• خانه
 • اخبار
 • عباراتی که سیری اپل را اشتباه می خوانند: “هی، جدی” و …

عباراتی که سیری اپل را اشتباه می خوانند: “هی، جدی” و …

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
عباراتی که سیری اپل را اشتباه می خوانند: "هی، جدی" و ...

دستیار صوتی اپل، که همراه با آیفون 4s عرضه شد، در ابتدا هوشمند بود، اما با گذشت زمان و قوی‌تر شدن دستیار گوگل، متوجه می‌شویم که دیگر چندان عالی به نظر نمی‌رسد. اخیراً کاربران از عباراتی که اپل سیری را اشتباه تعبیر می کنند، کمی آزرده شده اند. برای مثال، اگر آیفون دارید، همین الان عبارت «Hey, جدی» را بگویید. تقریباً هر بار که سیری تماس گرفت آن را امتحان کردم!

تماس اشتباه اپل سیری

دستیارهای صوتی هوشمند مجازی عبارتند از Amazon Alexa، Google Assistant، Apple Siri، Microsoft Cortana و فراموش.

برخی نمی توانند بدون آنها زندگی کنند، برخی دیگر (مثل من) گاهی اوقات از آنها استفاده می کنند و برخی هرگز از آنها استفاده نمی کنند. اکنون بسیار آسان است که چیزهایی از سیری بپرسید، به خصوص درخواست هشدار یا یادآوری و مواردی از این قبیل.

از زمانی که سیری به اپل واچ معرفی شد، می توان گفت که عملکرد آن افزایش یافته است. مخصوصاً وقتی تلفن همراه همراه شما نباشد، پشت مچ دست شما سیری است.

کلمه کلیدی Siri Activator “Hey, Siri” است، به این معنی که وقتی آن را با صدای بلند می گویید (و این گزینه قبلاً فعال شده است)، دستیار مجازی شروع به گوش دادن به دستورات شما می کند.

مشکل این است که برای شنیدن “Hey, Siri” در وهله اول، میکروفون تلفن شما همیشه روشن است و به صدای اطراف گوش می دهد. همه دستیارهای مجازی این کار را به همین صورت انجام می دهند. گوش دادن و انتظار برای کلمه کلیدی فعال سازی چیزی است که همه دارند. خوب، این کمی نگرانی در مورد حریم خصوصی است.

طبق گفته اپل، در سال 2019، کمتر از 1 درصد از فعال سازی های روزانه سیری به پیمانکارانی ارسال شده است که وظیفه آنها تعیین اینکه آیا به طور تصادفی یا عمدی فعال شده اند، بوده است. بنابراین در آن زمان، تلاش کمی توسط کاربران برای بهبود فرهنگ لغت سیری انجام شد.

از سیری درباره رویداد سه شنبه اپل بپرسید

سوریه

تا به امروز، شرایط و ضوابط اپل بیان می کند که این شرکت ممکن است جزئیات نحوه استفاده کاربران از خدمات خود، از جمله درخواست های جستجو را جمع آوری و ذخیره کند. و حتی با در نظر گرفتن این موضوع، اپل در واقع شرکتی است که به اطلاعات شخصی شما بیشتر احترام می گذارد، به خصوص در مقایسه با گوگل، فیس بوک و آمازون.

این سه شرکت تقریباً هر چیزی را که شما آگاهانه یا ناآگاهانه به آنها می دهید می گیرند و به تبلیغ کنندگان می فروشند، آنها نیز به نوبه خود از این داده ها برای فروش محصولات خود به شما استفاده می کنند.

حریم خصوصی آنلاین یک آشفتگی است و در این مقاله به اصول اخلاقی آن نمی پردازیم، اما کمی لذت خواهیم برد. ما عباراتی را امتحان خواهیم کرد که می توانند سیری را در صورت تصادف فعال کنند بنابراین به طور بالقوه مکالمات شخصی شما را بدون اطلاع شما به اپل منتقل می کند.

اگرچه نام «سیری» را هوشمندانه انتخاب کرده اید که با بسیاری از کلمات یا حروف انگلیسی مطابقت ندارد یا شبیه بسیاری از کلمات یا حروف انگلیسی دیگر است، اما همچنان می توان این دستیار مجازی را با عبارات ناخواسته فراخوانی کرد.

در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

عباراتی که سیری اپل را اشتباه می خوانند: "هی، جدی" و ...

عبارت “؟ هی، جدی”

فعال سازی نامطلوب تقریباً 1 بار 5 بار با تأکید قوی، 4 بار از 5 بار با تأکید کلی. بدیهی است که همه چیز به وضوح گفتار و گویش شما بستگی دارد. اما در مورد من سیری تقریبا 4 بار از 5 بار با این عبارت فعال می شود.

در فارسی که بسیار نادر است، اما احتمالاً انگلیسی زبانان این عبارت را بسیار شگفت زده به کار می برند.

عبارت “هی قربان”

به هر دلیلی، یک انگلیسی زبان می تواند بگوید: “هی، آقا!”

عبارت “هی، تری!”

اگر افرادی مانند Terry، Cherry، Berry، Ciri را می شناسید، بسته به لهجه خود می توانید آنها را تلفظ کنید تا سیری هیجان زده شود و شروع به گوش دادن به دیگران کند. البته این عبارت در تلاشم زیاد جواب نداد.

آیا از سیری اپل استفاده می کنید؟ کدام عبارات باعث فعال شدن غیر ارادی آن می شود؟ البته این مشکلات برای Google Assistant که عبارت فعال کننده «Hey, Google!» را دارد، غیرمعمول نیست.

فعالسازی Apple Siri را با عبارت Hey Siri غیرفعال کنید

به محض اینکه برخی از کاربران ترجیح می دهند این ویژگی را غیرفعال کنند، نحوه غیرفعال کردن فعال سازی سیری را با عبارت Hey Siri در آیفون و اپل واچ به شما آموزش می دهیم:

1- در آیفون غیر فعال کنید

برای اینکه سیری همیشه به “Hey, Siri” در آیفون خود گوش ندهد، این مراحل را دنبال کنید:

 1. 1. برنامه تنظیمات را باز کنید
 2. 2. به سیری و جستجو بروید
 3. روی “Listen” Hey Siri ضربه بزنید
 4. 4. گزینه غیرفعال سازی را انتخاب کنید

به یاد داشته باشید که همچنان می توانید سیری را در هر زمانی با فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور آیفون خود فعال کنید.

۲- اپل واچ را غیرفعال کنید

برای جلوگیری از شنیدن مدام «Hey, Siri»، این مراحل را دنبال کنید:

 1. 1. دکمه گوشه سمت راست بالای اپل واچ را فشار دهید
 2. 2. از برنامه های Apple Watch خود به تنظیمات بروید (نماد چرخ دنده)
 3. 3. به پایین بروید و روی Siri ضربه بزنید تا آن را پیدا کنید
 4. 4. روی «Listen for» Hey Siri ضربه بزنید.
 5. 5. گزینه Deactivate را انتخاب کنید.

همچنین می توانید سیری را در اپل واچ خود با فشار دادن و نگه داشتن دکمه در بالا سمت راست فعال کنید.

نظر شما در مورد این دستیارهای صوتی هوشمند چیست؟