• خانه
  • اخبار
  • طبق گزارش ها، مایکروسافت در این هفته کارمندان خود را اخراج می کند

طبق گزارش ها، مایکروسافت در این هفته کارمندان خود را اخراج می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
طبق گزارش ها، مایکروسافت در این هفته کارمندان خود را اخراج می کند

طبق گزارش ها، مایکروسافت در این هفته کارمندان خود را اخراج می کند
پردیس مایکروسافت در ردموند، واشنگتن. (عکس از brooztechnology)

بر اساس گزارش های متعدد، مایکروسافت در حال آماده شدن برای اخراج کارکنان بیشتری در این هفته است. این شرکت در منطقه سیاتل آخرین غول فناوری خواهد بود که در میان رکود اقتصادی گسترده تر، نیروی کار خود را کاهش می دهد.

بلومبرگ گزارش داد که مایکروسافت روز چهارشنبه مشاغل خود را در چندین بخش مهندسی اخراج خواهد کرد و این کاهش به طور قابل توجهی بیشتر از سایر دورهای اخیر اخراج خواهد بود.

اسکای نیوز گزارش داد که این شرکت می تواند حدود 5 درصد از کل نیروی کار خود یا بیش از 10000 شغل را کاهش دهد. Business Insider گفت که حداکثر یک سوم از کارکنان مایکروسافت می توانند رها شوند.

در ماه اکتبر، مایکروسافت کارکنان خود را در بخش‌های مختلف اخراج کرد. Axios گزارش داد که این اخراج ها کمتر از 1000 نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

مایکروسافت همچنین در ماه ژوئیه تعداد کمی از مشاغل را کاهش داد و این حرکت را بخشی از “تطبیق مجدد استراتژیک” در بخش های خاص شرکت توصیف کرد و گفت که قصد دارد به افزایش تعداد کل کارکنان ادامه دهد.

تعدادی از شرکت های فناوری در ماه های اخیر مشاغل خود را کاهش داده اند. آمازون مستقر در سیاتل 18000 شغل یا 5 درصد از نیروی کار شرکت خود را کاهش می دهد. Salesforce که هزاران کارمند در منطقه سیاتل دارد، 10 درصد از نیروی کار خود را کاهش داده است. چندین استارت آپ در منطقه سیاتل نیز در حال اخراج هستند.

مایکروسافت تا 30 ژوئن 221000 کارمند داشت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40000 یا 22 درصد افزایش داشت. این بزرگترین افزایش سالانه اشتغال در تاریخ مایکروسافت بود که بر اساس داده های ردیابی شده توسط brooztechnology بود.

رشد کل درآمد برای آخرین درآمدهای شرکت به پایین ترین حد در پنج سال گذشته کاهش یافت. در تماس با درآمد ماه اکتبر، مدیران پیش‌بینی کردند که روندهایی مانند تقاضای ضعیف‌تر رایانه‌های شخصی و کاهش هزینه‌های تبلیغاتی ادامه خواهد داشت و گفتند که رشد تعداد کارمندان «حداقل» خواهد بود.

سایتا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، به تحلیلگران گفت: «در این محیط، ما بر کمک به مشتریان خود برای انجام کارهای بیشتر با کمتر، و در عین حال سرمایه‌گذاری در حوزه‌های رشد سکولار و مدیریت ساختار هزینه‌هایمان به شیوه‌ای منظم، متمرکز هستیم.

مایکروسافت درآمد سه ماهه دوم مالی خود را سه شنبه آینده گزارش می دهد. سهام این شرکت در سال گذشته بیش از 20 درصد کاهش یافته است.

دن آیوز، تحلیلگر Wedbush، در یادداشت اخیر خود نوشت که علیرغم “کاهش سرعت ابر و بازار فاجعه بار رایانه های شخصی در چند سه ماهه گذشته” در مورد سهام مایکروسافت همچنان صعودی است.

ما معتقدیم که انتقال به ابر هنوز کمتر از 50 درصد نفوذ کرده است و نشان دهنده یک فرصت بزرگ برای Nadella & Co است. ایوز نوشت: با وجود ابرهای طوفانی تیره ای که برای سال مالی 23 در برابر پس زمینه کلان نامشخص شکل می گیرند، پیشروی کنند.

ما در مورد کاهش گزارش شده با مایکروسافت تماس گرفته ایم. یک سخنگوی گفت که این شرکت در مورد شایعات اظهار نظر نمی کند.