• خانه
  • اخبار
  • صرافی کریپتو Gemini در بحبوحه آشفتگی صنعت در حال گسترش به منطقه سیاتل است

صرافی کریپتو Gemini در بحبوحه آشفتگی صنعت در حال گسترش به منطقه سیاتل است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
صرافی کریپتو Gemini در بحبوحه آشفتگی صنعت در حال گسترش به منطقه سیاتل است

صرافی کریپتو Gemini در بحبوحه آشفتگی صنعت در حال گسترش به منطقه سیاتل است
کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران و رئیس جمهور جمینی. (عکس جوزا)

جمینی، یک صرافی ارز دیجیتال که توسط دوقلوهای معروف فیس بوک Winklevoss تأسیس شده است، قصد دارد 100 نفر را در مرکز سیاتل خود استخدام کند.

این شرکت مستقر در نیویورک روز چهارشنبه برنامه های رشد خود را در بحبوحه یک هفته پر فراز و نشیب برای صنعت کریپتو و پس از اینکه جمینی نیروی کار خود را در اوایل سال جاری کاهش داد، اعلام کرد.

بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال اخیراً توسط موجی از عناوین منفی تحت تأثیر قرار گرفته است. روز سه‌شنبه، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال FTX موافقت کرد که عملیات‌های غیر آمریکایی خود را به رقیب بایننس بفروشد تا از بحران نقدینگی جلوگیری کند، که باعث نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد نوسانات عمومی صنعت شد. پس از اعلام این خبر، بیت کوین به کمتر از 18000 دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح در دو سال اخیر است، در حالی که اتریوم بیش از 18 درصد سقوط کرد.

کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران و رئیس جمینی، به brooztechnology گفت: “من هنوز معتقدم بیت کوین در یک دهه 500000 دلار در هر سکه خواهد بود.”

کامرون و برادر دوقلویش تایلر در سال 2004 از مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک (اکنون متا) شکایت کردند، زیرا ادعا کردند او ایده آنها را برای این سایت شبکه اجتماعی دزدیده است.

Gemini در سال 2015 جمینی را راه اندازی کرد و راهی برای خرید، فروش و ذخیره ارزهای دیجیتال به کاربران ارائه داد. ارزش این شرکت پس از جمع آوری 400 میلیون دلار در نوامبر 2021 به بیش از 7 میلیارد دلار رسید.

در ماه ژوئن، این شرکت اعلام کرد که 10 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد. او در آن زمان به «شرایط آشفته بازار که احتمالاً در طول زمان ادامه خواهد داشت» اشاره کرد. TechCrunch گزارش داد که یک ماه بعد، در جولای، جمینی 7 درصد دیگر از نیروی کار یا حدود 68 کارمند خود را کاهش داد.

وینکلووس در پاسخ به این سوال که چرا Gemini در حالی که بازار در نوسان است، استخدام می کند، گفت که این شرکت هنوز برنامه های عملیاتی و نقشه راه خود را دارد و در حالی که به “رشد و اجرا” ادامه می دهد، استخدام می کند.

وینکلووس گفت، علیرغم کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، مبانی فناوری و حرکت پشت آن تغییر نکرده است. وی افزود که بادهای معکوس کلان مانند تورم نیز وجود دارد که بازار را به سمت پایین می کشد.

صرافی کریپتو نیز در حال انجام یک شرط بندی بزرگ بر روی متاورس است و با متا رقابت می کند. Winklevoss گفت که این شرکت هنوز در حال ساخت ویژگی هایی است که لایه زیرساختی را برای متاورس تشکیل می دهد و هنوز تقاضا وجود دارد.

جمینی قصد دارد حدود 100 کارمند جدید در منطقه سیاتل برای نقش های مختلف از محصول گرفته تا مهندسی استخدام کند. دفتر این شرکت در مرکز شهر Bellevue، واشنگتن، در حال حاضر 28 نفر را استخدام می کند.

صرافی کریپتو در حال حاضر تعدادی از فناوران را از سیاتل برای تقویت رتبه های رهبری خود آورده است، از جمله مدیر کل سابق خدمات وب آمازون، پراوجیت تیوانا، مدیر ارشد فناوری آن. مهندس سابق AWS خورخه پیکسوتو واسکوئز، معاون مهندسی آن؛ و آجی جاگاناتان، مدیر اجرایی سابق والمارت، معاون عملیات استعدادها و افراد.

جمینی در حال حاضر یازدهمین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم است. دفتر مرکزی آن در نیویورک است و در بیش از 65 کشور جهان فعالیت می کند.