• خانه
  • اخبار
  • شهردار سیاتل درخواست دیگری از شهر برای استفاده از فناوری بحث برانگیز تشخیص گلوله دارد

شهردار سیاتل درخواست دیگری از شهر برای استفاده از فناوری بحث برانگیز تشخیص گلوله دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شهردار سیاتل درخواست دیگری از شهر برای استفاده از فناوری بحث برانگیز تشخیص گلوله دارد

شهردار سیاتل درخواست دیگری از شهر برای استفاده از فناوری بحث برانگیز تشخیص گلوله دارد
بروس هارل شهردار سیاتل در اجلاس brooztechnology در بلوک 41 در سیاتل در 6 اکتبر سخنرانی می کند. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

بروس هارل، شهردار سیاتل، نزدیک به یک دهه است که از این شهر برای استفاده از فناوری تشخیص تیراندازی، ابتدا به عنوان عضو شورای شهر و اکنون به عنوان شهردار، حمایت کرده است.

پیشنهاد بودجه 2023-2024 هارل که هفته گذشته منتشر شد، شامل 1 میلیون دلار برای “سیستم تشخیص تیراندازی” برای کمک به پلیس برای هدف قرار دادن مکان هایی است که در آن شلیک می شود.

این فناوری با نصب میکروفون در محله‌ها و استفاده از آن‌ها برای شناسایی صدای شلیک گلوله و مثلث‌سازی مکان آن‌ها کار می‌کند.

هارل، که در ژانویه در جریان گفتگوی کنار آتش در نشست brooztechnology این هفته، مسئولیت را بر عهده گرفت، گفت: «این با سطح مشخصی از بحث و جدل همراه است، زیرا مردم نمی‌خواهند تماشا کنند. اما در واقع، به نظر من، فناوری خوبی در زمینه های خاص است.

وی افزود: این یک ابزار پیشگیری از جرم نیست. ابزار گردآوری شواهد است.

ShotSpotter، یکی از شرکت‌هایی که این فناوری را می‌فروشد، بر اساس ممیزی شخص ثالث ادعا می‌کند که میزان دقت 97 درصدی دارد. ShotSpotter در بیش از 135 شهر در سراسر کشور، از جمله پورتلند، اورگان، جایی که مقامات شهری اخیراً یک برنامه آزمایشی را تصویب کردند، استفاده می شود.

اما این فناوری انتقاد محققان، حامیان حریم خصوصی و دیگر رهبران شهر را برانگیخته است.

گزارشی از مرکز عدالت مک آرتور دانشگاه نورث وسترن، داده های دو ساله ShotSpotter از شیکاگو را بررسی کرد و دریافت که “90 درصد هشدارهای ShotSpotter منجر به پیدا کردن شواهدی مبنی بر تیراندازی توسط پلیس در هنگام رسیدن پلیس به محل می شود که ShotSpotter آنها را به محل ارسال می کند: بدون گلوله، هیچ قربانی، شاهد و هیچ سلاحی پیدا نشد.

در ماه ژوئیه، مرکز مک آرتور برای عدالت یک شکایت دسته جمعی علیه شهر برای پایان دادن به استفاده از ShotSpotter تنظیم کرد و مدعی شد که منجر به “هشدارهای بی اساس” و “تعداد زیادی توقف و جستجوی غیرقانونی” شده است.

بازرس کل شیکاگو نیز داده‌ها را بررسی کرد و سال گذشته گزارش داد که «پاسخ‌های CPD به هشدارهای ShotSpotter به ندرت شواهدی از جنایت مرتبط با اسلحه به دست می‌دهد، به ندرت منجر به توقف تحقیقات می‌شود، و حتی کمتر منجر به بازیابی شواهد مربوط به تخلفات مربوط به سلاح می‌شود. در حین توقف تحقیقات».

وی افزود که این فناوری “روش درک و تعامل برخی از اعضای CPD با افراد حاضر در مناطقی که هشدارهای ShotSpotter مکرر است را تغییر داده است.”

شهردار سیاتل درخواست دیگری از شهر برای استفاده از فناوری بحث برانگیز تشخیص گلوله دارد
نموداری از ShotSpotter که نشان می دهد فناوری آن چگونه کار می کند. برای بزرگنمایی کلیک کنید. (تصویر شات اسپاتر)

اداره پلیس دیتون، اوهایو، اخیراً اعلام کرد که قرارداد 615000 دلاری خود را با ShotSpotter تمدید نخواهد کرد و گفت که نمی تواند نشان دهد که نرم افزار به اندازه کافی برای کاهش جرم و جنایت برای توجیه هزینه های خود عمل کرده است.

این سیستم در مناطق خاصی با جرم بالا در دیتون هدف قرار گرفت و این وزارت گفت که در طی سه سالی که Shot Spotter در شهر مستقر شده است در کاهش جرایم خشونت آمیز در آن مکان ها موفق بوده است.

این وزارتخانه گفت: «ما موفقیت‌های متعددی در ارتباط مستقیم با استفاده از این فناوری داشته‌ایم، از جمله یافتن قربانیان تیراندازی، اخلال در جنایات جاری و خارج کردن 56 سلاح گرم از خیابان‌ها».

با این حال، پلیس دیتون گفت: “توسعه آماری که نشان می دهد ShotSpotter به تنهایی چقدر موثر است، چالش برانگیز است.” کاهش جرایم خشن را نمی‌توان صرفاً به اثربخشی ShotSpotter نسبت داد، زیرا این تنها یکی از ابزارهای بسیار مورد استفاده برای مبارزه با جرایم خشن در منطقه بود.

سخنگوی ShotSpotter در بیانیه‌ای به brooztechnology گفت: «اعلام اداره پلیس دیتون مبنی بر تمدید نکردن قرارداد خود با ShotSpotter اثربخشی ShotSpotter را نفی نمی‌کند. همانطور که خود پلیس اشاره کرده است، جرایم خشن در منطقه تحت پوشش کاهش یافته است.

آسوشیتدپرس در سال 2021 نتایج یک تحقیق طولانی در مورد ShotSpotter را منتشر کرد که نشان داد این سیستم می‌تواند تیراندازی مستقیم زیر میکروفون خود را از دست بدهد یا صداهای آتش بازی یا شلیک ماشین را به اشتباه طبقه‌بندی کند. گزارش خاطرنشان کرد: گزارش‌های پزشکی قانونی از ShotSpotter در دادگاه برای ادعای دروغین که متهمان به پلیس شلیک کرده‌اند یا ارائه اعداد مشکوک در مورد تعداد تیرهایی که گفته می‌شود شلیک شده است، استفاده شده است که منجر به پرتاب شواهد توسط قضات شد.

پلیس در فال ریور، ماساچوست، به AP گفت که ShotSpotter کمتر از 50 درصد مواقع کار می‌کرد و تمام هفت تیر شلیک شده در یک قتل در مرکز شهر در سال 2018 را از دست داد. ناحیه مدرسه واحد فرزنو کالیفرنیا پس از صرف 1.25 میلیون دلار قرارداد خود را در سال 2021 لغو می‌کند. در اصل برای کودکان با نیازهای ویژه در نظر گرفته شده است.

ShotSpotter در سال‌های اخیر به شدت از محصول خود دفاع کرده است، از جمله طرح دعوای افترا علیه Vice News، که گزارشی در انتقاد از این فناوری تهیه کرده است. پس از اینکه Vice برخی از ادعاهای داستان را پس گرفت، این شکایت رد شد.

ShotSpotter یک صفحه وب اختصاصی دارد که به “ادعاهای نادرست” در مورد فناوری خود پاسخ می دهد، از جمله اتهاماتی مبنی بر اینکه شرکت مدارک را به درخواست ادارات پلیس تغییر می دهد یا اینکه منجر به پلیس بیش از حد می شود.

به گفته سخنگوی، الگوریتم رایانه ای ShotSpotter صداهایی را که شلیک گلوله نیستند، فیلتر می کند. صداهای فیلتر نشده توسط بازبینانی که برای تشخیص صداهای شلیک از سایر صداها آموزش دیده اند، تجزیه و تحلیل می شوند.

یکی از سخنگویان در بیانیه ای به brooztechnology گفت: “ShotSpotter یک ابزار اثبات شده است که جان انسان ها را نجات می دهد و به مجریان قانون کمک می کند تا به تیراندازی ها واکنش نشان دهند.” “مقامات تصمیم می گیرند که آیا فردی را دستگیر و تحت تعقیب قرار دهند یا خیر، و ShotSpotter در این تصمیمات دخالتی ندارد. ShotSpotter حوادث تیراندازی را شناسایی و هشدار می دهد، نه افراد.

شهر سیاتل بالاترین میزان تیراندازی و تیراندازی در ده سال گذشته را در سال 2021 گزارش کرد.

رهبران کسب و کار در مورد مسائل ایمنی عمومی در مرکز شهر سیاتل ابراز نگرانی کرده اند، که با افزایش کار از راه دور به شدت تحت تأثیر این همه گیری قرار گرفته است.

هارل در طول حضور خود در اجلاس brooztechnology گفت که مشتاق است شور و نشاط سابق مرکز شهر را احیا کند و اذعان داشت که ابتدا باید آن را “هر کجا که می روی” ایمن کند. او گفت که این به معنای استخدام و آموزش افسران پلیس بیشتر و قرار دادن سفیران شهری بیشتر در خیابان ها برای کمک به افراد نیازمند است.