• خانه
  • اخبار
  • صنعت فضایی واشنگتن تأثیر اقتصادی خود را تنها در چهار سال دو برابر کرده است

صنعت فضایی واشنگتن تأثیر اقتصادی خود را تنها در چهار سال دو برابر کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
صنعت فضایی واشنگتن تأثیر اقتصادی خود را تنها در چهار سال دو برابر کرده است

ماهواره LeoStella برای BlackSky
تکنسین‌ها روی قطعات ماهواره‌ای در تاسیسات LeoStella’s Tuquila، واشنگتن کار می‌کنند (عکس brooztechnology)

یک گزارش جدید می گوید تأثیر اقتصادی صنعت فضایی واشنگتن تنها در چهار سال دو برابر شده است – و استراتژی هایی را برای حفظ منحنی رشد تعیین می کند.

اکسل استراکلیان، که رئیس شورای کمیسیونرها در بندر برمرتون و رئیس هیئت توسعه اقتصادی منطقه بودجه مرکزی است، گفت: “فضا واقعاً مرز جدید است.”

این گزارش که امروز توسط شورای منطقه ای بودجه ساوند و ائتلاف ایالت واشنگتن منتشر شد، تأثیر کلی اقتصادی اقتصاد فضایی بزرگ منطقه را 4.6 میلیارد دلار در سال تخمین می زند که بیش از 13000 شغل را پشتیبانی می کند.

این یک جهش قابل توجه نسبت به ارقام تعیین شده در اولین برآورد اقتصاد فضایی کشور است که در سال 2018 منتشر شد. در آن زمان، تأثیر اقتصادی آن 1.8 میلیارد دلار و با نیروی کار 6200 نفر تخمین زده شد.

رشد شرکت فضایی جف بزوس، Blue Origin عامل بزرگی در پشت این منحنی صعودی است: چهار سال پیش، شرکت مستقر در کنت در واشنگتن بیش از 1500 کارمند داشت، اما گزارش به روز شده از رقم 3000 استفاده می کند. می گوید نرخ اشتغال در حال حاضر حتی بالاتر است.

Blue Origin تنها کمک به رونق فضایی در سیاتل نیست. این گزارش همچنین به ظهور شرکت‌های کوچک‌تر اشاره می‌کند – از جمله Stoke Space و Starfish Space، استارت‌آپ‌هایی که توسط جانبازان Blue Origin در کنت تأسیس شده‌اند. LeoStella، که در حال ساخت ماهواره در Tukwila است. Wave Motion Launch Corp. که در حال کار بر روی یک سیستم غیرمعمول برای شلیک تپانچه های جت در Everett است. و Radian Aerospace که در حال پیگیری طرح هایی برای فضاپیمای قابل استفاده مجدد در تاسیسات رنتون و برمرتون هستند.

پروژه کویپر آمازون و استارلینک اسپیس ایکس – دو تلاش برجسته برای ساخت صور فلکی ماهواره ای برای دسترسی به اینترنت پهن باند جهانی که هر دو در ردموند مستقر هستند – نیز باید ذکر شود. این گزارش تعداد نیروی کار پروژه کویپر را 800 نفر و نیروی کار Starlink را 900 نفر تخمین زده است.

علاوه بر کمک‌های مستقیم شرکت‌های فضایی ایالت واشنگتن، این گزارش کمک‌های غیرمستقیم به اقتصاد فضایی (مانند خرید مواد مصرفی و تجهیزات) و کمک‌های القایی (مانند هزینه‌های غذای رستوران و مسکن) را در نظر می‌گیرد. تأثیر این اثرات چند برابری سالانه 1.6 میلیارد دلار برآورد شده است.

برایان رایدر، مدیر ارشد فناوری LeoStella، گفت که حامیان شرکت او قبل از تصمیم‌گیری برای راه‌اندازی کارخانه ماهواره‌ای خود در Tukwila، به بخش‌های مختلف کشور نگاه کرده‌اند – و او یکی از عواملی را ذکر کرد که این تصمیم را به نفع واشنگتن تغییر داد.

رایدر در جریان ارائه رسمی گزارش امروز در موزه پرواز سیاتل گفت: ما این کار را برای استعداد انجام دادیم.

این مطابق با تاکید گزارش بر مهندسی ماهر در منطقه است که میراثی از نفوذ صدها ساله بوئینگ است. این گزارش همچنین به سرمایه گذاری قابل توجهی در سرمایه گذاری های فضایی توسط بزوس و بنیانگذار فقید مایکروسافت، پل آلن، که Stratolaunch را در سال 2011 تأسیس کرد، اشاره می کند.

رایدر یک یادداشت هشدار داد و گفت که همه این میراث تاریخی ممکن است «برای آینده کافی نباشند».

او گفت: «ما نمی توانیم اینجا متوقف شویم.

نویسندگان این گزارش پنج استراتژی را برای ارتقای اقتصاد فضایی واشنگتن تشریح کردند:

  • حمایت از سرمایه گذاری خطرپذیر برای شرکت های فضایی کوچکتر.
  • از استارت آپ های فضایی، انکوباتورهای کسب و کار و سایر خدمات حمایت کنید.
  • گسترش روابط تامین کننده بین شرکت ها در منطقه.
  • افزایش استعدادهای محلی برای تکمیل نیروی کار، از جمله افزایش تعداد دانش آموزان در برنامه های STEM.
  • حمایت از اعتبارات مالیاتی دولت برای تولید فضاپیما و ماهواره.

امیلی ویتمن، رئیس ائتلاف فضایی ایالت واشنگتن، به عنوان رئیس و مدیر عامل، گفت: “ما به کمی سرمایه گذاری، کمی کمک از طرف شرکای بخش عمومی خود نیاز داریم تا با شور و شوق و سرمایه گذاری که شرکای بخش خصوصی ما هر روز در اینجا انجام می دهند مطابقت دهیم.” اتحاد برای آینده هوافضا

همانطور که ممکن است 4.6 میلیارد دلار تاثیرگذار به نظر برسد، تأثیر صنعت فضایی در منطقه کمتر از تأثیر صنعت هوانوردی است، درست مانند زمانی که مطالعه سال 2018 انجام شد.

یک مطالعه در سال 2020 برای وزارت حمل و نقل، درآمد سالانه تجارت هوانوردی را 107 میلیارد دلار تخمین می زند که از بیش از 400000 شغل پشتیبانی می کند. تولید هوافضای بوئینگ تقریباً نیمی از این درآمد را تشکیل می دهد.

تجزیه و تحلیل و به روز رسانی توسط BERK Consulting انجام شد و با مشارکت های Blue Origin، Kent، Suquamish، Redmond، Snohomish County، Federal Road، Everett، Bremerton Harbor، Seattle و Aerospace Alliance پشتیبانی شد.