رویکرد کاملاً متفاوتی نسبت به ویژگی ATT اپل در پیش گرفته است که جای تعجب ندارد. زیرا تخمین زده می شود که شرکت مارک زاکربرگ در سال 2022 نزدیک به 13 میلیارد دلار به دلیل این ویژگی ضرر کند. از دیگر شرکت‌های معروف و مهمی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند می‌توان به اسنپ، توییتر و یوتیوب اشاره کرد.

حریم خصوصی و داده های کاربر چیزی است که اپل به دلیل مدل تجاری و موقعیت مکانی منحصر به فرد خود طبیعتاً آن را به خوبی مدیریت می کند. امروزه حریم خصوصی به یک سلاح استراتژیک تبدیل شده است که اپل دوست دارد از آن علیه دیگر غول های فناوری استفاده کند. زیرا اغلب از آن سوء استفاده می کنند.

شاید برخی از شما به یاد داشته باشید که سال گذشته اپل تبلیغی را با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی به نام “Tracked” راه اندازی کرد. به روشی نسبتاً افراطی، هدف این بود که نشان دهیم برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف چگونه داده‌ها و رفتار شما را در طول روز ردیابی می‌کنند. احتمالاً تکان دهنده ترین قسمت نگاه کردن به برخی از جزئیات داده های شما بود.

تبلیغ اپل با موضوع حریم خصوصی

امروزه، موضوع «حراج داده» کل صنعت داده‌های مصرف‌کننده دیجیتال و سطح جزئیاتی را که گاهی اوقات می‌توان با توجه به داده‌های شخصی جمع‌آوری‌شده به دست آورد، روشن می‌کند. اول از همه، هدف اپل افزایش آگاهی مصرف کنندگان از این اقدامات است، و بنابراین یکی از ویژگی های iOS که می خواهد در اینجا برجسته کند، گزارش وضعیت حریم خصوصی برنامه در تنظیمات iPhone و iPad است که نگاه دقیق تری به تعداد زمانی که برنامه های شما در دسترس هستند Safari Privacy Report به طور مشابه، می‌تواند آماری را در مورد نحوه مسدود شدن انواع مختلف داده‌ها و تعداد ردیاب‌های وب از تعقیب آنلاین شما به شما نشان دهد.

موضوع حراج داده در بررسی راه‌هایی که آیفون می‌تواند به شما در جلوگیری از ردیابی رفتارتان کمک کند، بسیار دقیق است. به عنوان مثال، در نقطه‌ای از آگهی، حراج‌دهنده عادت ارسال پیام‌های متنی به الی (قهرمان داستان) در اواخر شب، اطلاعات مکان، تاریخچه خرید آنلاین و حتی اطلاعات تماس را می‌فروشد. البته، این شرکت سریعاً به این نکته اشاره می کند که پیام های متنی در دستگاه های اکوسیستم اپل کاملاً رمزگذاری شده است و Apply Pay آنچه خریداری می کنید ردیابی نمی کند و هیچ اطلاعات تماسی را بدون رضایت صریح شما به اشتراک نمی گذارد.

آخرین میخ در خزانه فروشندگان داده های مصرف کننده زمانی میخکوب می شود که الی ویژگی حریم خصوصی ایمیل را فعال می کند تا فرستندگان ایمیل را از سر خوردن و یادگیری چیزهایی مانند باز کردن پیام خود، خواه هدایت شده یا با آدرس IP خود، مسدود کند. این ایده خوبی به نظر می‌رسد، زیرا حراج‌دهندگان از آنجا شروع می‌کنند و اطلاعات زیادی را می‌فروشند، اطلاعاتی را از ایمیل‌های شما و حتی افرادی که آن را باز کرده‌اند، می‌فروشند.

تبلیغ اپل با موضوع حریم خصوصی

مطابق با PhoneArenaاین یک تبلیغ است و ظاهرا اپل هیچ خط و نشانی در اینجا نمی کشد. اما او می خواهد دنیای خطرناک و عجیبی را نشان دهد که در آن اطلاعات شناسایی شده توسط کاربر به نهادهای تجاری مخفی درز می کند. البته اپل در نحوه نمایش کل فرآیند کمی افراطی است. مطمئناً می توانید چیزی به نفع مصرف کنندگان و مشاغل کوچک و شبکه های تبلیغات دیجیتال مدرن و نحوه کار آنها ایجاد کنید.

اما بسیاری از رقبای اپل به شدت به تجارت تبلیغاتی خود متکی هستند و اپل از استفاده از این اهرم برای کاهش سرعت آنها ابایی ندارد. به هر حال، iOS احتمالاً در حال حاضر برای جلوگیری از هرگونه رفتار ردیابی بسیار تهاجمی است، اما کنترل را به کاربران می دهد و این چیز خوبی است. ما امیدواریم که این کمک کند صنعت تبلیغات به مکانی بهتر و امن تر حرکت کند.