• خانه
  • اخبار
  • شرکت نوپایی که در حال توسعه ابزار سونوگرافی دستی کنار تخت است، 57 میلیون دلار جمع آوری کرده است

شرکت نوپایی که در حال توسعه ابزار سونوگرافی دستی کنار تخت است، 57 میلیون دلار جمع آوری کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت نوپایی که در حال توسعه ابزار سونوگرافی دستی کنار تخت است، 57 میلیون دلار جمع آوری کرده است

شرکت نوپایی که در حال توسعه ابزار سونوگرافی دستی کنار تخت است، 57 میلیون دلار جمع آوری کرده است
سیستم سونوگرافی Kosmos توسط EchoNous. (تصویر EchoNous)

EchoNous که یک ابزار سونوگرافی فشرده با هوش مصنوعی را به بازار عرضه می کند، 57 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

این بودجه در یک پرونده نظارتی اخیر ذکر شد و توسط یک سخنگوی تایید شد. این سخنگو گفت که استارتاپ مستقر در ردموند واشینگتن انتظار دارد تا پایان سپتامبر 15 میلیون دلار اضافی به عنوان بخشی از دور سری D جمع آوری کند.

این پول پس از جمع آوری 60 میلیون دلار در ژوئن 2021 به دست آمد. این بودجه به تجاری سازی دستگاه شاخص شرکت، Kosmos، یک سیستم اولتراسوند نقطه مراقبت مبتنی بر هوش مصنوعی که می تواند از قلب و سایر مناطق بدن تصویربرداری کند، کمک کرد.

الگوریتم های یادگیری عمیق این شرکت به اپراتورها کمک می کند تا تصاویر با کیفیت بالا را جمع آوری کنند، آنها را برچسب گذاری کنند و به طور خودکار اندازه گیری های کلیدی مانند کسر تخلیه قلب را محاسبه کنند. این شرکت می‌گوید Kosmos تصاویری با کیفیت تشخیصی ارائه می‌کند که با دستگاه‌های حجیم‌تر، کمتر قابل حمل و گران‌تر رقابت می‌کند.

Kosmos اخیراً در یک مطالعه مستقل که پنج دستگاه سونوگرافی دستی مختلف را ارزیابی کرده است، امتیاز بالایی را برای کیفیت کلی تصویر دریافت کرده است.

بودجه جدید برای توسعه محصول و آموزش هوش مصنوعی و ادغام با این پلتفرم استفاده خواهد شد. این بودجه همچنین توسعه فناوری کاوشگر اولتراسوند Lexsa را تقویت می کند، که سال گذشته مجوز “510(k)” را از سازمان غذا و داروی ایالات متحده دریافت کرد و برچسب “قابل ملاحظه ای معادل” با دستگاه های موجود را نشان داد. این کاوشگر به Kosmos اجازه می دهد تا سونوگرافی اعصاب، ریه ها، عروق و سیستم اسکلتی عضلانی را در کنار تخت انجام دهد.

EchoNous که در سال 2015 راه اندازی شد، اخیراً با سامسونگ همکاری کرد که به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اجازه می دهد Kosmos را با یک تبلت سامسونگ جفت کنند.

مدیر عامل EchoNous، کوین گودوین، قبلاً مدیر عامل سازنده دستگاه اولتراسوند Sonosite بود که در سال 2011 به قیمت 995 میلیون دلار به فوجی فیلم فروخته شد. EchoNous حدود 150 کارمند دارد.

دور جدید تامین مالی سهام توسط مدیریت سرمایه گذاری کندی لوئیس هدایت شد.