منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • شیائومی پس از 3 سال پشتیبانی از نرم افزارهای Redmi Note 7 و Redmi Go را متوقف کرد

شیائومی پس از 3 سال پشتیبانی از نرم افزارهای Redmi Note 7 و Redmi Go را متوقف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شیائومی پس از 3 سال پشتیبانی از نرم افزارهای Redmi Note 7 و Redmi Go را متوقف کرد

سری Redmi Note محبوب ترین گوشی هوشمند شیائومی در سراسر جهان است. یکی از محبوب ترین اعضای این خانواده سری Redmi Note 7 است که این شرکت به معرفی برخی از ویژگی های رده بالای این خط تولید مشهور است. به عنوان مثال، Redmi Note 7 Pro اولین گوشی هوشمندی بود که با دوربین 48 مگاپیکسلی عرضه شد، البته با دست و پا شکسته! اما خبر ناراحت کننده این است که Redmi Note 7، Redmi Note 7 Pro و Redmi Go منسوخ شده اند و در حال حاضر به پایان عمر پشتیبانی نرم افزاری خود رسیده اند.

شیائومی ردمی نوت 7 با دوربین 48 مگاپیکسلی و اسنپدراگون 660 با قیمت 150 دلار رسما رونمایی شد.

خانواده Redmi Note 7 و Redmi Go مربوط به سال 2019 هستند

در واقع، با توجه به منبعشیائومی به تازگی پشتیبانی نرم افزاری از سه گوشی محبوب خود را که در سال 2019 معرفی شدند، تکمیل کرده است. آنها شامل Redmi Note 7 (معروف به Redmi Note 7S)، Redmi Note 7 Pro و Redmi Go می شوند. لازم به ذکر است که آنها به طور رسمی بیش از 3 سال سن دارند.

خط تولید Redmi Note 7 با رابط کاربری MIUI 10 مبتنی بر اندروید 9.0 معرفی شد. این گوشی‌ها در طول عمر خود دو به‌روزرسانی MIUI (MIUI 11 و MIUI 12) و یک به‌روزرسانی اندروید (اندروید 10) دریافت کرده‌اند. آنها در حال حاضر با MIUI 12.5 کار می کنند.

از سوی دیگر، Redmi Go ارائه شده با رابط کاربری MIUI 10 مبتنی بر اندروید 8.1 Oreo Go Edition. متأسفانه پس از گذشت سه سال از عرضه، این گوشی هوشمند ارزان قیمت همچنان همان نرم افزار را اجرا می کند. البته او در طول زندگی خود پچ های امنیتی دریافت کرده است.

شیائومی پس از 3 سال پشتیبانی از نرم افزارهای Redmi Note 7 و Redmi Go را متوقف کرد

کاستوم رام ها به آپدیت های ضعیف شیائومی پاسخ می دهند

اگرچه شیائومی اندروید 11 را برای سری ردمی نوت 7 معرفی نکرده است، اما کاربران می توانند از طریق رام های کاستوم نه تنها از اندروید 11 بلکه از اندروید 12 نیز استفاده کنند. این دو گوشی (و به طور کلی گوشی های شیائومی) همچنان در جامعه توسعه دهندگان مختلف محبوب هستند. لازم به ذکر است که Redmi Go دارای تعدادی کاستوم رام مبتنی بر اندروید 10 و اندروید 11 نیز می باشد.

به هر حال نرم افزارها و رام های غیررسمی قطعا به همه توصیه نمی شود. اما اگر شما هم جزو آن دسته از مخاطبان خاص ترنجی هستید، می توانید با نکات لازم آن ها را امتحان کنید تا جان تازه ای به دستگاه هایی ببخشید که شیائومی فراموش کرده است.

نظر شما در مورد این راه حل های شیائومی چیست؟ آیا از Redmi Note 7 و Pro یا Redmi G‌o استفاده کرده‌اید؟ روند بروزرسانی شیائومی برای دستگاه شما چگونه است؟