منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ضرر 12.8 میلیارد دلاری فیس بوک به دلیل ناتوانی در ردیابی کاربران آیفون

ضرر 12.8 میلیارد دلاری فیس بوک به دلیل ناتوانی در ردیابی کاربران آیفون

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ضرر 12.8 میلیارد دلاری فیس بوک به دلیل ناتوانی در ردیابی کاربران آیفون

اگر به خاطر داشته باشید، اپل اخیرا یک ویژگی مفید برای حفظ حریم خصوصی را معرفی کرده است که به شما امکان می دهد ردیابی از طریق سرویس های تبلیغاتی هوشمند را غیرفعال کنید. در نتیجه، فیسبوک به دلیل ناتوانی در ردیابی کاربران آیفون، احتمالاً 12.8 میلیارد دلار ضرر خواهد کرد. اس ترنجی با من باش.

ضرر 12.8 میلیارد دلاری در فیسبوک …!

همانطور که احتمالاً بسیاری از شما می‌دانید، فیس‌بوک از زمانی که قابلیت Clear App Tracking (ATT) اپل را ارائه کرد، بسیار انتقاد کرده است و دلیل خوبی هم دارد. فیسبوک در سال 2021 به دلیل وجود این ویژگی مربوط به حریم خصوصی و عدم امکان ردیابی کاربران آیفون درآمد زیادی از دست داد. AppleInsider اکنون گزارش می دهد که غول رسانه های اجتماعی ممکن است 12.8 میلیارد دلار دیگر را فقط به دلیل ویژگی ATT از دست بدهد.

علاوه بر این، یک تحلیلگر می گوید فیس بوک ممکن است در سال 2022 حدود 12.8 میلیارد دلار به دلیل ویژگی های حریم خصوصی اپل ضرر کند. Transparency Tracking یا ATT با iOS 14 در آوریل 2021 منتشر شد و یک ویژگی حفظ حریم خصوصی بسیار مفید برای آیفون اپل است. کاری که این ویژگی انجام می دهد این است که کاربران را از ردیابی سرویس های شخص ثالث جلوگیری می کند. به این ترتیب، اپلیکیشنی مانند فیس بوک نمی تواند فعالیت شما را به صورت آنلاین ردیابی کند تا بتواند تبلیغات مرتبط را در اختیار شما قرار دهد.

فیس بوک احتمالاً 12.8 میلیارد دلار ضرر خواهد کرد

حالا به نظر می رسد که فیس بوک تاثیر داشتن این ویژگی را دیده است. تقریباً 12 ماه پس از معرفی ویژگی ATT توسط اپل، یک تحلیلگر اکنون پیش بینی می کند که سال دوم این ویژگی یک مانع بزرگ برای تبلیغ کنندگان آنلاین خواهد بود. تخمین زده می شود که شرکت هایی که به درآمد تبلیغاتی متکی هستند، از جمله فیس بوک، یوتیوب و سایرین، در مجموع حدود 16 میلیارد دلار به دلیل این ویژگی ضرر می کنند که تنها حدود 13 میلیارد دلار آن متعلق به متا (شرکت مادر فیس بوک) است.

در اواخر سال گذشته، مارک زاکربرگ از فیس بوک گفت که این شرکت می تواند تا سال 2022 به طور بالقوه 10 میلیارد دلار درآمد ایجاد کند. حداقل طبق تحقیقات شرکت تحقیقاتی Lotame، به نظر می رسد این رقم کمی بالاتر از حد انتظار باشد. بر اساس این مطالعه، ویژگی ردیابی شفافیت برنامه های اپل در سال جاری همچنان موثر خواهد بود، اما احتمالاً اثربخشی آن کاهش می یابد.

10 میلیارد دلار در رسانه های اجتماعی از سیاست “شفافیت ردیابی برنامه” اپل از دست رفت.

علاوه بر معرفی ATT، اپل فناوری قدیمی خود به نام IDFA (شناسه آگهی‌دهنده) را نیز قدیمی کرده است، که به برنامه‌های شخص ثالث اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک شناسه شما را در وب‌سایت‌ها ردیابی کنند و سپس تبلیغاتی را به پیشنهاد شما ارسال کنند که احتمال خرید آن بسیار بیشتر است. آی تی.

با این حال، اپل نمی‌خواهد همه تبلیغ‌کنندگان بمیرند، بنابراین این شرکت چارچوب‌های جدیدی را برای کمک به تبلیغ‌کنندگان معرفی کرده است، اما این بار این ویژگی از ردیابی شخصی کاربران استفاده نمی‌کند، بلکه داده‌های مفیدی را در مورد آنها جمع‌آوری می‌کند. از این طریق می توان تبلیغات مربوط به کاربران را ارائه کرد.

فیس بوک احتمالاً 12.8 میلیارد دلار ضرر خواهد کرد

این گزارش همچنین می‌گوید که تأثیر جمعی این ویژگی بر شرکت‌ها ضرری نزدیک به 16 میلیارد دلار خواهد بود و شرکتی که بیشترین ضرر را متحمل می‌شود فیس‌بوک با حدود 81 درصد از این 16 میلیارد دلار است. شرکت‌های دیگری که انتظار می‌رود درآمد خود را از دست بدهند اسنپ چت است که احتمالاً حدود 545 میلیون دلار ضرر خواهد کرد و پس از آن توییتر با حدود 323 میلیون دلار قرار دارد. یوتیوب نیز با درآمدی حدود 2.2 میلیارد دلار در لیست شرکت های تحت تأثیر این ویژگی قرار دارد.

ممکن است در آینده پول زیادی به این لیست اضافه شود. اما همین مقدار به اندازه کافی جالب است. این مبالغ در واقع نشان می دهد که این شرکت ها و اپلیکیشن ها تا چه اندازه به ردیابی کاربران اینترنتی متکی بوده اند. این گزارش همچنین نشان می دهد که اسنپ و توییتر هر دو به سرعت خود را با شرایط جدید از جمله استفاده از سیستم های اندازه گیری جدید ارائه شده توسط اپل وفق داده اند و به نظر نمی رسد هر دو شرکت با این وضعیت مشکلی داشته باشند.

مطابق با PhoneArenaفیسبوک همچنین اعلام کرده است که برای کاهش وابستگی خود به اپل تلاش خواهد کرد. پیش از این، این غول رسانه های اجتماعی اعلام کرده بود که راه های دیگری را که تبلیغ کنندگان می توانند از آن سود ببرند، بررسی خواهد کرد. اما تاثیر ویژگی شفافیت اپلیکیشن اپل، حداقل به گفته تحلیلگران، تا نیمه دوم سال 2022 کاهش خواهد یافت و انتظار می رود شوک های دیگری به صنعت تبلیغات وارد شود. اما این گزارش به جزئیات چنین مشکلی نمی پردازد.