• خانه
  • اخبار
  • شهود تلخ و شیرینی که به این دو رهبر استارت آپی یک ماموریت مشترک در حریم خصوصی آنلاین داد

شهود تلخ و شیرینی که به این دو رهبر استارت آپی یک ماموریت مشترک در حریم خصوصی آنلاین داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شهود تلخ و شیرینی که به این دو رهبر استارت آپی یک ماموریت مشترک در حریم خصوصی آنلاین داد

شهود تلخ و شیرینی که به این دو رهبر استارت آپی یک ماموریت مشترک در حریم خصوصی آنلاین داد
مدیرعامل Boltive، دن فرچتلینگ، چپ، و بنیانگذار و مدیر مالی Boltive، اسکات مور. (عکس از Boltive)

مانند بسیاری از ما، دن فرچتلینگ هنگامی که به صورت آنلاین ردیابی شد متوجه شد. آگهی‌های مربوط به وب‌سایت‌هایی که بازدید کرده‌ایم یا موضوعاتی که درباره آنها تحقیق کرده‌ایم، ما را در سراسر اینترنت دنبال می‌کنند، حتی در سایت‌های غیر مرتبط.

اما در مورد او، موضوع تحقیق او عمیقاً شخصی بود. این درمان سرطانی بود که همسرش آنی با آن روبرو بود. برخی از تبلیغات حاصل هنوز وجود دارند، بیش از دو سال پس از مرگ او در سال 2020 در سن 47 سالگی.

فرچتلینگ گفت: «یک پلتفرم رسانه اجتماعی وجود دارد که می‌توانم امروز به آن ادامه دهم و همچنان تبلیغات سرطان را می‌بینم، آنها این مشخصات را برای من دارند.

این تجربه بخشی از چیزی است که به او علاقه عمیقی به کارش به عنوان مدیر عامل Boltive می دهد. استارت‌آپ سیاتل که قبلاً به عنوان Ad Lightning شناخته می‌شد اخیراً بودجه بیشتری را برای گسترش به یک حوزه جدید امیدوارکننده جمع‌آوری کرده است: فناوری خودکار برای کمک به برندها و ناشران برای اطمینان از اینکه وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های تبلیغاتی از قوانین حریم خصوصی پیروی می‌کنند و به انتخاب کاربران اینترنت پایبند هستند.

فرچتلینگ گفت: “این داستان خود من است و چرا برای من چیزی بیش از یک شغل است.”

اما این تنها بخشی از داستان شخصی خارق‌العاده پشت فاز جدید Boltive است.

درجه بی نظیری از همدلی

اسکات مور، رهبر قدیمی فناوری و تجارت سیاتل، یکی از مدیران سابق مایکروسافت، یاهو و چیزبرگر که در سال 2016 از بنیانگذاران Ad Lightning بود، تصمیمی غیرمعمول در می 2021 گرفت و به عنوان مدیر ارشد مالی Boltive به سمت جدید منتقل شد و کنترل را به او واگذار کرد. مدیر عامل شرکت Frechtling.

دلیل: همسر مور، والری، در آن زمان تحت درمان خود برای سرطان ترمینال بود. مور می خواست در آخرین سال زندگی او بتواند روی همسرش و خانواده آنها تمرکز کند.

“فقط خوب است که بدانید با کسی کار می کنید که آن را دریافت می کند.”

اسکات مور

به طور تصادفی، او همان نوع سرطان همسر فرچتلینگ را داشت: نوعی سرطان ریه سلول غیرکوچک و بی ارتباط با سیگار.

Frechtling قبلا برای Moore در شرکت بازاریابی Hibu مستقر در سیاتل کار می کرد و این دو در ارتباط بودند.

اتفاقا همسایه هم هستند. همسران آنها در طول درمان های سرطانی خود با یکدیگر ارتباط برقرار کردند و از یکدیگر حمایت کردند.

هنگامی که مور تصمیم گرفت زمان کناره گیری فرا رسیده است، فرچتلینگ آماده انتقال از سمت قبلی خود بود و آماده شد تا برای اولین بار مدیرعامل یک استارتاپ شود.

فرچتلینگ نیز در این زمینه تجربه داشت. او قبلاً رئیس خدمات وب G2 بود و پس از اینکه شرکت در سال 2017 توسط Verisk خریداری شد، راه‌حل‌های امنیت سایبری خود را گسترش داد تا توانایی شناسایی بازیگران بد در تجارت الکترونیک را نیز شامل شود.

پس از بحث‌های گسترده، آن‌ها به این نتیجه رسیدند که انتصاب Frechtling و انتقال مور به سمت CFO حرکت مناسبی برای آنها و کسب‌وکار است.

نتیجه یک درجه منحصر به فرد از همدلی و درک بین آنها، در زندگی تجاری و شخصی است.

مور به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق شرکت، زمانی که او برای اولین بار این نقش را بر عهده گرفت، توانست مربی فرچتلینگ باشد.

در همان زمان، فرچتلینگ توانست به مور کمک کند تا با چالش بزرگ شخصی از دست دادن همسرش در فوریه سال جاری کنار بیاید.

زمانی که من و دن به‌عنوان مراقبان اولیه فردی که به بیماری لاعلاجی مبتلا شده‌ایم، تجربه‌ای واقعا منحصربه‌فرد است که بر اساس تجربه من، انتقال آن به کسی که آن را تجربه نکرده است، تقریبا غیرممکن است.» مور گفت. “اغلب می تواند به نوعی خجالت آور باشد زیرا مردم واقعاً احساس بدی دارند.”

مور گفت: «فرچتلینگ در هفته‌ها و ماه‌های اول پس از مرگ وال به‌طور باورنکردنی با من همدل بود». “خوب است که بدانید با کسی کار می کنید که وقتی در مورد چیزی شبیه به این صحبت می کنید متوجه می شود.”

مور مانند Frechtling برای تبلیغات سرطان هدف گیری را تجربه نکرد، اما او به یاد می آورد که همسرش توسط آنها مورد هدف قرار گرفته است و مشکلی را که شرکت اکنون با آن مقابله می کند بیشتر نشان می دهد.

از Ad Lightning تا Boltive

این شرکت در سال 2016 با عنوان Ad Lightning تاسیس شد. این یکی از اولین استارت‌آپ‌هایی بود که از آزمایشگاه‌های Pioneer Square در سیاتل شروع به فعالیت کرد. Sinclair Digital Ventures، بخشی از Sinclair Broadcast Group، سرمایه اولیه را در شرکت رهبری کرد. از دیگر سرمایه گذاران می توان به Flying Fish Partners سیاتل اشاره کرد.

Ad Lightning با شناسایی و پرچم گذاری تبلیغات مخرب مانند ویدیوها در جایگاه های تبلیغات نمایشی شروع شد. بعدها برای مبارزه با تبلیغات مخرب گسترش یافت، قابلیتی که مشتریانی از جمله NBC Universal، Buzzfeed، Univision و TripleLift را جذب کرد.

این شرکت بعداً توانایی شناسایی تبلیغاتی را که ناشران خاصی ممکن است قابل اعتراض بدانند، مانند تبلیغات لباس شنا در وب‌سایت‌های مذهبی اضافه کرد.

اکنون، به عنوان Bolitive، این شرکت به ارائه این محصولات نورپردازی تبلیغاتی ادامه می دهد، اما در حال توسعه است تا به موضوع تبلیغات نظارتی رسیدگی کند، که ناشران را در معرض خطر نقض قوانین حریم خصوصی دیجیتال با جمع آوری و به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی بدون رضایت کاربر قرار می دهد.

این شرکت راه حل جدید خود، Privacy Guard را به یک “خریدار مرموز” مجازی تشبیه می کند.

با همکاری با برندها و ناشران، پرسونای مصنوعی ایجاد می کند که در وب سایت ها به عنوان کاربران معتبر ظاهر می شوند. این فناوری پلتفرم‌های مدیریت رضایت را آزمایش می‌کند تا ببیند آیا به درستی پیکربندی و پیاده‌سازی شده‌اند تا جمع‌آوری داده‌های شخصی را مسدود کنند. همچنین بررسی می کند که آیا تبلیغات هدفمند به شخصیت مصنوعی در جای دیگر آنلاین نشان داده می شود یا خیر.

علاوه بر ناشران آنلاین، برندها نیز در معرض خطر هستند، همانطور که اخیراً تسویه حساب 1.2 میلیون دلاری بین برند لوازم آرایشی Sephora و دادستان کل کالیفرنیا راب بونتا نشان می دهد. Boltive تخمین می زند که ریسک برند، کل بازار آدرس پذیر شرکت را از 500 میلیون دلار به 5 میلیارد دلار افزایش می دهد.

فرچتلینگ گفت: «برندها بیشتر از ناشران در معرض خطر هستند، زمانی که داده‌های کاربران بدون رضایت آنها حذف و به اشتراک گذاشته می‌شود.

وی گفت: فناوری جدید از سه گرایش ناشی می شود:

  • مشتریان: یکی از ویژگی‌های موجود در داشبورد شرکت برای نرم‌افزار اصلی کیفیت تبلیغات، تعداد ردیاب‌های شخص ثالث مرتبط با آگهی است که داده‌های کاربر را همگام‌سازی می‌کنند. Frechtling گفت: «این ویژگی توجه مشتریان نگران جریان داده های کاربر را به خود جلب کرد.
  • مقررات: فشار نظارتی عظیمی برای تقویت حریم خصوصی مصرف کنندگان آنلاین وجود دارد که از اروپا و کالیفرنیا شروع شده و به سایر ایالت ها و کشورها گسترش یافته است. گارتنر تخمین می زند که 75 درصد از جمعیت جهان تا پایان سال 2024 تحت قوانین مدرن حفظ حریم خصوصی قرار خواهند گرفت.
  • فناوری: افزودن شفافیت ردیابی اپلیکیشن توسط اپل به iOS و رد کوکی های شخص ثالث توسط گوگل، بازار تبلیغات دیجیتال را در تلاش برای رفع نگرانی های حفظ حریم خصوصی متحول می کند.

Frechtling گفت: «بنابراین ما ترکیبی از سه عامل داریم که همگی به یک جهت اشاره می‌کنند – برندهای آنلاین مانند گذشته با حریم خصوصی داده‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، و فناوری‌های فعلی مسیری رو به جلو ایجاد نمی‌کنند.

“تست دود برای لوله های اینترنت”

Boltive دو مقصر اصلی را در سوء استفاده مداوم از داده های شخصی کاربران می بیند.

  • سیگنال‌های گمشده یا “تاریک”: برندها و فروشندگان از پلتفرم‌های مدیریت رضایت استفاده می‌کنند که سلب مسئولیتی را ارائه می‌کند که به بازدیدکنندگان سایت اجازه می‌دهد استفاده از کوکی‌ها را برای اهداف ردیابی بپذیرند یا رد کنند. در آزمایش‌های Boltive، این سیستم‌ها در 37 درصد مواقع خطا تولید می‌کنند، زیرا انتخاب‌های کاربران در جایی از زنجیره گم می‌شوند یا خراب می‌شوند.
  • اسکیمرهای داده: نهادهایی که به نظر می‌رسد شرکت‌کنندگان قانونی در فرآیند مناقصه تبلیغاتی هستند، در واقع خود را برای گرفتن داده‌هایی که برای ایجاد نمایه‌ها و نمایه‌های بازدیدکنندگان سایت استفاده می‌کنند، قرار می‌دهند، که وقتی به صورت عمده‌فروشی کنار هم قرار می‌گیرند، می‌توانند بسیار سودآور باشند.

Boltive هر دو را تشخیص می دهد. اگر سیستم او نشانه‌هایی از مشکلات را تشخیص دهد، گزارش پزشکی قانونی مفصلی ارائه می‌کند که عدم ارسال مشتریانش به ارائه‌دهندگانشان برای بررسی و رسیدگی را مستند می‌کند.

Frechtling گفت: “این مانند یک آزمایش دود برای لوله های اینترنت است.” “آن ترک در لوله هایی که دود از آن می آید کجاست؟”

اما از آنجایی که آزمایش‌ها از داده‌های واقعی کاربر استفاده نمی‌کنند، به کسی آسیب نمی‌رسد.

Boltive چندین مشتری سازمانی پولی را برای حفاظت از حریم خصوصی ثبت نام کرده است. همچنین خدمات خود را به مشاوران در 5 شرکت برتر جهانی ارائه می دهد تا به مشتریان شرکت خدمات ارائه دهد.

این شرکت از یک مدل قیمت‌گذاری طبقه‌بندی‌شده نرم‌افزار به‌عنوان سرویس بر اساس تعداد کمپین‌های تبلیغاتی مشاهده شده یا دامنه‌های ایمن‌شده استفاده می‌کند.

Boltive 25 کارمند دارد. اخیراً دور جدیدی از سرمایه‌گذاری را جمع‌آوری کرده است که تاکنون 4 میلیون دلار از River SaaS Capital و 3 میلیون دلار دیگر از سرمایه‌گذاران دیگر انتظار می‌رود، که مجموع وجوه نقد شرکت تا به امروز را به 14 میلیون دلار می‌رساند. وندی یارشو از River SaaS Capital به هیئت مدیره Boltive می‌پیوندد.

با توجه به اینکه مقررات حفظ حریم خصوصی همچنان در حال تغییر است، از جمله مقررات جدید کالیفرنیا که قرار است سال آینده اجرایی شود، رقابت اصلی فناوری جدید Boltive تلاش‌های دستی برای یافتن اطلاعات درز اطلاعات است.

Frechtling گفت: “آنها مقیاس نمی شوند و برای اتوماسیون آماده هستند.” به همین دلیل است که ما اکنون پول جمع آوری می کنیم تا بتوانیم از رقابتی که به ناچار در سال 2023 ظاهر می شود، پیشی بگیریم.

در نهایت، هدف این است که اطمینان حاصل شود که داده های کاربران برخلاف میل آنها استفاده نمی شود. فرچتلینگ به‌عنوان فردی که بیش از دیگران تأثیر شخصی را احساس کرده است، می‌گوید مطمئن است که این مشکل حریم خصوصی را می‌توان با شناسایی نحوه افشای داده‌ها توسط وب‌سایت‌ها حل کرد.