صرافی کریپتو Bittrex بیش از 80 کارمند خود را اخراج می کند

صرافی کریپتو Bittrex بیش از 80 کارمند خود را اخراج می کند

(تصویر از طریق Bigstock)

صرافی برجسته ارزهای دیجیتال Bittrex روز چهارشنبه کارکنان خود را اخراج کرد.

بر اساس پرونده ایالت واشنگتن، شرکت مستقر در Bellevue، 83 موقعیت را کاهش داد.

این شرکت در بیانیه ای به brooztechnology گفت: متأسفانه به دلیل شرایط بازار، Bittrex امروز مجبور شد بیش از 80 کارمند خود را که در مکان های مختلف در سراسر کشور زندگی می کنند، اخراج کند.

به گفته لینکدین، این شرکت نزدیک به 300 کارمند دارد.

Bittrex که در سال 2014 توسط سه مهندس امنیت سایبری تأسیس شد، به مردم در خرید و فروش رمزنگاری کمک می کند. در ماه اکتبر، این شرکت توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده حدود 29 میلیون دلار جریمه شد. ظاهراً به افرادی از حوزه های قضایی تحریم شده اجازه می دهد از پلت فرم آن استفاده کنند و الزامات ضد پولشویی را برآورده نمی کند.

به دنبال فروپاشی سریع صرافی دارایی های دیجیتال FTX، که سایه تاریکی بر آرزوهای ارزهای دیجیتال برای تغییر ارز سنتی ایجاد کرد، صنعت گسترده تر کریپتو در آشفتگی قرار دارد. قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر سکه ها در سال گذشته به شدت کاهش یافته است.

کوین بیس، یک صرافی پیشرو در ایالات متحده، ماه گذشته 20 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد که دومین دور اخراج در کمتر از یک سال بود. بسیاری از شرکت‌های فناوری دیگر در تلاش برای کاهش هزینه‌ها در میان عدم اطمینان اقتصادی هستند.

Bittrex توسط یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Richie Lai، یک مدیر ارشد امنیتی سابق در آمازون رهبری می شود. او Bittrex را با بیل شیهارا و رامی کاواچ، که از مدیران امنیتی سابق آمازون نیز بودند، تأسیس کرد.