• خانه
  • اخبار
  • ضربه بزنید: استارباکس و ولوو شهرهایی را نشان می دهند که رانندگان وسایل نقلیه برقی می توانند شارژ کنند

ضربه بزنید: استارباکس و ولوو شهرهایی را نشان می دهند که رانندگان وسایل نقلیه برقی می توانند شارژ کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ضربه بزنید: استارباکس و ولوو شهرهایی را نشان می دهند که رانندگان وسایل نقلیه برقی می توانند شارژ کنند

ضربه بزنید: استارباکس و ولوو شهرهایی را نشان می دهند که رانندگان وسایل نقلیه برقی می توانند شارژ کنند
مشتریان استارباکس می‌توانند قهوه دریافت کنند و ماشین الکتریکی را در مکان‌های انتخابی بین سیاتل و دنور شارژ کنند. (عکس از Starbucks و Volvo Cars)

استارباکس و ولوو کارز در حال نصب 60 شارژر خودروی برقی DC در حداکثر 15 مکان استارباکس در مسیر سیاتل تا دنور هستند.

روز سه‌شنبه، این شرکت‌ها اعلام کردند که کدام شهرها دارای ایستگاه‌های شارژ خواهند بود. در واشنگتن، آنها در سیاتل، ایساکوه و یاکیما نصب خواهند شد. مکان های اورگان هرمیستون و لا گراند هستند. لیست کامل را می توان در اینجا یافت.

برنامه نصب شارژر تقریباً هر 100 مایل در طول مسیر 1350 مایلی است. این پروژه باید تا پایان سال تکمیل شود.

ایستگاه ها توسط ChargePoint تغذیه خواهند شد. طبق گفته ولوو، حدود 40 دقیقه طول می کشد تا یک خودروی برقی با باتری 20 درصدی به 90 درصد شارژ برسد.

برخلاف ایستگاه‌های شارژ تسلا که فقط با خودروهای تسلا کار می‌کنند، شارژرهای استارباکس با هر خودروی الکتریکی مجهز به دوشاخه استاندارد CCS1 یا CHAdeMO کار می‌کنند. رانندگان غیر ولوو هزینه استفاده را پرداخت خواهند کرد، در حالی که خودروهای برقی ولوو می توانند به صورت رایگان یا با تخفیف شارژ شوند.

مایکل کوبوری، مدیر ارشد پایداری استارباکس در بیانیه‌ای با اعلام مکان‌های ایستگاه گفت: «شارژ عمومی خودروهای برقی باید به آسانی یک فنجان قهوه عالی باشد – و اکنون می‌تواند چنین باشد.

استارباکس برای اولین بار در ماه مارس این ابتکار را به عنوان نشان دادن تعهد خود به پایداری اعلام کرد. نیروگاه قهوه مستقر در سیاتل متعهد شده است تا ردپای کربن خود را تا سال 2030 تا 50 درصد کاهش دهد.

پذیرش خودروهای الکتریکی در حال افزایش است و ایالت واشنگتن رتبه چهارم را در کشور از نظر مالکیت خودروهای الکتریکی دارد. اما همانطور که brooztechnology اخیرا گزارش کرده است، سفرهای طولانی مدت با خودروهای الکتریکی غیر تسلا می‌تواند تجربه‌ای سخت در طول بزرگراه ساحل غربی که فاقد شارژر هستند باشد.

تلاش های فدرال و ایالتی برای رفع این مشکل وجود دارد. تابستان امسال، ایالت واشنگتن طرح خود را برای نصب ایستگاه های شارژ EV در امتداد بزرگراه ها نهایی کرد. ایالت قصد دارد در طول پنج سال حدود 71 میلیون دلار، به علاوه نزدیک به 18 میلیون دلار در صندوق های غیرفدرال برای نصب شارژرها سرمایه گذاری کند. پرزیدنت بایدن 5 میلیارد دلار برای “از بین بردن بیابان های شارژ خودروهای الکتریکی آمریکا” متعهد شد.