• خانه
  • اخبار
  • صدها نفر از رهبران فناوری، تجارت و غیرانتفاعی از ایالت ها می خواهند که آموزش علوم رایانه را تقویت کنند

صدها نفر از رهبران فناوری، تجارت و غیرانتفاعی از ایالت ها می خواهند که آموزش علوم رایانه را تقویت کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
صدها نفر از رهبران فناوری، تجارت و غیرانتفاعی از ایالت ها می خواهند که آموزش علوم رایانه را تقویت کنند

صدها نفر از رهبران فناوری، تجارت و غیرانتفاعی از ایالت ها می خواهند که آموزش علوم رایانه را تقویت کنند
(عکس از BigStock)

بیش از 500 رهبر تجاری، آموزشی و غیر انتفاعی به کد.org غیرانتفاعی آموزش علوم کامپیوتر مستقر در سیاتل پیوستند تا از دولت‌های ایالتی و رهبران آموزشی بخواهند فرصت‌های بیشتری در زمینه علوم رایانه برای دانش‌آموزان K-12 در ایالات متحده فراهم کنند.

رهبران غول‌های فناوری از جمله آمازون، مایکروسافت، اپل، متا، آلفابت و سایرین به مدیران عامل شرکت‌هایی مانند نایک، UPS، AT&T، Walgreens، T-Mobile، Zillow Group، Expedia Group و دیگران در امضای نامه‌ای، دعوت به اقدام پیوستند. .

در این نامه آمده است: «در زمانی که هر صنعتی تحت تأثیر فناوری دیجیتال قرار می‌گیرد، مدارس ما باید به هر دانش‌آموزی بیاموزند که فناوری چگونه کار می‌کند، تا یاد بگیرند که خالق باشند، نه فقط مصرف‌کننده». در عوض، این مهارت ضروری فقط به تعداد کمی از خوش شانس ها آموزش داده می شود و بیشتر دانش آموزان، به ویژه زنان جوان و دانش آموزان رنگین پوست را پشت سر می گذارند.»

Code.org در یک بیانیه خبری گفت، کسانی که این قرارداد را امضا کردند، متعهد به ایجاد فرصت های شغلی برای دانشجویان علوم کامپیوتر در هر شهر و در هر بخش هستند.

هادی پرتوی، مدیرعامل Code.org در بیانیه‌ای گفت: امروز، علوم کامپیوتر باید یک موضوع اصلی باشد، درست مانند زیست‌شناسی پایه یا جبر. “ایالات متحده حرکت فوق العاده ای را پشت این ایده دیده است و اعلام امروز روشن می کند که اکنون زمان اقدام فرا رسیده است.”

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، در میان امضاکنندگان بود و روز سه‌شنبه در توییتی درباره اینکه چگونه علوم کامپیوتر مسیر زندگی او را از ۱۳ سالگی «تغییر داد» نوشت.

امضاکنندگان دیگر عبارتند از کسانی که از رهبران فناوری و تجارت، از جمله جف بزوس، بنیانگذار آمازون. اندی جاسی، مدیرعامل آمازون؛ ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت؛ برد اسمیت رئیس مایکروسافت؛ استیو بالمر، رئیس لس آنجلس کلیپرز; تیم کوک، مدیر عامل اپل؛ ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت؛ مارک زاکربرگ موسس متا؛ ریچ بارتون، مدیرعامل گروه Zillow; مایک سیورت، مدیرعامل T-Mobile؛ سوزان وویچیکی، مدیرعامل یوتیوب؛ و بیشتر.

Code.org در سال 2013 توسط برادران دوقلوی هادی و علی پرتوی تاسیس شد.