• خانه
  • اخبار
  • شیائومی و لنوو مانند گذشته در روسیه کار خواهند کرد

شیائومی و لنوو مانند گذشته در روسیه کار خواهند کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شیائومی و لنوو مانند گذشته در روسیه کار خواهند کرد

بحران اوکراین به تحریم های گسترده علیه روسیه انجامید و در نتیجه کشورهای اروپایی و آمریکایی و حتی برخی کشورهای آسیایی تحت حمایت آمریکا به روسیه پیوستند. مدتی است که هر روز خبر تعطیلی برخی شرکت ها را می شنویم. اما به نظر می رسد شیائومی و لنوو مانند گذشته در روسیه به فعالیت خود ادامه دهند. اس ترنجی با من باش.

فعالیت های شیائومی و لنوو در روسیه احتمالا تغییری نخواهد کرد…!

از آغاز بحران بین روسیه و اوکراین، گزارش های متعددی از اتفاقات در این کشورها منتشر شده است. در حالی که رسانه های روسیه همه اخبار مثبت در مورد روسیه را گزارش می کنند، رسانه های اروپایی، انگلیسی و آمریکایی نیز همه اخبار منفی در مورد روسیه را گزارش می کنند. شاید فقط رسانه های آسیایی و آفریقایی رویکرد بی طرفانه تری نسبت به این بحران داشته باشند.

اما شرایط به این موارد محدود نمی شود و جزئیات پیچیده تر از همیشه است. آخرین گزارش در مورد مناقشه روسیه و اوکراین مربوط به دو سازنده چینی شیائومی و لنوو است. چند روز پیش وال استریت ژورنال آمریکایی اعلام کرد که به دلیل تحریم ها و فشار تامین کنندگان آمریکایی، برخی از شرکت های چینی عرضه محصولات خود به روسیه را متوقف کرده اند. در این گزارش ادعا شده است که از جمله این شرکت ها می توان به شیائومی، لنوو و غیره اشاره کرد.

گزارش وال استریت ژورنال نادرست به نظر می رسد. همانطور که رسانه های روسی کومرسانت در گزارشی متقابل ادعا می کنند که این گزارش صحت ندارد. کومرسانت با رد ادعاهای وال استریت ژورنال، به نقل از سرگئی ویلیانوف، کارشناس فناوری اطلاعات، گفت که دستگاه های لنوو و شیائومی در ماه مارس به دلیل مشکلات تعمیر و نگهداری خاموش شدند.

شیائومی و لنوو در روسیه

با این حال، تمام مسائل مربوط به لجستیک و پرداخت ها تمام شده است. او همچنین گفت که این داستان کاملاً دروغ است. وال استریت ژورنال اطلاعاتی را به آمریکایی ها می دهد که می خواهند بشنوند و حقیقت کاملاً متفاوت است. سرگئی ویلیانوف گفت که سفارشات محصولات در ماه فوریه از لنوو و شیائومی در اواسط آوریل وارد روسیه شد.

محموله ها، اگرچه با تاخیر، در نهایت به کشور رسید. حالا دو مشکل وجود دارد. یکی بحث لجستیک و نگهداری است. زیرا محدودیت های زیادی وجود دارد و بحث پرداخت متفاوت است. البته این به این دلیل است که اکنون پرداخت به یورو بسیار دشوار است. تا آنجا که من می توانم بگویم، مشکل پرداخت قبوض در روسیه در اواسط آوریل حل شد. ماه بعد، توزیع کنندگان منتظر تحویل محصولات تولید شده توسط فناوری جدید بودند. نمایندگان شیائومی در روسیه تعطیلی یا پایان تحویل را اعلام نکرده اند.

مطابق با GizChinaدر دسامبر سال گذشته، از هر پنج گوشی هوشمند فروخته شده در روسیه، یکی شیائومی بود. این گزارش های متناقض از ابتدای بحران رایج بوده است. اکثر گزارش های منتشر شده توسط کشورهای اروپایی، بریتانیا و ایالات متحده در مورد اوکراین بسیار مثبت است. به همین ترتیب، گزارش های خارج از روسیه نشان می دهد که اوکراین مشکلی ندارد.

متأسفانه، شرکت های فناوری مورد علاقه ما در میان همه گزارش های بحث برانگیز هستند. هیچ گزارش رسمی از لنوو یا شیائومی وجود ندارد. بهتر است از این شرکت ها پاسخ رسمی دریافت کنید زیرا معتبرترین مرجع هستند.