• خانه
  • اخبار
  • طرح ملی مدیریت یکپارچه سازی داده ها و اطلاعات به تصویب مجلس شورای ملی رسید

طرح ملی مدیریت یکپارچه سازی داده ها و اطلاعات به تصویب مجلس شورای ملی رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
طرح ملی مدیریت یکپارچه سازی داده ها و اطلاعات به تصویب مجلس شورای ملی رسید

طرح مدیریت یکپارچه سازی داده ها ایجاد یک بانک داده است که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. در واقع این پروژه بر مدیریت دیجیتال تمرکز دارد که در آینده منجر به مدیریت داده ها می شود و استاندارد خاصی برای جمع آوری داده ها تدوین می شود.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، طرح مدیریت یکپارچه سازی داده ها حدود شش ماه پیش به مجلس ارسال شد و اکنون در دستور کار صحن علنی قرار گرفته است. پس از رای گیری، 89 درصد از نمایندگان با کلیات موافق بودند و 199 رای موافق داشتند. کمیسیون صنعت و معدن مجلس نیز پس از تدوین طرح اولیه که کلیات آن در فروردین ماه سال گذشته به تصویب رسید، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. هدف اصلی این طرح علاوه بر یکپارچه سازی اطلاعات، مدیریت اطلاعات در دستگاه های مختلف و یکپارچه سازی تمامی داده ها خواهد بود و سپس استاندارد خاصی برای جمع آوری آنها در نظر گرفته خواهد شد.

بر اساس این طرح، شورای عالی فضای مجازی موظف به تشکیل کمیسیون ملی داده ها و اطلاعات خواهد شد که اعضای آن توسط شورای عالی فضای مجازی انتخاب می شوند. با توجه به تصویب کلیات، نمایندگان کل ماده و تبصره های آن را بررسی خواهند کرد.