• خانه
  • اخبار
  • شیائومی 12 اولترا با دوربین 3D ToF و تراشه Surge C2 ارائه خواهد شد

شیائومی 12 اولترا با دوربین 3D ToF و تراشه Surge C2 ارائه خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شیائومی 12 اولترا با دوربین 3D ToF و تراشه Surge C2 ارائه خواهد شد

طبق گزارش‌ها، شیائومی در حال بررسی دو نوآوری با Xiaomi 12 Ultra است، از جمله یک دوربین ToF 3D و یک تراشه پردازش تصویر Surge C2 در پرچمدار آینده خود. هر دو تغییر قطعا با هدف بهبود کیفیت تصویر پرچمدار بعدی شیائومی انجام شده است. این اطلاعات جدید احتمالا قابل اعتماد است زیرا مستقیماً از کد اطلاعات MIUI UI پیدا شده است. البته ممکن است در نهایت شیائومی آنها را تغییر دهد و در نتیجه مشخصات دستگاه نهایی نیز تغییر کند.

همانطور که گفتیم، منبع نکاتی را در مورد اطلاعات دوربین Xiaomi 12 Ultra در کد MIUI فاش کرد. طبق شایعات، شیائومی 12 اولترا با چیپست معرفی نشده اسنپدراگون 8 نسل 1 کوالکام پلاس عرضه خواهد شد. یادآوری می کنیم که کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس را با فناوری TSMC معرفی خواهد کرد. اگر به خاطر داشته باشید نسخه اصلی این پردازنده یعنی اسنپدراگون 8 نسل 1 با استفاده از فناوری سامسونگ ساخته شده است. اما کوالکام تصمیم گرفت این بار فناوری TSMC را با توجه به کاستی های آن آزمایش کند.

همانطور که تصاویر زیر نشان می دهد، کد منبع دوربین سه بعدی Time of Flight (ToF) وجود ندارد که در Mi 11 Ultra وجود ندارد. از لحاظ تئوری، Xiaomi 12 Ultra از دوربین ToF برای تقویت جلوه‌های بوکه یا اندازه‌گیری مساحت، ارتفاع و عرض اجسام استفاده می‌کند. به طور خلاصه، دوربین های ToF عمق و فاصله بین یک دستگاه و یک جسم را بر اساس سرعت مشخصی از نور اندازه گیری می کنند.

استفاده از دوربین ToF و تراشه Surge C2 در دستگاه آینده شیائومی

استفاده از دوربین ToF و تراشه Surge C2 در دستگاه آینده شیائومی

شیائومی 12 اولترا از تراشه ها و سنسورهای جدید استفاده می کند

شیائومی 12 اولترا دارای دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی است که توسط لایکا تنظیم شده است که مشخصا از این نوع است. سونی IMX989 خواهد بود. هنوز اطلاعات زیادی در مورد این سنسور مرموز سونی وجود ندارد، اما گمان می رود بزرگ و حدود یک اینچ باشد. همچنین حدس زده می شود که این گوشی دارای یک دوربین پریسکوپ 48 مگاپیکسلی و یک دوربین ماوراء بنفش 48 مگاپیکسلی باشد که احتمالا هر دو دارای لرزشگیر اپتیکال تصویر (OIS) خواهند بود.

علاوه بر این، منبع این ادعا می کند که شیائومی 12 اولترا برای اولین بار پردازنده سیگنال تصویر نسل بعدی شیائومی، Surge C2 را معرفی خواهد کرد. این تراشه احتمالاً با تراشه Vivo V1 Plus رقابت خواهد کرد. Surge C2 احتمالاً باید تراشه Snapdragon 8 Generation 1 Plus را از وظایف پردازش تصویر گسترده خلاص کند و به تراشه اجازه می دهد تا روی سایر وظایف CPU و GPU تمرکز کند. تراشه Surge C2 دومین نسل از تراشه های پردازش تصویر اختصاصی شیائومی است. نسل اول این تراشه ها نام دارد اضافه ولتاژ C1 مورد استفاده در دستگاه تاشو شیائومی Mi Mix Fold.

آیا فکر می کنید دوربین های ToF مفید هستند؟ در قسمت نظرات به ما بگویید.