• خانه
  • اخبار
  • شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟

شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟

شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟
دانشجویان دانشگاه واشنگتن تاکوما در یک دوره مهندسی کامپیوتر و سیستم ها، با استادیار Tilainatan Logent کار می کنند. (عکس از UW Tacoma)

شما جوان، جاه طلب هستید، عاشق تکنولوژی هستید. قلب شما به دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر پل جی آلن در دانشگاه واشنگتن که دارای رتبه ملی است، می پردازد. با این حال، شما مانند 93 درصد از همتایان خود، کاندیدای مستقیم، وارد نمی شوید.

حالا چی؟

خوشبختانه، ایالت واشنگتن خانه بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها با برنامه های علوم کامپیوتری است که به فارغ التحصیلان ارائه می دهد که مشاغل موفق فناوری را دنبال می کنند. تنها در غرب واشنگتن، این فهرست شامل پردیس‌های UW Tacoma و UW Bothell می‌شود. کالج بلوو؛ دانشگاه وسترن واشنگتن؛ و دانشگاه سیاتل همه مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر ارائه می دهند.

“فقط باز باش. گزینه های دیگری نیز وجود دارد.”

“فقط باز باش. تاتیانا لیناردوپولو، که سال گذشته مدرک علوم کامپیوتر خود را از UW Tacoma دریافت کرد، گفت: گزینه های دیگری نیز وجود دارد. او اضافه کرد که آموزش UW بدون توجه به موقعیت دانشگاه، آموزش با کیفیت است. “UW UW است. پردیس های ماهواره ای هنوز واقعاً خوب هستند.

مربیان و دانش آموزان سایر مؤسسات اذعان می کنند که فاکتور اعتبار مدرسه آلن و برخی منابع آن را ندارند. اما آنها استدلال می کنند که برنامه های آنها مزایایی را ارائه می دهد که UW Seattle اغلب نمی تواند. این شامل کلاس های کوچکتر و دسترسی آسان تر به اساتید است.

لیناردوپولو اولین مدرک خود را در رشته روانشناسی از پردیس اصلی دانشگاه UW دریافت کرد که 42000 دانشجو در آن زندگی می کنند. زمانی که بعدا تصمیم گرفت در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کند، به یاد آورد که در سیاتل احساس غمگینی و بی ارتباطی می کرد. با بازدید از UW Tacoma، فضای کوچکتر مناسب احساس شد. به علاوه، دانشکده او شامل دو استاد تمام رمزنگاری بود، رشته‌ای که او به آن علاقه داشت.

لیناردوپولو گفت: «من واقعاً احساس مهمان نوازی کردم. بنابراین او ثبت نام کرد. او به عنوان رئیس باشگاه کارآفرینان درگیر شد. “به دلیل کوچکتر بودن جامعه و کلوپ ها، من احساس راحتی بیشتری در نمایشگاه داشتم.”

! function () {“use strict”; window.addEventListener (“پیام”، (عملکرد (e) {if (void 0! == e.data)[“datawrapper-height”]) {var t = document.querySelectorAll (“iframe”)؛ برای (var a در e.data[“datawrapper-height”]) برای (var r = 0؛ r[r].contentWindow === e.source) t[r].style.height = e.data["datawrapper-height"][a]+"px"}}}))}} ();

با این حال، خواهر و برادر کوچک‌تر او به مدرسه آلن رفتند و پس از دو سال تحصیل در کالج، به عنوان دانش‌آموز انتقالی اقدام کردند، برادرش با میانگین نمرات 4.0. هیچ کدام وارد نشدند. اما شانس بر علیه آنها بود.

همانطور که brooztechnology اخیرا گزارش کرده است، تعداد فزاینده برنامه ها، مدرسه الن نخبگان UW را حتی رقابتی تر کرده است. تقریباً 16 درصد از دانشجویان انتقالی در این برنامه پذیرفته می شوند. کارکنان مدرسه آلن در حال لابی گری برای بودجه بیشتر برای ادامه توسعه برنامه خود و پشیمانی از فضای محدود خود هستند.

اد لازوفسکا، استاد مدرسه آلن، گفت: «قلب ما از تعداد زیادی دانش‌آموز ممتاز در واشنگتن شکسته است که نمی‌توانیم آنها را بپذیریم».

پس از اشک های امتناع، خواهر لیناردوپولو در برنامه علوم کامپیوتر UW Tacoma موفق شد. برادرش به UW Seattle Sciences نقل مکان کرد. او در حال حاضر روی توسعه نرم افزار کار می کند.

خود لیناردوپولو یک مدیر برنامه فنی در Namatad است، استارت آپی که توسط یکی از اساتید او اداره می شود و فناوری را برای پرسنل اورژانس و نظامی فراهم می کند.

شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟
تاتیانا لیناردوپولو، سمت چپ، به همراه همکارانش در Namatad، استارت آپی که توسط استادیار دانشگاه UW Tacoma، مت تولنتینو، چهارم از چپ راه اندازی شده است. (عکس نماتد)

قدمت برنامه های علوم کامپیوتر UW Tacoma و UW Bothell به بیش از دو دهه می رسد. حتی در اواخر دهه 1990، این موضوع به رسمیت شناخته شد که مدارس در کشور پاسخگوی تقاضای کارگران در یک اقتصاد فناورانه روزافزون نیستند. اکنون دو برنامه UW با هم نزدیک به 1100 دانش آموز ثبت نام کرده اند. آنها از 2000 دانش آموز مدرسه آلن جلوتر هستند، اما سهم قابل توجهی در نیروی کار داشته اند.

بیل اردلی، رئیس برنامه سیستم های کامپیوتری و نرم افزاری UW Bothell گفت: «علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار ابرقدرت هستند. برای فارغ التحصیلان، “وظیفه شما این است که به آنجا بروید و با آن کار خوبی انجام دهید.”

پس دانش آموزان کجا می توانند این ابرقدرت را توسعه دهند؟

در اینجا لیستی از برنامه های علوم کامپیوتر در بزرگترین کالج ها و دانشگاه های شخصی در غرب واشنگتن وجود دارد – که شامل برنامه های اضافی در دانشگاه ایالتی واشنگتن، دانشگاه گونزاگا، دانشگاه مرکزی و شرقی واشنگتن و سایرین نمی شود.

تمامی مدارس علاوه بر علوم کامپیوتر، فناوری ها و برنامه های مهندسی مرتبط را نیز ارائه می دهند.

کالج بلوو

شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟
ساختمان S در کالج بلوو، خانه برخی از دوره های علمی او. (عکس از کالج بلوو)

در سال 2016، کالج Bellevue مجوز تبدیل شدن به اولین کالج دولتی در ایالت را دریافت کرد که مدرک لیسانس خود را در علوم کامپیوتر ارائه می دهد. پنج دانش آموز برای گروه اصلی ثبت نام کردند. این کالج در حال حاضر 84 دانشجو در سال می پذیرد که به سه فصل تقسیم می شود. برخی از کالج‌های دیگر در ایالت در تلاش هستند تا از الگوی Bellevue پیروی کنند و برنامه‌های مشابهی ایجاد کنند.

اگرچه کالج Bellevue به سرعت در حال رشد است، هنوز یک برنامه نسبتاً کوچک دارد – به این معنی که می تواند به عنوان یک استارتاپ فناوری چابک باشد.

Fatma Cemile Serce، رئیس برنامه علوم کامپیوتر در کالج Bellevue، گفت: “ما می توانیم خیلی سریع وفق دهیم.” “ما می خواهیم دانش آموزان ما برای نیازهای فعلی صنعتی آماده باشند.

به عنوان مثال، این برنامه با آمازون همکاری می کند تا دستورالعمل های رایانش ابری خود را بهبود بخشد و همچنین دستورالعمل های یادگیری ماشینی را ارائه می دهد.

Bellevue با نزدیکی به آمازون و مایکروسافت، استعدادهای غول های فناوری را برای مربیان خود جذب می کند. معلمانی که هنوز باید مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا داشته باشند اغلب شامل متخصصان فنی فعلی یا سابق می شوند. هنگامی که دانشجویان در برنامه پذیرفته می شوند، یک مشاور هیئت علمی به آنها اختصاص داده می شود که می تواند در برنامه ریزی شغلی، ایجاد از سرگیری و همکاری با سایر دانشکده ها کمک کند.

از آنجایی که کالج Bellevue دارای مدارک پیشرفته در علوم کامپیوتر نیست، هیچ دستیار آموزشی وجود ندارد. سرچه گفت: “هیچ لایه ای بین دانش آموزان و معلمان وجود ندارد.”

UW Bothell

شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟
ساختمان دیسکاوری در UW Bothell، خانه بسیاری از کلاس های STEM. (عکس از مارک استودر)

Erdley برنامه علوم کامپیوتر را در پردیس UW Bothell در سال 1996 تأسیس کرد. اکنون حدود 640 دانشجو دارد.

این دانشگاه مدرک لیسانس خود را در رشته علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار ارائه می دهد که اردلی می گوید که شامل مدیریت انسان و محصول می شود. این ممکن است شامل یادگیری در مورد عواقب هزینه ها، شخصی سازی، مدیریت ریسک و جنبه های قانونی توسعه نرم افزار باشد. این برنامه به دنبال کمک به دانش آموزان برای توسعه نرم افزاری است که به بخش هایی مانند مراقبت های بهداشتی و صنعت فضایی خدمت می کند.

اردلی گفت: “نوشتن کد گاهی اوقات بخش آسانی است.” اگر نرم‌افزار عالی ایجاد می‌کنید که برنامه‌نویسان آن را دوست دارند، اما مردم نمی‌خواهند از آن استفاده کنند، دچار مشکل می‌شوید.»

اردلی گفت که این برنامه فارغ التحصیلان موفقی به همراه دارد.

او گفت: «وقتی دانش‌آموزان ما در خانه هستند، خیلی سریع پیشرفت می‌کنند، زیرا این عناصر دیگر را دارند که کمتر فنی و انسانی هستند. “مردم این را در دانش آموزان ما می بینند و آنها را واقعا دوست دارند. آنها مبتکر و خلاق هستند و می دانند چگونه بنویسند.

سایر زمینه های تمرکز فنی در UW Bothell شامل امنیت سایبری است و دانشگاه در حال ایجاد علم داده ثانویه است.

این برنامه به منظور گسترش ثبت نام دانشجویان کم‌نماینده در علوم کامپیوتر کار می‌کند و اساتید و مربیان را در این صنعت توسعه می‌دهد تا با رشته‌های قبلی که کمتر در معرض بخش فناوری قرار گرفته‌اند، ارتباط برقرار کنند.

UW تاکوما

شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟
UW Tacoma در حال ساخت فضای جدیدی برای نگهداری از بسیاری از آزمایشگاه‌ها و برنامه‌های مهندسی خود است. (تصویربرداری معماری توسط UW Tacoma)

اندرو فرای مدیر مشارکت های صنعتی و مدرس دانشکده مهندسی و فناوری UW تاکوما است. او گفت که این برنامه زندگی و جامعه اطراف را تغییر داد و اقتصاد فناوری را در منطقه جنوب سیاتل ایجاد کرد. همانطور که برنامه رشد می کند، کلاس های کوچکتری را حفظ می کند.

فرای گفت: «من فکر می‌کنم برنامه‌های ما استثنایی هستند، زیرا ما به عنوان یک مؤسسه خصوصی برای یک دانشگاه دولتی، اندازه کلاس داریم. دوره ها از حدود 35 تا 40 دانشجو بیشترین تعداد را دارند. در حال حاضر حدود 430 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.

UW Tacoma مدارک تحصیلی در علوم کامپیوتر و سیستم ها ارائه می دهد. نقاط قوت این دانشگاه شامل رمزنگاری، امنیت سایبری و یادگیری ماشینی است.

فرای افزود: «نسبت معلم به دانش‌آموز زمانی که می‌خواهید چیزهای بسیار پیچیده‌ای را آموزش دهید بسیار مثبت است».

فارغ التحصیلان به کار برای غول های فناوری مانند مایکروسافت و آمازون و همچنین استارت آپ ها ادامه می دهند – که برخی از آنها به تنهایی شروع به کار می کنند.

دانشگاه وسترن واشنگتن

شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟
ساختمان علوم میان رشته ای غرب واشنگتن. (عکس WWU)

فیلیپ یاگودزینسکی، رئیس علوم رایانه غربی، گفت: «آنچه ما را متمایز می‌کند، دانشجویانی هستند که می‌خواهند فرصتی برای کار انفرادی با اساتید داشته باشند. یا گروهی از دانشجویان که می خواهند با اساتید در پروژه های تحقیقاتی واقعی کار کنند.”

این بخش میزبان نمایشگاه های تحقیقاتی است که در آن معلمان ارائه های دو دقیقه ای درباره تحقیقات خود ارائه می دهند. دانش‌آموزان می‌توانند ضمن کسب اعتبار برای مدرک خود، مربی را برای کار با او انتخاب کنند. هر سال حدود 100 دانشجو با مدرسان برای پروژه های تحقیقاتی گرد هم می آیند.

برنامه علوم کامپیوتر مستقر در بلینگهام در واشنگتن به طور قابل توجهی رشد کرده است و از سال 2015 به 28 دانشکده رسیده است. حدود 477 دانشجو در برنامه درسی ثبت نام کرده اند، با 330 رشته پیشرفته دیگر.

یاگودزینسکی گفت: “جستجو مضحک است و ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم.” با رشد بخش، کلاس‌های کوچک‌تری از جمله دوره‌های مقدماتی را حفظ می‌کنند.

یکی از تلاش‌هایی که برای اطمینان از اینکه دانش‌آموزان در سردرگمی و به‌ویژه دانش‌آموزانی که کمتر در فناوری حضور دارند گم نشوند، ابتکار مربیگری غربی است. دانش‌آموزان بزرگ‌تر را با دانش‌آموزان اعلام‌نشده که به علوم کامپیوتر علاقه‌مند هستند جفت می‌کند.

یاگودزینسکی گفت: «وقتی دانش‌آموزی که فقط یک سال از شما بزرگ‌تر است، می‌گوید: «بیا به این رشته ملحق شو»، این می‌تواند یک پیام قوی باشد.

دانشگاه سیاتل

شما وارد برنامه معروف علوم کامپیوتر در دانشگاه واشنگتن نشدید. حالا چی؟
مرکز علم و نوآوری جیم و جانت سنگال در دانشگاه سیاتل. (عکس از brooztechnology / لیزا استیفلر)

آمیت شوکلا، رئیس کالج علوم و مهندسی در دانشگاه سیاتل، گفت: «این یک نوع متفاوت از فارغ التحصیلان STEM است. “آنها با یک حس هدف می آیند.”

دانشگاه سیاتل یک مدرسه یسوعی است که حدود 330 دانشجو در برنامه علوم کامپیوتر خود دارد.

شوکلا گفت که پارادایم یسوعی “بی ارتباط با کتاب مقدس است.” “این در مورد اخلاق و اخلاق، و شناخت و تأمل است.”

او گفت وقتی دانش آموزان با چالشی روبرو می شوند، “آنها فقط به سریع ترین راه برای رسیدن به راه حل فکر نمی کنند.” آنها در نظر می گیرند که آیا این محیط زیست پایدار، عادلانه و دوستدار جامعه است یا خیر.

دانشگاه بر تحقیق متمرکز نیست، بلکه عمدتاً توسط مأموریت آموزشی خود هدایت می شود. معلمان بیشتر از دانشگاه می آیند تا از صنعت.

مانند همه مدارس، دانشگاه سیاتل برای پذیرش تعداد فزاینده ای از متقاضیان متمرکز بر فناوری در حال گسترش است. در سه سال گذشته تعداد دانشجویان رشته کامپیوتر دو برابر شده است.