• خانه
  • اخبار
  • شکایت اپل و اپیک گیمز ادامه دارد. تمرکز اپل بر قوانین پلتفرم خود

شکایت اپل و اپیک گیمز ادامه دارد. تمرکز اپل بر قوانین پلتفرم خود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شکایت اپل و اپیک گیمز ادامه دارد. تمرکز اپل بر قوانین پلتفرم خود

دعوای حقوقی اپل و اپیک گیمز، سازنده بازی محبوب فورتنایت، یکی از مهم ترین اختلافات بین بزرگترین شرکت های جهان در دهه اخیر است. از آنجایی که هر یک از این دو شرکت استدلال های متفاوتی برای تعیین نوع کسب و کار خود دارند، به نظر می رسد با وجود تاکید کوپرتینویی ها بر قوانین پلتفرم خود، شکایت اپل و اپیک گیمز همچنان ادامه خواهد داشت. اس ترنجی با من باش.

دعوای اپل و اپیک گیمز و دنیایی از ناگفته ها…!

شاید در مورد شکایت اپیک گیمز علیه اپل شنیده باشید. اکنون اطلاعات جدیدی در این باره منتشر شده است و به نظر می رسد طبق ادعای اپل، درخواست تجدیدنظر اپیک گیمز در دادگاه برنده نخواهد بود. بیایید نگاهی به آخرین تحولات این داستان بیندازیم.

اساسا، همه چیز با Fortnite شروع شد. در آگوست 2020، اپل فورتنایت را از اپ استور حذف کرد زیرا معتقد بود سیاست های پرداخت اپ استور را دور می زند و پیوندی برای دور زدن کمیسیون خرید اپل اضافه کرد. حذف این بازی از اپ استور باعث شد اپیک گیمز از اپل شکایت کند.

دعوای حقوقی بین اپل و اپیک گیمز

سپس در سپتامبر گذشته، قاضی ایوان گونزالس راجرز تصمیم گرفت که تصمیمات اپل انحصاری نیست و در بیشتر موارد به نفع اپل رای داد. اپیک گیمز به حکم قاضی اعتراض کرد. اپل اکنون گزارش جدیدی منتشر کرده است که در آن این شرکت اعلام کرده است که شکست اپیک گیمز در این مورد به دلیل عدم شناسایی اشتباهات آن است و نه اشتباهات قانونی که به درخواست قاضی این شرکت به وجود آمده است.

این پاسخ توسط اپل در دادگاه استیناف ناحیه نهم ثبت شده است و مربوط به یک استیناف متقابل در پرونده بین اپیک گیمز و اپل است. اساساً در این سند آمده است که چرا اکثر احکام پرونده باید به تایید حوزه نهم برسد. در خلاصه آمده است که Epic در این مورد نه به دلیل یک اشتباه قانونی، بلکه به دلیل اشتباهاتش شکست خورد. گفته می شود که این شرکت نتوانسته است به دلیل ادعاهای خود در مورد انحصار اپل شکایت کند.

دادستان های 35 ایالت آمریکا از Epic Games علیه رفتار انحصاری اپل حمایت می کنند

اپل به طور موقت برنده Epic Games: تاخیر در تغییر روش پرداخت در اپ استور شد

هدف اپل از انتشار این سند این است که اعلام کند قاضی ایوان گونزالس راجرز هیچ تخلف قانونی در تصمیم خود مرتکب نشده است و تقریباً به طور قطع اپل در این پرونده پیروز شده است. اما چرا اپل این بیانیه را منتشر کرد؟ این تا حدی پاسخ مستقیمی به استدلال Epic Games در دادگاه استیناف است که قاضی گونزالس راجرز در تصمیم خود اشتباه کرده است.

شاید بپرسید سند ادعایی Epic Games در این زمینه چیست؟ این سند 135 صفحه ای استدلال های Epic و اینکه چرا سازنده بازی در 9 مورد از 10 پرونده قضایی شکست خورده است. این سند همچنین در یک استیناف متقابل با اپل مقایسه شد و ادعا کرد که این پرونده بر اساس دو اشتباه قانونی بر اساس قانون رقابت کالیفرنیا است.

دعوای حقوقی بین اپل و اپیک گیمز

همچنین بخشی در این سند وجود دارد که به مقررات ضد تراست می پردازد. این تقریباً همان روشی است که اپل از سایر توسعه دهندگان جلوگیری می کند تا به مشتریان خود اطلاع دهند که سیستم پرداخت دیگری برای کاربرانشان وجود دارد که می توانند از آن استفاده کنند. همانطور که می دانید، هر اپلیکیشنی که در آیفون یا آیپد دانلود می شود، نیاز به پرداخت از طریق اپ استور دارد و هرگونه ارتباطی که منجر به سیستم های پرداخت جداگانه شود، ممنوع است.

مدیرعامل Epic Games گوگل را یک شرکت “دیوانه” می خواند و می گوید: “اپل باید متوقف شود”

اما این یکی از مواردی بود که اپل در آن محکوم شد و قاضی ایوان گونزالس راجرز حکم داد که اپل باید به توسعه دهندگان اجازه دهد تا مشتریان خود را در مورد روش های پرداخت جایگزین مطلع کنند. با توجه به قوانین ضد تراست، اپل گفت که شواهد ارائه شده توسط Epic از نظر قانونی برای حمایت از تصمیم UCL کافی نیست.

علاوه بر همه اینها گفت PhoneArenaاپل در بیانیه‌ای گفت: «بازی‌های حماسی دیگر نمی‌توانند به اپ استور آسیب بزنند، زیرا این شرکت دیگر مشتری اپل نیست.