• خانه
  • اخبار
  • طبق گفته این استارت آپ های سیاتل، هفته کاری 4 روزه برای تجارت خوب است

طبق گفته این استارت آپ های سیاتل، هفته کاری 4 روزه برای تجارت خوب است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
طبق گفته این استارت آپ های سیاتل، هفته کاری 4 روزه برای تجارت خوب است

طبق گفته این استارت آپ های سیاتل، هفته کاری 4 روزه برای تجارت خوب است
(تصویر از طریق Bigstock)

هنگامی که استارت‌آپ Uplevel در سیاتل یک هفته چهار روزه را در ژانویه اتخاذ کرد، روی این واقعیت شرط بندی کرد که کارمندان همان کار را در زمان کمتری انجام دهند.

جوری مورر، معاون بازاریابی و مردم Uplevel گفت: “ما علاقه مند بودیم ببینیم که چگونه کاهش روزهای کاری باعث کارآمدتر شدن افراد می شود.”

این آزمایش فراتر از انتظارات بود: طبق یک گزارش داخلی، طی یک دوره آزمایشی سه ماهه، شرکت شاهد حجم بالاتری از تحویل محصول و جذب مشتریان بیشتری نسبت به قبل بود. هیچ کارمندی تمایلی به بازگشت به هفته کاری پنج روزه ابراز نکرده است. این شرکت همچنان یک سیاست چهار روزه کاری در هفته دارد.

نتایج در Uplevel – که به درستی هدف آن کمک به سازمان‌ها برای دستیابی به اهداف خود بدون از کار افتادن مهندسان است – با یافته‌های یک مطالعه جهانی که ماه گذشته منتشر شد، مطابقت دارد که بیش از 900 کارمند در 33 شرکت را مورد بررسی قرار داد. توسط سازمان غیرانتفاعی 4 روز هفته جهانی.

به طور کلی، این مطالعه نشان داد که هفته کوتاه‌تر برای سلامت روحی و جسمی افراد معجزه می‌کند، بدون اینکه برای کارفرمایان منفی باشد. در واقع درآمد شرکت های مشارکت کننده نسبت به مدت مشابه سال قبل به طور متوسط ​​38 درصد رشد داشته است. نتایج به تعداد فزاینده ای از مطالعات موردی اضافه می کند که مزایای یک هفته کوتاه تر را نشان می دهد.

ما با Uplevel و یکی دیگر از استارت‌آپ‌های سیاتل، Volt Athletics، صحبت کردیم تا درباره تأثیر مثبت هفته کاری 4 روزه و همچنین چالش‌های ناشی از آن بیشتر بدانیم.

کارایی بیشتر

دن جولیانی، مدیرعامل استارتاپ اپلیکیشن تناسب اندام Volt، گفت که وقتی در جولای 2020 به هفته چهار روزه منتقل شد، رهبران مجبور شدند بی‌رحمانه جلسات خود را قطع کنند.

او به brooztechnology گفت: «ما هر قرار ملاقات تکراری را از تقویم حذف کردیم و فقط آن قرارهایی را که احساس می‌کردیم ضروری هستند، دوباره درج کردیم.

طبق گفته این استارت آپ های سیاتل، هفته کاری 4 روزه برای تجارت خوب است
دن جولیانی، مدیرعامل Volt. (عکس ولت)

حدود یک سوم از آنها هرگز به تقویم بازنگشتند و برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی در جلسات باقی مانده شرکت کنند، قدرت تشخیص بیشتری داشتند. در همین حال، این شرکت بازخوردهایی را از نظرسنجی‌های کارمندان در مورد اینکه آنها چگونه به بهره‌وری خود نگاه می‌کنند، جمع‌آوری کرد.

جولیانی گفت: «چیزی که ما به طور مداوم دریافته‌ایم این است که بهره‌وری در همه سطوح تقریباً یکسان است، اگر نگوییم کمی بهتر است.» وی افزود که افزایش قابل توجهی در رفاه، شادی و رضایت کارکنان وجود دارد.

جذب استعداد

وقتی نوبت به استخدام و حفظ کارمندان می‌رسد، یک هفته چهار روزه می‌تواند به شرکت‌های کوچک‌تر کمک کند تا در رقابت باقی بمانند.

جولیانی گفت: ما باید با بازیکنان بزرگ رقابت کنیم. این به ما کمک می کند افرادی را جذب کنیم که به دنبال ترکیبی از عواملی هستند که شامل سبک زندگی و تعادل بین کار و زندگی هستند.

مورر گفت که متقاضیان شغلی ورودی از زمان معرفی هفته کوتاه‌تر به طور تصاعدی افزایش یافته‌اند.

نظرسنجی جهانی 4 روز هفته گزارش داد که 70٪ از پاسخ دهندگان گفتند که شغل بعدی آنها باید بین 10 تا 50٪ دستمزد بیشتری برای بازگشت به برنامه پنج روزه ارائه دهد، و بیش از 10٪ گفتند که پولی ندارند که نمی توانند آنها را دریافت کنند. برای برگشتن. گزارش دیگری که در ماه فوریه توسط Qualtrics منتشر شد و بیش از 1000 نفر را مورد بررسی قرار داد، نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق کارمندان ایالات متحده (94٪) از کارفرمای خود برای اتخاذ یک هفته کاری چهار روزه حمایت می کنند.

چالش های خدمات مشتری

هنگامی که صحبت از ایجاد اختلال در روز کاری می شود، یکی از مواردی که اغلب به آن اشاره می شود، حفظ کیفیت خدمات مشتری است. در نظرسنجی Qualtrics، بیش از نیمی از کارمندان (55٪) بر این باور بودند که بسته شدن عملیات برای یک روز احتمالا مشتریان را ناامید می کند.

طبق گفته این استارت آپ های سیاتل، هفته کاری 4 روزه برای تجارت خوب است
جوری سیگر، معاون ارشد بازاریابی. (عکس سطح بالاتر)

جولیانی اذعان کرد که این یک چالش بود. او گفت که تیم خدمات مشتری Volt در طول آخر هفته به سوالات پاسخ می‌داد، اما اشاره کرد که حجم بالایی از درخواست‌ها را دریافت نکرده است. خط مشی ما این است که سعی کنیم ظرف 24 تا 48 ساعت به مشتریان پاسخ دهیم و کارکنان برای تأیید تماس با آنها تماس بگیرند.

در Uplevel، چندین کارمند در بخش‌های مختلف هر جمعه مأموریت داده می‌شوند که «در حال تماس» باشند. علاوه بر این، پس از پایان آزمایش، شرکت مجدداً تاکید کرد که اگر وضعیتی «بسیار بحرانی» به نظر برسد، انتظار می‌رود افراد در روز جمعه در دسترس باشند، صرف نظر از اینکه «در حال تماس» هستند یا خیر.

آیا واقعاً روز تعطیل است؟

“بستن دفتر” (حتی اگر فقط به صورت استعاری) یک معامله سیاه و سفید نیست، زمانی که کارگران به طور 24 ساعته به دستگاه های خود دسترسی دارند و می توانند بدون توجه به معیارهای خود فشار بیاورند.

مورر گفت که بسیاری از کارمندان روز جمعه کار را انتخاب کردند و برخی گفتند که از این فرصت برای انجام کارهای عمیق تر و بدون وقفه قدردانی می کنند. جولیانی گفت که کارکنان ولت اغلب در “روز تعطیل” خود نیز کار می کنند، که به نظر او چیز بدی نیست.

او گفت: «ما عمداً این سیاست را «جمعه‌های انعطاف‌پذیر» نامیدیم، با این ایده که شما می‌توانید در آن روز هر کاری که می‌خواهید با وقت خود انجام دهید. بسیاری از مردم در نهایت برخی از کارها را انجام می دهند، اما در اوقات فراغت خود بدون استرس و فشار آنلاین بودن و پاسخگویی این کار را انجام می دهند.»

مایکلا کینر، موسس و مدیر عامل شرکت مشاوره منابع انسانی Reverb مستقر در سیاتل، با تیم خود متشکل از 75 کارمند و مشاور، رویکرد کمی متفاوت دارد. او به جای اتخاذ یک خط مشی رسمی چهار روزه، که کارکنانش به آن رای منفی دادند، قانون «جلسه ممنوع در روز جمعه» و درک کلی دارد که این روز یک روز انعطاف پذیر است. بازخورد تیم او این است که انعطاف پذیری مهمتر از پایبندی دقیق به روزهای کمتر است.

یکی از اخطارهای نظرسنجی 4 روزه هفته این است که هدف آن کسب و کارهای کوچکتر است. 4 روز هفته محققان جهانی در حال مذاکره با شرکت های بزرگتر هستند تا برنامه های آزمایشی بیشتری را در سال 2023 راه اندازی کنند. مایکروسافت یک هفته کاری 4 روزه را در ژاپن آزمایش کرد – و شاهد افزایش بهره وری بود.