• خانه
  • اخبار
  • شرکت نرم افزار حمل و نقل عمومی سودآور Inrix 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است

شرکت نرم افزار حمل و نقل عمومی سودآور Inrix 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت نرم افزار حمل و نقل عمومی سودآور Inrix 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است

شرکت نرم افزار حمل و نقل عمومی سودآور Inrix 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است
Inrix نرم افزار تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی را به خرده فروشانی مانند Starbucks و Chick-fil-A می فروشد. (تصویر Inrix)

Inrix، نرم‌افزار حمل‌ونقل و ارائه‌دهنده داده مستقر در واشنگتن که در سال 2004 تأسیس شد، کمتر از یک سال پس از تقریباً سهامی عام شدن شرکت، 10 میلیون دلار از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کرده است.

پس از اینکه brooztechnology یک پرونده SEC را در هفته گذشته مشاهده کرد، یک سخنگوی این بودجه را تأیید کرد.

به گفته سخنگوی، این شرکت سودآور است و سرمایه بیشتری را برای تسریع در سرمایه گذاری و افزودن کارکنان در حوزه جدیدی از تمرکز برای ما به کار می گیرد.

اینریکس از زمانی که نزدیک به دو دهه پیش از مایکروسافت جدا شد، 122 میلیون دلار از سرمایه گذاران خصوصی جمع آوری کرده است. آخرین بار در سال 2014 سرمایه خارجی جذب کرد.

Inrix در اوایل امسال تقریباً نوع متفاوتی از تزریق نقدی دریافت کرد که برای یک IPO آماده می شد. اما این شرکت که سال‌ها به عنوان نامزد اولیه عرضه اولیه سهام مطرح می‌شد، پس از تهاجم روسیه به اوکراین و عوامل دیگر منجر به عدم اطمینان اقتصادی شد.

برایان میستل، مدیرعامل اینریکس، گفت: «ما حدود دو هفته تا ثبت اسناد خود در SEC فاصله داشتیم. ما در حال حاضر در حالت آماده باش هستیم و منتظریم ببینیم بازارها و اقتصاد چه زمانی بهبود می یابد، در این صورت دوباره تلاش خواهیم کرد.

اینریکس در میان تعدادی از شرکت‌هایی است که در انتظار عرضه اولیه اولیه سهام هستند، پس از یک سال رکورد برای عرضه اولیه سهام در سال 2021.

تغییر تمرکز

Mistele گفت که با توجه به اینکه بسیاری از مشتریان اینریکس شرکت‌های خودروسازی هستند و مردم کمتر رانندگی می‌کنند، در هنگام شیوع همه‌گیری نگران تجارت بود. اما همچنین فرصتی را باز کرد زیرا حمل و نقل با همه‌گیری و افزایش دورکاری بسیار سریع تغییر کرده است.

شرکت نرم افزار حمل و نقل عمومی سودآور Inrix 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است
برایان میستل، مدیرعامل INRIX.

Mistele گفت: “در میان دولت های فدرال و ایالتی نیاز زیادی وجود داشت که واقعاً بفهمند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.” آنها در تلاشند تا با آنچه می توانند در مورد آن انجام دهند مقابله کنند.

این شرکت 350 نفری در سال‌های اخیر از فروش داده‌های مربوط به ترافیک و حمل‌ونقل به ارائه محصولات نرم‌افزاری به‌عنوان یک سرویس که شامل تجزیه و تحلیل‌های بیشتری است، عمدتاً برای مشتریان بخش عمومی تغییر مسیر داده است.

Mistele گفت: «تنوع زیادی از مشتریان وجود دارند که نمی‌دانند با داده‌ها چه کنند. بنابراین ما اساساً راه حل های نرم افزاری برای آنها ساختیم.

نمونه‌ها شامل محصولات نرم‌افزاری زمان‌بندی سیگنال‌های ترافیکی است که توسط سازمان‌های دولتی استفاده می‌شوند و محصول جدیدی که با جنرال موتورز با تمرکز بر ایمنی جاده ایجاد شده است.

Mistele گفت که کسب و کار نرم افزار به عنوان یک سرویس حدود یک سوم از درآمد شرکت را تشکیل می دهد.

Inrix همچنان داده‌هایی را می‌فروشد که از بیش از 650 منبع بی‌درنگ و ناشناس هستند. اما در حال مشاهده تقاضا از مکان های جدید است.

به عنوان مثال، اخیراً محصولی را برای مشتریان خدمات مالی مانند صندوق های تامینی راه اندازی کرده است که تلاش می کنند تعداد وسایل نقلیه ورودی و خروجی از یک مکان خرده فروشی را درک کنند تا بتوانند ایده بهتری از رشد یک شرکت داشته باشند.

خرده فروشانی مانند Starbucks و Chick-fil-A نیز از Inrix برای کشف محل افتتاح فروشگاه های جدید استفاده می کنند.

Mistele گفت: “با گذشت زمان، تجارت خودروی ما کاهش خواهد یافت و بخش عمومی و مشاغل به رشد خود ادامه خواهند داد.” ما بیشتر بر تجزیه و تحلیل و راه‌حل‌های نرم‌افزار به‌عنوان سرویس خود تمرکز خواهیم کرد، نه اینکه صرفاً داده‌های خام را ارائه کنیم، چیزی که کسب‌وکار اصلی نان و کره ما بود.»

اینریکس بیش از 1200 مشتری دارد.

اینریکس اخیراً کمتر از 10 کارمند خود را اخراج کرده است. Mistele گفت که اخراج ها ارتباطی با چشم انداز اقتصادی ندارند. اینریکس بیش از 10 موقعیت باز در وب سایت خود دارد.

نگاه به جلو و انعکاس

ظهور وسایل نقلیه خودران می‌تواند برای اینریکس در آینده با توجه به مقدار داده‌ای که فناوری خودران نیاز دارد، یک موهبت باشد. اما Mistele، مدیر کل سابق مایکروسافت و مهندس فورد، گفت که پذیرش رانندگی خودکار کندتر از حد انتظار بوده است و ممکن است یک دهه قبل از استقرار انبوه باشد.

Mistele با تأمل در سفر این شرکت گفت که از زمانی که او با همکار سابق مایکروسافت کریگ چپمن به راه اندازی Inrix کمک کرد، چقدر در تقاطع فناوری و حمل و نقل تغییر کرده است.

Mistele گفت: «هیچ آیفون، تسلا، چیزی به نام داده بزرگ وجود نداشت. هیچ کس در سیلیکون ولی نمی خواست در مورد حمل و نقل صحبت کند زیرا بخش جالبی از اقتصاد نیست.

این شگفت انگیز است که چقدر تغییر کرده است. کل سیستم حمل و نقل کاملاً تغییر کرده است که به تجارت ما در این راه کمک کرده است.

من نمی‌توانستم بیشتر از این از پیشرفت شرکت راضی باشم. اما هر سال یک چالش جدید وجود دارد، خواه یک چالش اقتصادی مانند سال 2008 و 2009 و 2022 باشد، یا اینکه یک تغییر تکنولوژیکی باشد. اما این چیزی است که این بخش را سرگرم کننده می کند: همه چیز همیشه در حال تغییر است.