منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند

شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند

شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند
مجری اوکراینی استارت آپ در سیاتل اسکالر این عکس را از ساختمان آپارتمان خود در حومه کیف در کانال شرکت اسلک پس از بمباران روسیه منتشر کرد. (عکس از Scalr.)

روابط اسکالر با اوکراین عمیق است. ایگور ساوچنکو، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری شرکت فناوری ابری مستقر در سیاتل، اهل اوکراین است که والدینش هنوز در این کشور زندگی می کنند. این شرکت با حدود 45 توسعه دهنده در اوکراین کار می کند، پیمانکارانی که حدود دو سوم کل تیم را تشکیل می دهند.

بنابراین وقتی روسیه در 24 فوریه به اوکراین حمله کرد و زندگی بسیاری از بازیکنان کلیدی Scalr را تغییر داد، حرکت بعدی برای یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سباستین استادیل مشخص بود.

استادیل گفت: «از روز اول به همه می‌گفتیم «هی، ما یخ می‌زنیم».

بله A تیراندازی کردن دارم یخ میزنم. اسکالر قول داد به پرداخت غرامت کامل کارگران در اوکراین در طول جنگ ادامه دهد، حتی اگر آنها کار عادی خود را انجام ندهند.

شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند
سباستین استادیل، بنیانگذار و مدیرعامل Scalr قول داده است که به پیمانکاران اوکراینی پرداخت کند، حتی اگر آنها فعالانه برای استارت آپ کار نکنند. (عکس از طریق لینکدین)

تعهد این استارت آپ، اعضای تیم خود در اوکراین را آزاد کرده است تا بدون نگرانی در مورد کار خود، مسیرهای کاری خود را انتخاب کنند. بسیاری اکنون شبانه روز در راستای منافع کشور خود کار می کنند و در ابتکارات نظامی و فنی برای خنثی کردن تجاوز روسیه در بسیاری از جبهه ها مشارکت می کنند.

استادیل توضیح داد: از دیدگاه مدیرعامل، ارزشمندترین چیزی که می توانم به آنها ارائه دهم ثبات شغلی است، زیرا همه چیز در اطراف آنها ناپایدار است.

تهاجم روسیه به اوکراین تأثیر عمیقی بر شرکت های فناوری مستقر در ایالات متحده، اروپا و جاهای دیگر داشته است. استارت‌آپ‌ها در سیاتل، سیلیکون ولی و سایر نقاط کشور اغلب با تیم‌هایی در اوکراین کار می‌کنند و از طیف وسیعی از برنامه‌نویسان انگلیسی زبان، مدیران پروژه‌ها و سایر فن‌آوران این کشور استفاده می‌کنند.

برای رهبران استارت‌آپ مستقر در ایالات متحده و مدیران فناوری با تیم‌های توسعه در اوکراین، این درگیری لایه‌های جدیدی از پیچیدگی عملیاتی و فرهنگی را پس از دو سال پرتلاطم تحت همه‌گیری COVID-19 اضافه می‌کند.

حتی برای کسانی که موفق به دستیابی به امنیت نسبی شده اند، مشکلات اتصال ناشی از حملات روسیه به زیرساخت های اوکراین، ارتباطات و کار این کشور را بسیار چالش برانگیزتر کرده است. در برخی موارد، رهبران و مدیران در ایالات متحده برای روزها بی خبر باقی می مانند.

شرایط خارق العاده همچنین سطوح جدیدی از همدلی و درک را القا می کند.

ما باید مطمئن شویم که همه زنده هستند.»

مونیکا پلات، یک کارآفرین در یاکیما، واشنگتن، از تابستان گذشته به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل Littlebird Connected Care، یک استارت آپ فناوری جدید برای سخت افزار و خدمات، با توسعه دهندگان در اوکراین کار کرده است. با تشدید درگیری، Littlebird جلسات منظم از راه دور خود را با بررسی وضعیت ریسک بالای هم تیمی ها و خانواده های آنها آغاز کرد.

شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند
مونیکا پلات، بنیانگذار و مدیر عامل، بنیانگذار و مدیر عامل Littlebird Connected Care، با تیمی از توسعه دهندگان اوکراینی کار می کند. (عکس از طریق لینکدین)

“حال شما خوب است؟ پلات گفت: این اولین چیز ماست. ما 12 نفر داریم و باید مطمئن شویم که همه زنده هستند.”

پلات گفت که ساکنان کیف از پایتخت اوکراین گریخته اند. در حالی که قبل از اینکه جلسات با لحظات روزمره مانند کودکان یا سگ ها در میان یک تماس ویدیویی قطع شود، اعضای تیم اکنون در زیرزمین هایی پنهان شده اند که از خانواده ها جدا شده اند و تمام تلاش خود را می کنند تا در میان یک بحران شدید، سطح عادی را حفظ کنند.

Littlebird در حال آماده شدن برای عرضه اولین محصول این شرکت بود، اما پلات در نظر داشت اولین را به تعویق بیندازد تا به اعضای تیم در اوکراین اجازه دهد تا بر نیازهای فوری خود تمرکز کنند. آن‌ها به او گفتند که ترجیح می‌دهند برای حمایت از خانواده‌هایشان ادامه دهند، دنبال کنند و درآمد خود را حفظ کنند.

در ژانویه، با آشکارتر شدن احتمال تجاوز روسیه، این استارتاپ از طریق یک سری اقدامات کاهشی تهدیدات سایبری، بازگرداندن دارایی ها از اوکراین و سایر اقدامات امنیتی انجام شد. در آن زمان، این یک اقدام احتیاطی ساده در برابر ژست روسی به نظر می رسید، اما معلوم شد که یک حرکت مهم است.

پلات گفت: «این یک ماه واقعاً دیوانه کننده بود.

“غیر ممکن است که عظمت را به طور کامل در آغوش بگیریم”

درک مردینیان، موسس و مدیرعامل Video Igniter، یک شرکت ویدئویی انیمیشن سفارشی مستقر در سیاتل نیز همینطور است. Merdinyan با شبکه ای از اجراکنندگان در سراسر جهان در زمینه های استوری بورد، فیلمنامه نویسی، توسعه فناوری و بازاریابی همکاری می کند.

شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند
درک مردینیان، بنیانگذار و مدیر عامل Video Igniter، با بیش از 20 هنرمند در اوکراین کار می کند.

همکاران دائمی او شامل حدود دوجین مجری در اوکراین و دو مدیر پروژه در کشور هستند که به مدیریت تولید ویدیو کمک می کنند. همه آنها با شروع تهاجم مجبور به فرار از کیف شدند و در برخی موارد چندین بار نقل مکان کردند.

مردینیان گفت: «به سادگی غیرممکن است که مقیاس آنچه را که آنها از سر می گذرانند درک کنیم. «فقط باید هر روز بیدار شوی به این امید که هیچ اتفاقی در شب نیفتاده باشد.

اگرچه آنها اکنون در مکان های امن تر هستند، اما نگرانی های عملی همچنان وجود دارد.

  • به دلیل اختلاف ساعت، مردینیان معمولاً وقتی شب بود با تیم ویدیو صحبت می کرد. اما با حملات روسیه، مقررات منع آمد و شد در شهرهای بزرگ مستلزم خاموش شدن چراغ‌ها است و اعضای تیم از نظر فنی حتی نیازی به باز بودن لپ‌تاپ ندارند.
  • اتصال به اینترنت در ماه‌های گذشته در زمان‌های مختلف یک چالش بوده است و در برخی موارد تیم را ملزم به کار با حجم فایل‌های کوچک‌تر می‌کند زیرا به اتصالات سلولی متکی است.

مردینیان مانند دیگران در موقعیت خود، ابتدا بر سلامت، ایمنی و نیازهای همتایان اوکراینی خود تمرکز می کند. زمانی که از او پرسید که او و سایرین در ایالات متحده به چه چیزی نیاز دارند، آنها دو چیز گفتند: آنها همچنان به ارسال کار بیشتر برای مشغول نگه داشتن آنها و کمک به اوکراین برای دفاع از خود در برابر حملات هوایی ادامه دادند.

مردینیان به عنوان یک شهروند آمریکایی غیرنظامی در شمال غربی اقیانوس آرام اعتراف کرد که نمی تواند نکته دوم را در نظر بگیرد، اما مطمئناً می تواند به کار خود ادامه دهد.

وی گفت: “علاوه بر این، ما فقط سعی می کنیم با شرایط همدل و همدل باشیم و با همه کار کنیم تا اول از سلامت آنها مطمئن شویم و سپس از سلامت روان آنها مراقبت کنیم.”

حمایت جهانی از همکاران اوکراینی

بسیاری از شرکت های فناوری بزرگتر نیز پیوندهای عمیقی با کشور دارند.

سارا گاوین، معاون ارشد ارتباطات جهانی گفت، برای مثال، گروه اکسپدیا، غول مسافرتی آنلاین مستقر در سیاتل، حدود 200 پیمانکار در اوکراین دارد که عمدتاً در زمینه توسعه محصول و مهندسی هستند.

شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند
LR: سرجیو داویلا از گروه Expedia، لوئیس هکتور گارسیا و آماندا آروالو در Eat for Ukraine در پراگ سود می برند. در عکس نیست: برگزارکننده رویداد آناستازیا پودولیکا. (عکس از گروه Expedia.)

Expedia با سازمان‌های تامین‌کننده‌اش همکاری می‌کند تا این کارگران را استخدام کند تا تا حد امکان پاسخگو و انعطاف‌پذیر باشند و بین کارهای حیاتی و وظایفی که می‌توانند برون‌سپاری یا متوقف شوند، زمانی که افراد نیاز به توقف دارند، تمایز قائل شود. امنیت و خانواده آنها

برخی دیگر بر ادامه کار اصرار دارند. بسیاری از مردم هستند که گفته اند، “این یک راه شگفت انگیز برای من است”، یا در بخشی از کشور هستند که کمتر تحت تأثیر تهدیدهای دقیقه به دقیقه قرار می گیرند، یا فقط کسانی که در آنها هستند. خانواده با درآمد گسترده.» او گفت.

در همین حال، کارکنان Expedia در سراسر جهان گرد هم آمده اند تا از این هدف حمایت کنند.

  • مقامات در پراگ مزایای Eat for Ukraine را راه اندازی کردند و حدود 4000 دلار به نفع مردم و اهداف این کشور جمع آوری کردند. دفاتر دیگر در سراسر جهان در حال حاضر کمپین های مشابهی برای جمع آوری کمک های مالی انجام می دهند.
  • جنبش متفقین اکسپدیای سیاه (BEAM) برای جمع آوری کمک های مالی برای گروهی از دانشجویان آفریقای جنوبی که برای فرار از اوکراین تلاش می کنند، سخت کار کرده است.
  • تیم های Expedia در لهستان و مجارستان در حال کار با هتل ها برای یافتن مسکن برای پناهندگان اوکراینی هستند.
  • بخش اجاره تعطیلات Vrbo از هزینه خدمات در اوکراین، لهستان، مجارستان، رومانی، اسلواکی، بلاروس و مولداوی در طول درگیری صرف نظر کرد.

کد نویسی دوباره بازگشت به ایالات متحده

از آنجایی که پیمانکاران اوکراینی Scalr به کشور در زمینه‌های مختلف کمک می‌کنند، رهبران مهندسی این شرکت در سیاتل و کالیفرنیا دوباره به نقش همکاران فردی بازگشته‌اند و کد را برای ادامه پروژه‌ها بازنویسی می‌کنند.

Stadil، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، گفت: “بعضی از آنها کمی زنگ زده هستند، اما فکر می کنم خوب است که آنها را مجبور به نوشتن دوباره کد کنید.” برخی از آنها در واقع از داشتن این فرصت خوشحال هستند.”

شرکت های فناوری ایالات متحده با روابط نزدیک با توسعه دهندگان اوکراینی در حال مبارزه با تأثیر حملات روسیه هستند
عکس های ارسال شده توسط هنرمندان Scalr در کانال Slack در جهت عقربه های ساعت از گوشه سمت چپ بالا: کالسکه ها نماد کودکان خردسال کشته شده در حملات روسیه هستند. خانه همسایه یکی از پیمانکاران اسکالر پس از بمباران. تظاهرات طرفدار اوکراین در مقابل نیروهای روسی در خرسون، جنوب اوکراین؛ و یک بمب منفجر نشده در حیاط یک همسایه هنرمند Scalr. (عکس ها توسط Scalr ارائه شده است.)

کانال عمومی Slack، جایی که کارگران معمولاً به‌روزرسانی‌های پروژه‌های کاری را ارائه می‌دهند، مملو از عکس‌های گرفته شده توسط پیمانکاران در اوکراین است، از جمله ساختمانی که به ویرانه‌ای در نزدیکی خانه یک کارگر در شرق اوکراین تبدیل شده است، ایستگاه مترویی که صدها کارگر در آن پناه گرفته‌اند. شهروندان و جمعیت عظیمی از اوکراینی ها مانع پیشروی کاروان روسیه می شوند.

هنگامی که یک روز بعدازظهر هفته گذشته با او تماس گرفتیم، Stadil به تازگی اساسنامه یک سازمان غیرانتفاعی را برای جمع آوری کمک های مالی برای نیروهای دفاع سرزمینی اوکراین، ارائه کمک مالی به مردم عادی در اوکراین که شغل خود را از دست داده اند و اکنون در حال جنگ هستند، ارائه کرده بود. به نمایندگی از کشورهای خود

Scalr به هر یک از نوازندگان اوکراینی خود که می خواهند به مکان های امن تر نقل مکان کنند اما هیچ کمکی دریافت نکرده اند، کمک مالی ارائه کرده است. در واقع، برخی از شهروندان اوکراینی که از راه دور برای این شرکت از کشورهای اتحادیه اروپا کار می کردند، به وطن خود بازگشته اند تا سلاح به دست بگیرند.

“خیلی واقعی است. اینها همکاران من هستند. استادیل گفت: آنها زندگی خود را به خطر می اندازند. “میزان شجاعت همه شگفت انگیز است.”