منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • عرضه جهانی رایانه ها را به همراه عرضه رو به رشد مک ها کاهش می دهد

عرضه جهانی رایانه ها را به همراه عرضه رو به رشد مک ها کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
عرضه جهانی رایانه ها را به همراه عرضه رو به رشد مک ها کاهش می دهد

بازار رایانه های شخصی، مانند بسیاری از بازارهای الکترونیک دیگر، تحت تأثیر بحران تاج و تخت و جنگ روسیه و اوکراین قرار گرفته است. بنابراین اکنون شاهد کاهش عرضه جهانی کامپیوترهای شخصی همراه با رشد عرضه مک های اپل هستیم. اس ترنجی با من باش.

دلیل کاهش عرضه جهانی کامپیوترهای شخصی چیست؟

طبق آخرین داده های موسسه تحقیقاتی Counterpoint، عرضه جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه اول سال 2022 که 4.3 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است، در حال حاضر به 78.7 میلیون دستگاه رسیده است. در سه ماهه اول سال 2022، لنوو با سهم 23.1 درصدی، جایگاه برتر خود را در بازار جهانی رایانه حفظ کرد که نسبت به سال 2021 کاهش جزئی داشته است.

مجموع عرضه محصولات این برند 18.2 میلیون دستگاه است که نسبت به سال قبل 9.5 درصد کاهش نشان می دهد. لنوو در طول بحران با اپیدمی Crown، تا حد زیادی به لطف مدیریت داخلی و تولید خوب خود، عملکرد خوبی داشت. این مزیت در مواقعی که تقاضا نامشخص است یا مشکلی در تامین قطعات وجود دارد کمک زیادی به شرکت ها خواهد کرد.

کاهش عرضه جهانی کامپیوترهای شخصی

در طرف دیگر، HP با 20.2 درصد از کل عرضه جهانی کامپیوتر در جایگاه دوم قرار دارد. فروش محصولات این شرکت نسبت به سال گذشته 16 درصد کاهش یافت که عمدتاً به دلیل از دست دادن شتاب در فروش کروم بوک و تقاضای ضعیف مصرف کنندگان برای آنها بود. DELL با افزایش جزئی عرضه در سه ماهه اول سال 2022 در جایگاه سوم قرار دارد که از طریق استراتژی های تجاری و محصولات برتر به دست آمده است.

اپل همچنین به موفقیت خود با سری مک بوک M1 ادامه داد و نسبت به سه ماهه قبل در سه ماهه اول سال 2022 رشد 8 درصدی را نشان داد. با توجه به گسترش تولید و عرضه محصولات تجاری و مرتبط با بازی، ایسوس 4 درصد افزایش یافت. ایسر همچنان به مشکل خود ادامه می دهد زیرا فروش کروم بوک سرعت خود را از دست می دهد و این سه ماهه را با کاهش 1 درصدی عرضه به پایان می رساند. ایسوس و ایسر هر کدام 7 درصد سهم بازار را در این سه ماهه داشتند.

کاهش عرضه رایانه های شخصی علیرغم افزایش درآمدهای این حوزه در سه ماهه اول سال 2022.

بر اساس یک مطالعه Counterpoint، چهار عامل در کاهش کلی عرضه کامپیوتر نقش داشته است. یکی از این عوامل تورم جهانی است که باعث کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان و صاحبان مشاغل شده است. جنگ بین روسیه و اوکراین نیز بی‌اطمینانی و نگرانی زیادی را برای آینده جامعه، سیاست و اقتصاد به همراه داشته است. دلیل سوم کمبود مداوم قطعات و چالش های لجستیکی است و در نهایت چهارمین عامل قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا در چین است که باعث کاهش عرضه بیشتر محصولات می شود.

50 درصد از خریداران مک در سه ماهه دوم مالی 2022 کاربران جدید اپل هستند

کاهش عرضه جهانی کامپیوترهای شخصی

مطابق با GizChinaاز زمان عرضه اولین مک با تراشه های جدید اپل در نوامبر 2020، فروش مک اپل به سرعت در حال رشد است. درآمد مک های اپل در سه ماهه دوم سال مالی 2022 به 10.4 میلیارد دلار رسید که 9.1 میلیارد دلار نسبت به سال قبل افزایش یافت. مدیر مالی اپل، لوکا ماستری، اخیراً از وضعیت درآمد در سه ماهه دوم سال مالی 2022 اپل گزارش داد و گفت که این شرکت در حال گسترش جامعه مصرف کننده خود است. ارتقای مک در ماه مارس به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته رسید و نیمی از خریداران مک در این سه ماهه کاربران جدید اپل هستند.

مک‌های اپل علیرغم محدودیت‌های شدید زنجیره تامین، رشد چشمگیری داشته است. اپل در تلاش است تا برخی از مدل‌های رده بالای مک‌بوک پرو را به موقع تحویل دهد، به طوری که برخی از کاربران در دریافت سفارش‌های خود با تاخیر قابل توجهی مواجه می‌شوند. اپل به تازگی مک استودیو را با تراشه های M1 Max و M1 Ultra معرفی کرده است. M1 Ultra قدرتمندترین تراشه اپل تا به امروز است که ترکیبی از دو تراشه M1 Max است. نظر شما در مورد این چیست؟!