ظرفیت تولید هواوی در حوزه گوشی های هوشمند احیا شده است

ظرفیت تولید هواوی در حوزه گوشی های هوشمند احیا شده است

هوآوی که مدت‌هاست یکی از نمادین‌ترین برندهای بازار بوده و محصولاتش رقابت را برای سایر شرکت‌ها سخت‌تر می‌کند، پس از تحریم‌ها شاهد کاهش ظرفیت تولید و فروش خود بوده است که عمدتاً برای حذف آن از بازار بوده است. اما حالا پس از مدت ها به نظر می رسد که ظرفیت تولید هواوی در حوزه گوشی های هوشمند جان تازه ای گرفته است. اس ترنجی با من باش.

ظرفیت تولید هواوی در حوزه گوشی های هوشمند افزایش یافته است …!

به دلایل شناخته شده، تجارت گوشی های هوشمند هوآوی در دو سال گذشته رو به افول بوده است. ضمن اینکه عرضه این شرکت نمی تواند پاسخگوی تقاضای بازار باشد. با این حال به نظر می رسد وضعیت این شرکت اخیراً تغییر کرده است. یو چنگدونگ قبلا گفته بود که ظرفیت تولید هواوی بهبود یافته است. تامین کنندگان همچنین فاش کردند که ظرفیت تولید گوشی های هوشمند هوآوی مانند قبل است. بر اساس گزارش ها، Guanghong Technology، شریک زنجیره تامین هواوی در پلت فرم سرمایه گذاری تعاملی، گفت ظرفیت تولید این شرکت برای گوشی های هوشمند بازسازی شده است.

این شرکت همواره در زمینه های مختلف با هواوی همکاری داشته است. فناوری Guanghong خدمات تولید هواوی را برای محصولات چند بعدی مانند تلفن همراه، تبلت، پوشیدنی‌های هوشمند، پایانه‌های شبکه، امنیت و رایانه ارائه می‌کند. در 27 آوریل، قبل از راه اندازی گوشی های هوشمند با صدف Mate Xs 2 مدیر عامل هواوی BG Terminal و مدیر عامل BU Smart Car Yu Chengdong گفت که عرضه قطعات برای تلفن های همراه هواوی به طور انبوه افزایش یافته است.

سال گذشته عرضه تلفن همراه بسیار سخت بود اما امسال تولید تلفن همراه این شرکت با رشد بسیار خوبی همراه بود. بنابراین هرکسی که قصد خرید محصولات هوآوی را دارد می تواند گوشی های موبایل هواوی را نیز خریداری کند و این بهترین خبر برای این شرکت است.

هواوی برای مقابله با تحریم های آمریکا ۲۲ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است

تعداد کمی از شرکت‌ها می‌توانند برای غلبه بر تحریم‌های آمریکا در مقیاسی سرمایه‌گذاری کنند که هواوی از عهده آن برآید. یکی از بزرگترین غول های فناوری چین در سال 2021 22.1 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است. این مبلغ به طور قابل توجهی بیشتر از بودجه سایر شرکت ها در سراسر جهان است. البته هواوی در بحبوحه تحریم های آمریکا چاره ای جز این نداشت.

در پنج سال گذشته، هواوی سرمایه گذاری خود را در تحقیق و توسعه تقریباً دو برابر کرده است و 22.4 درصد از درآمد خود را در سال 2021 به خود اختصاص داده است که تقریباً دو برابر بودجه آمازون یا آلفابت است. آنها همچنین بیش از سه برابر بودجه اپل خرج کردند. طبق گزارش بلومبرگ، تنها متا به خود اجازه داده 20.9 درصد از درآمد خود را صرف تحقیق و توسعه کند.

حذف هوآوی از لیست تحریم های آمریکا احتمالا هرگز اتفاق نخواهد افتاد

هواوی تحریم های آمریکا را عامل عقب ماندگی خود می داند

افزایش هزینه ها نشان دهنده عزم هواوی برای فعال ماندن و توسعه تراشه های خود به هر قیمتی است. این شرکت همچنین در حال توسعه تجهیزات شبکه و حتی گوشی های هوشمند در بحبوحه تحریم ها بدون استفاده از فناوری آمریکایی است. از سال 2019 که آمریکا این شرکت را به دلیل به خطر انداختن امنیت ملی آمریکا (!) تحریم کرد، محدودیت هایی برای این شرکت اعمال شد.

پسندیدن GizChinaاو گفت که تحریم ها درآمد هواوی را حدود یک سوم در سال 2021 کاهش داده است. با این حال، بزرگترین شرکت فناوری چین در پنج سال گذشته بودجه تحقیق و توسعه خود را تقریباً دو برابر کرده است و در سال 2021 به 22.1 میلیارد دلار رسیده است، که بیش از هر شرکت دیگری در جهان (به جز ایالات متحده) ایالات متحده است. این 22.4 درصد از درآمد فروش شرکت در همان سال است، تقریباً دو برابر نسبت آمازون و آلفابت.

این حتی بیش از سه برابر بودجه تحقیقاتی اپل است. داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ نشان می دهد که متا تنها شرکتی است که تقریباً به همان اندازه برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است.