صفحات گسترده (2 + 2) همیشه = راه اندازی تیلر برای امور مالی شخصی فرمولی برای رشد در Microsoft Excel پیدا می کند

صفحات گسترده (2 + 2) همیشه = راه اندازی تیلر برای امور مالی شخصی فرمولی برای رشد در Microsoft Excel پیدا می کند

تیلر به طور خودکار صفحات گسترده را با داده های موسسات مالی پر می کند. (عکس تیلر)

هشت سال پیش، پیتر پالسون، کارآفرین سیاتل، با الهام از نیازهای رو به رشد خانواده اش برای پیگیری امور مالی و ناامید شدن از گزینه های موجود در آن زمان، تصمیم گرفت آنچه را که به عنوان شکست در بازار نرم افزارهای مالی شخصی می دید، دنبال کند.

با توجه به روندهای تکنولوژیکی، او در ابتدا تصور کرد که این به معنای یک برنامه تلفن همراه است.

پیتر پالسون، بنیانگذار و مدیر عامل تیلر. (عکس تیلر)

اما داده ها به درستی راه حل متفاوتی را پیشنهاد کردند. در نظرسنجی اولیه مصرف کنندگان، پالسون و تیم به شناسایی یک گروه پرشور از متعصبان صفحه گسترده ادامه دادند. آنها در ابتدا این گروه را یک هدف گمشده می دیدند. آنها هرگز آنها را مجبور به تغییر به یک برنامه تلفن همراه نمی کنند. بعد فهمیدند: اینها قوم خودشان هستند.

نتیجه Tiller Money بود، یک سرویس اشتراک که صفحه‌گسترده‌های قابل تنظیم را با داده‌های خودکار از بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی تکمیل می‌کند – هزینه‌ها، درآمدها، سرمایه‌گذاری‌ها و بودجه‌ها را با استفاده از الگوها و جامعه‌ای از کاربرانی که راه‌حل‌ها و جریان‌های کاری را به اشتراک می‌گذارند، ردیابی می‌کند.

پس از اولویت بندی اولیه توسعه برای Google Sheets، تیلر از سال گذشته مایکروسافت اکسل را بر اساس محبوبیت راه حل محدود اکسل در آن زمان توسعه داده است.

این پرداخت با اعلام در ماه مه انجام شد مبنی بر اینکه مایکروسافت تیلر را به مشترکین مایکروسافت 365 خود توصیه می کند و به تیلر یک دوره آزمایشی رایگان 60 روزه دو برابر بیشتر از زمان معمول ارائه می دهد. Tiller پس از دوره آزمایشی 79 دلار در سال هزینه دارد.

مایکروسافت به طور همزمان اعلام کرد که یک سال بعد، در 30 ژوئن 2023، راه حل خود یعنی Money in Excel را متوقف خواهد کرد. Money in Excel در ژوئن 2020 معرفی شد. مایکروسافت در توضیح تصمیم خود به تمایل خود برای تمرکز بر سایر زمینه‌هایی اشاره می‌کند که در آن شرکت معتقد است که می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

با این پیام، تایلر متوجه یک جهش در کاربران اکسل شد. پیش از این، بیشتر مشترکان این شرکت کاربران Google Sheets بودند، اما اکنون این وضعیت تغییر کرده است و اکسل نماینده اکثر مشتریان جدید آن است. این شرکت گفت که ثبت نام از زمان اعلام مایکروسافت بیش از دو برابر شده است.

طبق آخرین گزارش درآمد ردموند، با توجه به حجم پایگاه مشتریان مایکروسافت، با بیش از 58 میلیون مشترک Microsoft 365 Consumer، منطقی است.

پالسون آن را بخشی از یک روند گسترده تر می داند.

او گفت: «احساس می‌کنم صفحه‌گسترده در حال حاضر در یک رنسانس عظیم است. “روشی که مردم از صفحات گسترده استفاده می کنند، مقیاس پذیری صفحات گسترده رو به رشد است. شرکت‌های زیادی وجود دارند که صفحات گسترده می‌سازند و آن‌ها را برای پشتیبانی از همه کارهایی که ما هر روز انجام می‌دهیم قدرتمندتر می‌کنند.» 1

تایلر، او گفت، “نمونه ای از آن است.”

این شرکت که به طور رسمی در سال 2016 تأسیس شد، 14 کارمند دارد. تیلر از افرادی که پالسون آنها را “سرمایه گذاران باتجربه فناوری”، عمدتا در منطقه سیاتل توصیف می کند، بودجه نامعلومی جمع آوری کرده است. پالسون گفت که این شرکت به نقطه سودآوری رسیده است و در حال تبدیل شدن به سودآوری است.

این شرکت تعداد مشترکین خاصی را فاش نکرد، اما گفت که ده ها هزار مشتری دارد. بر اساس نزدیک به 50000 نصب، میانگین امتیاز 4.7 ستاره در Google Workspace Marketplace دارد.

تیلر با تعدادی از اقدامات احتیاطی همراه است. این شرکت می‌گوید هرگز نام‌های کاربری و رمز عبوری را نمی‌بیند که مشتریان وارد مؤسسات مالی خود می‌کنند تا فیدهای خودکار داده‌های مالی را که صفحه‌گسترده‌ها را پر می‌کنند، مجاز کنند. این شرکت همچنین اولین شرکتی است که از Envestnet استفاده می کند فناوری بانکداری باز Yodlee برای دسترسی به داده های بانکی بدون اشتراک گذاری نام کاربری و رمز عبور.

پیتر پالسون، مدیر عامل تیلر، در مایکروسافت مانی به عنوان کارآموز کالج کار کرده است.

مشارکت تیلر با مایکروسافت طیف کاملی را برای پالسون فراهم می کند. در دوران دانشجویی، او یک دوره کارآموزی را به عنوان مدیر برنامه در مایکروسافت مانی انجام داد و وظیفه داشت ویژگی‌های مالیاتی را در نسخه جدیدی از نرم‌افزار اضافه کند.

او به یاد می آورد: «همیشه فکر می کردم این موضوع طعنه آمیز و خنده دار است، زیرا یک بچه دانشگاه از مالیات چه می داند؟» “من اطلاعات کمی در مورد امور مالی شخصی داشتم، اما در مورد مالیات بسیار کمی می دانستم.

او که فارغ التحصیل مدرسه لیک ساید سیاتل بود، از کالج میدلبری فارغ التحصیل شد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت بازرگانی از دارتموث گرفت و قبل از ورود به صنعت بی سیم به عنوان تحلیلگر ادغام و اکتساب در JP Morgan Chase کار می کرد. او قبل از اینکه در سال 2013 به قیمت 18.5 میلیون دلار از HTC خریداری کند، مدیر عامل سرویس پشتیبان تلفن همراه Dashwire در منطقه سیاتل بود.

او پس از به دنیا آمدن فرزند دوم خود و همسرش، نگاهی تازه به بازار فناوری مالی شخصی انداخت و ابزار پیچیده‌تری برای مدیریت مالی خانواده می‌خواست. اگرچه بازار در این مدت به سمت فناوری وب و موبایل تحت رهبری Intuit Mint رفته است، اما چیزی قدرتمندتر و انعطاف پذیرتر می خواست.

این در نهایت منجر به بازگشت به صفحه گسترده شد. تیلر می گوید این تنها سرویسی است که فیدهای مالی خودکار روزانه را در Google Sheets و Microsoft Excel ارائه می دهد.

پالسون به نیاز مردم به توجه بیشتر به پول خود برای مقابله با “سرمایه گذاری عظیم در فناوری های کاهش هزینه” از جمله آمازون با یک کلیک، خدمات پرداخت تاخیر، پیشنهادات کارت اعتباری و سایر تاکتیک ها اشاره کرد. اغلب صرفه جویی در پول صرفاً توجه به آنچه خرج می کنید است.2

بعدی در نقشه راه Tiller: تابع AutoCat که به نام AutoCat نیز شناخته می شود را به نسخه Excel این سرویس معرفی کنید. این به کاربران اجازه می دهد تا قوانینی را برای دسته بندی انواع مختلف تراکنش ها تنظیم کنند. این یک ویژگی محبوب در نسخه Google Sheets Tiller است و این شرکت می گوید که در تابستان امسال برای کاربران Tiller در اکسل منتشر خواهد شد.


1 پالسون در پاسخ به سوالی برای توضیح این موضوع گفت: «نمونه‌هایی از شرکت‌های دیگر که صفحه‌گسترده‌های موجود مانند Google Sheets و Excel را می‌سازند عبارتند از DataRails، GlideApps.com، GoLayer و SuperMetrics. نمونه‌هایی از شرکت‌هایی که رقبای جدید صفحه‌گسترده را راه‌اندازی می‌کنند عبارتند از Spreadsheet.com، Coda، Equals و Row.

2 من Tiller را با استفاده از نسخه آزمایشی رایگان 60 روزه برای کاربران مایکروسافت 365 امتحان کردم، و تاکنون 47 دلار در ماه در اشتراک های مختلف برای خدماتی که دیگر به آنها نیاز نداریم، نمی دانستیم هنوز داریم یا چیز دیگری داریم، پیدا کرده ام. فراموش کردم کنسل کنم