• خانه
  • اخبار
  • صنعت علوم زیستی ایالت واشنگتن: رئیس جدید گروه تجارت رشد و تقویت

صنعت علوم زیستی ایالت واشنگتن: رئیس جدید گروه تجارت رشد و تقویت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
صنعت علوم زیستی ایالت واشنگتن: رئیس جدید گروه تجارت رشد و تقویت

صنعت علوم زیستی ایالت واشنگتن: رئیس جدید گروه تجارت رشد و تقویت
مارک کامینگز، مدیر اجرایی علوم واشنگتن (سمت چپ) با خبرنگار brooztechnology، شارلوت شوبرت در مصاحبه با Life Science Innovation Northwest 2022. (عکس توسط Red Box Pictures / Scott Eklund)

مارک کامینگز در مورد چگونگی تضمین موفقیت شرکت های علوم زیستی در شمال غربی اقیانوس آرام بسیار فکر می کند. او در ماه دسامبر سکان هدایت گروه تجاری Life Science واشنگتن را به دست گرفت و از مدیر عامل سابق لزلی الکساندر مسئولیت را بر عهده گرفت.

کامینگز در زمان رشد شدید علوم زیستی در منطقه، با تکیه بر رونق گسترده‌تر اخیر در این بخش، وارد نقش خود شد. بر اساس گزارش Life Science Washington، اشتغال در علوم زیستی از سال 2015 تا 2019 در ایالت واشنگتن 23.5 درصد افزایش یافته است و سرمایه گذاری در این زمینه طی دو سال گذشته سرعت گرفته است. پنج شرکت علوم زیستی مستقر در واشنگتن در سال گذشته به صورت سهامی عام درآمدند و بیش از 1.3 میلیارد دلار در بازار عرضه کردند.

کامینگز در مصاحبه ای مرحله ای با من در روز پنجشنبه در Life Science Innovation Northwest 2022، در نشست سالانه گروه تجاری سیاتل، گفت: بازارهای بیوتکنولوژی عموماً در حال خنک شدن هستند، اما چشم انداز منطقه همچنان برای آینده قوی است.

کامینگز در مورد نیاز به تقویت نیروی کار با بلوغ شرکت‌ها در منطقه و در مورد اینکه صنعت می‌تواند برای ادامه رشد در سال‌های آینده انجام دهد، صحبت کرد.

کامینگز قبلاً معاون سیاست عمومی و امور خارجی در Life Science واشنگتن بود. او همچنین رئیس مؤسسه علوم غیرانتفاعی واشنگتن است که از کارآفرینان نوپا در علم زندگی حمایت می کند.

سوالات و پاسخ های زیر برای وضوح و اختصار ویرایش شده است.

brooztechnology: ارزش بازار سهام بیوتکنولوژی از حدود یک سال پیش به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این موضوع چگونه بر شرکت های دولتی در واشنگتن تأثیر می گذارد و چقدر نگران هستید؟

مارک کامینگز: بازار بیوتکنولوژی به میزان قابل توجهی 30 تا 40 درصد در حال کاهش است که خیره کننده است. من خیلی نگران نیستم ما از سال گذشته خارج بوده ایم.

بیرون رفتن، امسال آخرین سال نخواهد بود. سال گذشته چیزی شبیه به یک واترمارک بالا بود و مقداری انقباض وجود خواهد داشت. در عین حال، بسیاری از شرکت‌های اینجا سرمایه‌گذاری خوبی دارند. من محتاطانه خوشبین هستم که وضعیت باثبات و باثباتی را حفظ خواهیم کرد، البته نه به خوبی سال گذشته.

رشد علوم زیستی در کشور طی چند سال گذشته قوی بوده است. شرکت‌ها می‌مانند و رشد می‌کنند – سیگن این هفته اعلام کرد که برای مثال در حال ساخت یک مرکز تولید جدید است. چه تغییری دیده اید؟

در چهار پنج سال گذشته واقعا جالب و سرگرم کننده بوده است. حدود پنج یا شش سال پیش، ما تازه تسلیم شده بودیم [Washington state] اعتبار مالیاتی برای تحقیق و توسعه، ما از شر اعتبار مالیاتی برای تولید بیوتکنولوژی خلاص شدیم، Amgen ایالت را ترک کرده بود.

ما به خاطر بسیاری از شرکت‌های جوانی که بزرگ شدند و به کالیفرنیا نقل مکان کردند، معروف بودیم، چیزهایی از این قبیل. این روند کاملاً معکوس است.»

به سرعت به امروز، ما قوی ترین رشد را تا کنون داشته ایم. با نگاهی به اتاق اینجا، در بازگشت برای اولین رویداد شخصی خود، بیش از 600 نفر حضور دارند و سالن پر است. جامعه فوق العاده پر جنب و جوش است. شما قوی ترین رشد را در سال های اخیر مشاهده می کنید. ما به خاطر بسیاری از شرکت‌های جوانی که بزرگ شدند و به کالیفرنیا نقل مکان کردند، معروف بودیم. این روند کاملاً معکوس است.

شرکت‌ها در سراسر ایالات متحده می‌گویند که به کارگران آموزش دیده برای کار در صنعت علوم زیستی نیاز دارند. برای حمایت از نیروی کار منطقه چه باید کرد؟

ما در چند سال گذشته شاهد چنین رشد عظیمی بوده‌ایم و به سادگی نمی‌توانیم آن را از طریق حرکت حفظ کنیم [of workers] از یک شرکت به شرکت دیگر پای قبلاً به حدی رسیده است که باید موارد بیشتری اضافه کنیم. درست مانند سایر صنایع، تمرکز زیادی روی استخدام وجود دارد. اما باید برنامه های خط لوله را اضافه کنیم. در چند سال گذشته، ما برنامه هایی را با افرادی مانند کالج تولیدی Shoreline Community آغاز کرده ایم. ما یک ساختمان جدید 70 میلیون دلاری در UW Bothell داریم [being completed] امیدوارم دانشجویان جدید STEM بیرون بیایند. این واقعاً تمرکز در آینده برای گسترش همکاری های آموزشی و آموزشی ما است.

لایف ساینس واشنگتن سخت کار می کند تا به گسترش اطلاعات در مورد رشد و فرصت های منطقه در این زمینه کمک کند. کمی از کاری که انجام می دهید برایمان بگویید.

لازمه [for workers] آنقدر عالی بود که ما در واقع یک شرکت روابط عمومی را استخدام کردیم، یک کمپین شش رقمی بزرگ با تمرکز بر آنچه من آن را “غلبه بر ترس ها و افسانه ها در منطقه” نامیدم، ایجاد کردیم. آنچه ما متوجه شدیم این است که هر کسی که به اینجا نقل مکان کند، از سن دیگو یا منطقه خلیج یا آستین، به نوعی مطمئن نیست که اینجا چیست. و به محض اینکه به اینجا رسیدند، می گویند که بسیار حیاتی تر از آنچه می دانستند است، و همه می مانند. ارائه این افراد واقعاً این جریان را تغییر داد. اکنون که ما 10 خوشه برتر علوم زیستی کشور هستیم، می خواهیم آن دانش را در آنجا داشته باشیم تا مردم در همه این مراکز دیگر از کارهایی که در حال انجام است آگاه شوند.

افرادی که در جامعه علوم زیستی کار می کنند چه کارهای بیشتری می توانند برای حمایت از رشد آن انجام دهند؟

اگر خارج از جامعه هستید، اگر در اورت هستید، اگر در ردموند هستید، اگر در سیاتل چمبر هستید، اگر در اسپوکین هستید، همیشه یک فضا و شخص فنی روی پانل وجود دارد. به همین دلیل است که باید در این جامعه بیشتر دیده شویم.

ما در این امر پیشگام خواهیم بود. من برای شام با یک مرغ لاستیکی در ایالت به هر رویدادی می روم و داستان صنعت را تعریف می کنم. اما اگر بتوانم این داستان را بگویم و تأثیر اقتصادی صنعت را نشان دهم اگر توسط یک یا دو مدیر اجرا شود که بتوانند این داستان درمان خود را تعریف کنند بسیار قدرتمندتر است زیرا آن را واقعی می کند. اگر رویداد دانش آموزی دارید یا والدین هستید، می توانید این داستان را نیز تغییر دهید: “شاید به جای پزشک بودن، بتوانم افراد بیشتری را با وارد شدن به درمان درمان کنم.”

در مورد علوم زیستی در پنج سال آینده در کشور چه می بینید؟

امیدوارم در این مسیر بمانیم. در اینجا ما چیزی شبیه فرهنگ شرکتی را از مراحل اولیه تا میانی توسعه داده ایم. اکنون که شرکت‌هایی داریم که رشد می‌کنند، می‌مانند و گسترش می‌یابند، پنج سال آینده در مورد رشد ماست. ما درباره شرکت‌هایی صحبت می‌کنیم که از سرمایه متوسط ​​به شرکت‌های بزرگ‌تر تغییر جهت داده‌ایم تا بتوانیم در برخی از این فعالیت‌های اجتماعی و سایر فعالیت‌ها به گونه‌ای مشارکت کنیم که هم مشهودتر و هم ملموس‌تر باشد. وقتی در مورد برنامه های آموزشی صحبت می کنیم، به جای اینکه فقط ظاهر شویم، بیایید آنها را با هم بسازیم و این چیزها را آنطور که می خواهیم بسازیم.