• خانه
  • اخبار
  • صنعت انرژی هسته ای در حال آماده سازی سیاست گذاران برای “یکی از بزرگترین تغییر دهنده های تکنولوژیک” است

صنعت انرژی هسته ای در حال آماده سازی سیاست گذاران برای “یکی از بزرگترین تغییر دهنده های تکنولوژیک” است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
صنعت انرژی هسته ای در حال آماده سازی سیاست گذاران برای "یکی از بزرگترین تغییر دهنده های تکنولوژیک" است

صنعت انرژی هسته ای در حال آماده سازی سیاست گذاران برای "یکی از بزرگترین تغییر دهنده های تکنولوژیک" است
مل کلارک، مدیر عامل و رئیس اتحادیه CleanTech در سمت چپ، هیئتی را در مورد انرژی همجوشی با جسی بارتون از هلیون انرژی و کریس هانسن از دانشگاه واشنگتن در اجلاس موضوعات سیاست اتحاد فناوری در 14 دسامبر مدیریت می‌کند. بدون تصویر: رایان اومستاتد از زاپ انرژی. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

سیاتک، واش – انرژی هسته ای واقعی است، ایمن است و آماده تغییر جهان است. تحقیق کنید، آماده کنید و مطمئن شوید که صنعت نظارت نظارتی درستی دارد.

این پیام صنعت همجوشی به قانون‌گذاران و قانون‌گذاران پس از اعلام 13 دسامبر در مورد یک نقطه عطف تاریخی در این زمینه، تولید انرژی پاک در آزمایش همجوشی در آزمایشگاه ملی لاورنس لیورمور در کالیفرنیا است.

مل کلارک، مدیر عامل و رئیس اتحادیه CleanTech مستقر در سیاتل، در اجلاس موضوعات سیاست اتحاد فناوری در 14 دسامبر گفت: «ما در آستانه یکی از بزرگترین تغییرات تکنولوژیکی هستیم که جهان تا به حال شاهد آن خواهد بود. بنابراین اگر در المپیا سیاستمدار هستید، باید به این صنعت توجه کنید.

انرژی فیوژن یکی از پنج فناوری بود که در رویداد Tech Alliance تحت موضوع بنیادهای نوآوری به نمایش گذاشته شد، با جلسات دیگری که برای کمک به سیاستگذاران و رهبران کسب و کار طراحی شده بود تا اصول بلاک چین، محاسبات کوانتومی، ایمونوتراپی و شبکه برق را درک کنند.

اما بحث ادغام به ویژه با توجه به اخبار هفته به موقع بود.

نقش ایالت واشنگتن: چهار شرکت در ایالت واشنگتن به دنبال توسعه و تجاری سازی نیروی همجوشی هستند، بیش از هر ایالت دیگر: Avalanche، Helion Energy، Zap Energy و CTFusion.

کلارک گفت، کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای ایالات متحده، نهاد حاکم برای همجوشی است، اما برخی از جنبه های مقررات را می توان به ایالت ها واگذار کرد. ایالت واشنگتن در موقعیتی است که با توجه به برجستگی صنعت در اینجا استانداردهایی را تعیین کند.

جسی بارتون، رئیس ارتباطات هلیون، می‌گوید: «این واقعاً مهم است که قانون‌گذاران در واشنگتن از اتفاقاتی که در همجوشی می‌افتد مطلع باشند. به این ترتیب، وقتی این اتفاق افتاد، شما آماده هستید.»

زمان بندی و مراحل بعدی: مراحل آینده در توسعه انرژی همجوشی شامل ترکیبی از پیشرفت های علمی و اقتصادی خواهد بود، زیرا شرکت ها برای رسیدن به نقطه سربه سر مهندسی و تجاری تلاش می کنند.

بارتون گفت، به عنوان مثال، Helion انتظار دارد که الکتریسیته خالص حاصل از همجوشی را در سال 2024 نشان دهد. این شرکت در حال حاضر در حال ساخت هفتمین نمونه اولیه فیوژن خود است.

صنعت انرژی هسته ای در حال آماده سازی سیاست گذاران برای "یکی از بزرگترین تغییر دهنده های تکنولوژیک" است
ضبط کننده گرافیکی دیوید مایکل مور در مورد جلسه انرژی همجوشی در اجلاس Tech Alliance Policy Matters یادداشت برداری می کند. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

رایان اومستاد، معاون توسعه محصول Zap Energy می‌گوید: «همه ما ادغام را ایجاد کردیم. “سوال این است که آیا می توانید آنقدر فیوژن انجام دهید که انرژی مفید بیشتری نسبت به آنچه می گذارید دریافت کنید؟”

اثرات زیست محیطی و اقتصادی: با توجه به وعده انرژی پاک و فراوان حاصل از همجوشی، خطرات برای این سیاره زیاد است. کلارک گفت که پیش بینی می شود آفریقا نیمی از بازار جهانی انرژی همجوشی را به خود اختصاص دهد.

همچنین یک فرصت اقتصادی بزرگ با اندازه بازار تخمینی 40 تریلیون دلار در سراسر جهان وجود دارد. عواقب آن می تواند برای اولین کشوری که بتواند با موفقیت این فناوری را توسعه و تجاری سازی کند، بسیار زیاد باشد.

کریس هانسن، محقق ارشد دانشگاه واشنگتن، گفت: «ما باید فوریت داشته باشیم، زیرا شما نمی‌خواهید دوم، سوم یا چهارم شوید.

رویکرد نظارتی: نمایندگان صنعت می گویند که از مقررات به عنوان یک راه رو به جلو استقبال می کنند. Umstat گفت: “ما می دانیم که برای موفقیت، باید ایمن و پایدار باشیم و به درستی تنظیم شده باشیم.”

با این حال، آنها استدلال می کنند که با توجه به تفاوت های اساسی بین این دو، انرژی همجوشی باید در چارچوبی متفاوت از شکافت هسته ای تنظیم شود.

کلارک گفت: انرژی هسته‌ای ضایعات رادیواکتیو بلندمدت ندارد و نمی‌توان آن‌ها را به عنوان صنعتی که دارای آن است، تنظیم کرد.

Umstat گفت که مقررات محدود به زمان، طراحی شده برای به روز رسانی یا جایگزینی پس از پنج یا 10 سال، یکی از رویکردهای ممکن است. اگر سیاستگذاران نگران ایجاد سابقه باشند در حالی که این حوزه هنوز در حال توسعه است، این امر باعث ایجاد انعطاف می شود. او آن را به نحوه به روز رسانی سیاست های هواپیماهای بدون سرنشین FAA در طول زمان تشبیه کرد.

بارتون هلیون گفت همچنین مهم است که بدانیم همجوشی یک انرژی پاک است و باید به عنوان بخشی از مشوق های دولت برای انرژی بدون کربن گنجانده شود.

توسعه و تنوع نیروی کار: کلارک گفت، با توجه به اندازه و تأثیر بالقوه فیوژن به عنوان یک صنعت، همکاری با مؤسسات آموزشی دولتی، از جمله دانشگاه ها و کالج های محلی، برای کمک به ایجاد نیروی کار عمیق و متنوع برای حمایت از توسعه بلندمدت صنعت، حیاتی خواهد بود.

کلارک اذعان می‌کند: «نیروی کار فناوری پاک رنگ پریده، مرد و قدیمی هستند. “اینها مهندسان مرد بسیار مسن تر، سفیدپوست هستند. اما ما همچنین به خوبی درک می‌کنیم که شرکت‌هایی که سریع‌تر نوآوری می‌کنند، شرکت‌هایی هستند که بسیار متنوع هستند.»