منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • شیائومی ردمی K50 اولین دستگاهی است که از بلوتوث 5.3 پشتیبانی می کند

شیائومی ردمی K50 اولین دستگاهی است که از بلوتوث 5.3 پشتیبانی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شیائومی ردمی K50 اولین دستگاهی است که از بلوتوث 5.3 پشتیبانی می کند

ردمی به طور رسمی اعلام کرده است که سری Redmi K50 در تاریخ 17 مارس رونمایی خواهد شد و با تعدادی از محصولات مهم دیگر عرضه خواهد شد. اما پس از چندین تیزر رسمی برای خانواده Redmi K50، این برند امروز فاش کرد آنها اولین گوشی در صنعت هستند که از بلوتوث 5.3 پشتیبانی می کنند. اما بیایید در ترنجی ببینیم بلوتوث 5.3 چه مزیت هایی نسبت به نسخه های قبلی دارد.

با توجه به برند بلوتوث 5.3 از سری Redmi K50، تاخیر کمتری دارد، برای بازی‌های بهتر بهینه‌سازی شده است، انرژی کمتری مصرف می‌کند و توانایی حفظ ارتباط در برابر تداخل قوی‌تر را دارد.

سری Redmi K50 در حال حاضر اولین محصولی است که با چیپست رده بالای مدیاتک Dimension 8100 عرضه می شود. بنابراین بلوتوث 5.3 تنها پارامتری نیست که Redmi برای اولین بار به آن می رود.

به گزارش سایت خبری گیزموچیناRedmi قبلا گفته بود که سری Redmi K50 از فناوری جدیدی به نام «فرایند نانوکریستالی» با الهام از شهاب سنگ اولیوین برای زیباسازی قاب پشتی این دستگاه ها استفاده می کند.

Redmi K50

اعضای خانواده Redmi K50

سری Redmi K50 شامل چهار مدل به نام‌های Redmi K50، Redmi K50 Pro، Redmi K50 Pro Plus و Redmi K50 نسخه گیمینگ است که همگی به پردازنده‌های مختلفی مجهز شده‌اند. طبق آخرین اطلاعات، نسخه پایه از پردازنده اسنپدراگون 870، نسخه پرو از پردازنده Density 8100 و نسخه پرو پلاس از پردازنده Density 9000 استفاده می کند.

اگر از نظر مقایسه به پردازنده های این خانواده نگاه کنیم، به نظر می رسد که Redmi K50 Pro Plus با پردازنده جدید مدیاتک سایز 9000 از نظر قدرت گل سرسبد این خانواده باشید. حداقل از نظر معیارهای مقاله و نتایج معیارهای اخیر که بوده است.

همچنین به نظر می رسد که این پردازنده کم مصرف ترین در قلب Redmi K50 Pro باشد. جایی که مدیاتک می گوید سایز 8100 او شاهکاری از قدرت بر مصرف خلق کرده است. از سوی دیگر، حداقل تبلیغات کارگردان Redmi و نتایج اخیر این موضوع را تایید کرده است. این پردازنده عمدتاً قدرتمندتر یا تقریباً مشابه پردازنده پرچمدار سال گذشته اسنپدراگون 888 است، با این تفاوت که به طور قابل توجهی قدرت کمتری دارد. در واقع نسبت توان/مصرف این پردازنده تقریبا برابر با اسنپدراگون 865 است که محصول خوب کوالکام و حتی در برخی قسمت ها بهتر بود. برای درک بهتر، فقط به تصویر زیر نگاه کنید.

از چپ به راست ستون اول معیار، ستون میانی مصرف انرژی و آخرین ستون شاخص توان/مصرف را نشان می دهد.

از چپ به راست ستون اول معیار، ستون میانی مصرف انرژی و آخرین ستون شاخص توان/مصرف را نشان می دهد.

در نهایت برای تایید نهایی این ادعاها باید منتظر رسیدن اعضای این خانواده به دست مصرف کنندگان عادی باشیم. زیرا کاربران عادی نیز در استفاده روزانه نیاز به تست این دستگاه ها دارند.

آیا منتظر خانواده Redmi K50 هستید؟ با توجه به تنوع پردازنده ها، کدام یک از اعضای خانواده را ترجیح می دهید؟