• خانه
  • اخبار
  • عرضه تراشه های چینی به روسیه می تواند منجر به تحریم شود

عرضه تراشه های چینی به روسیه می تواند منجر به تحریم شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
عرضه تراشه های چینی به روسیه می تواند منجر به تحریم شود

دنیای فناوری امروز بیش از هر زمان دیگری تحت تأثیر تصمیمات سیاستمداران است. در صورتی که در گذشته با دستور هواوی این موضوع تحریم می شد، اما امروز این مشکل به نقاط حساسی رسیده و حتی ممکن است منجر به جنگ و درگیری شود. همانطور که مشخص است، پس از بحران روسیه و اوکراین که منجر به تحریم های شدید شد، عرضه تراشه های چینی به روسیه نیز می تواند منجر به تحریم این کشور شرقی شود. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

عواقب عرضه تراشه های چینی در روسیه برای سازندگان چینی چه خواهد بود؟!

بازار روسیه از آغاز بحران اوکراین در وضعیت جدیدی قرار گرفته است. زمانی که تعدادی از شرکت های خارجی بازار را ترک کردند، برخی دیگر عرضه اکثر کالاها را قطع کردند و برنامه های لجستیکی معمول از قبل مختل شده بود. به دلیل جنگ روسیه در اوکراین، اقتصاد و معیشت روسیه رو به افول گذاشت و این کشور در حال حاضر تحت محاصره شدید فناوری قرار دارد. بسیاری از کارشناسان و مردم عادی در روسیه معتقدند که چین به این کشور کمک خواهد کرد.

ایالات متحده گفت که به خوبی از توانایی روسیه برای بقا به دلیل تدارکات از پیش تعیین شده آگاه است، بنابراین تصمیم گرفت به پکن در مورد شرایط نامطلوب قرارداد با روسیه هشدار دهد. جینا رایموندو، وزیر بازرگانی آمریکا، گفت: اگر شرکت‌های چینی تصمیم به عرضه تراشه به روسیه بگیرند، این واقعیت را نادیده نخواهند گرفت و مطمئناً پیامدهای منفی برای این کشور خواهد داشت.

تحویل چیپس چینی به روسیه

طبیعتا بحث در مورد پردازنده های ساخت تکنولوژی آمریکایی است. به عنوان مثال در مورد هواوی، قبلاً عواقب تحریم های آمریکا را دیده بودیم. اگر چین شروع به عرضه تراشه به روسیه کند، ایالات متحده آماده ضربه زدن به چین خواهد بود. همزمان وزیر بازرگانی آمریکا تایید کرد که شرکت های چینی هنوز تحریم های آمریکا علیه روسیه را نقض نکرده اند.

همچنین می گوید که وزارت بازرگانی ایالات متحده اوضاع را زیر نظر دارد و به شدت به کمک به روسیه واکنش نشان خواهد داد. اما سوال اصلی این است که آیا چینی ها از تحریم های اعمال شده علیه روسیه توسط این تحریم ها تبعیت خواهند کرد؟ به گفته کارشناسان، چین بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده است و بعید است پکن بازار فروش خوب خود را از دست بدهد.

نفوذ ناشناس اطلاعات طبقه بندی شده بانک های روسیه

خبر دیگر اینکه گروه هکری Anonymous به همراه اوکراین جنگی را علیه روسیه، ساختارهای دولتی آن و شرکت های خارجی که به تحریم ها نپیوسته اند به راه انداخته اند. این هفته، هکرها گفتند که بانک مرکزی روسیه را هک کرده و 35000 فایل را به سرقت برده اند. آنها قول دادند ظرف دو روز اطلاعات سرقت شده را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند و پس از آن به قول خود وفا کردند.

آنها همچنین اطلاعاتی را در صفحه توییتر خود منتشر کردند مبنی بر اینکه 28 گیگابایت اسناد دولتی روسیه به سایت های مختلف اینترنتی درز کرده است. به گفته این گروه، اگر شخصی تصمیم به مسدود کردن آنها بگیرد، آماده است اطلاعات جدید و بیشتری را به اشتراک بگذارد. گزارشگران بی بی سی که اسناد اشتراک فایل را مطالعه کرده اند می گویند این اسناد حاوی صدها گزارش حسابرسی و داده های صاحبان بانک ها است.

خود هکرها مدعی هستند که موفق به دستیابی به توافقات محرمانه بانک مرکزی این کشور شده اند. نظر شما در مورد کاربران ترنجی چیست؟ آیا تهدید چین به تحریم و ضربات سنگین می تواند مانع از صادرات چیپس به روسیه شود؟ به نظر شما آیا این مجموعه اقدامات می تواند از آسیب و دامنه جنگ روسیه و اوکراین بکاهد؟ آیا Anonymous اطلاعات بیشتری منتشر خواهد کرد؟