• خانه
  • اخبار
  • شرکت مرموز شکایتی علیه سیاتل و ساکرامنتو به خاطر فناوری پرداخت پارکینگ ارائه می کند

شرکت مرموز شکایتی علیه سیاتل و ساکرامنتو به خاطر فناوری پرداخت پارکینگ ارائه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت مرموز شکایتی علیه سیاتل و ساکرامنتو به خاطر فناوری پرداخت پارکینگ ارائه می کند

شرکت مرموز شکایتی علیه سیاتل و ساکرامنتو به خاطر فناوری پرداخت پارکینگ ارائه می کند
شهر سیاتل از سال 2013 از PayByPhone برای پارکینگ استفاده می کند (عکس brooztechnology / تاد بیشاپ)

یک شرکت ثبت شده در یک صندوق پستی مجازی در ناحیه دانشگاه سیاتل که چهار ماه پیش سه حق ثبت اختراع فناوری پارکینگ را که مربوط به آیفون است، به دست آورد، از یکی به عنوان مبنایی برای شکایت علیه شهرهای سیاتل و ساکرامنتو در مورد استفاده از پارکینگ و برنامه های پرداخت تلفن همراه استفاده می کند. دو ارائه دهنده فناوری مختلف

RanaVerde Tech Initiative LLC، که در فوریه 2021 در ایالت واشنگتن تأسیس شد، در 30 ژوئیه به دادگاه های فدرال در سیاتل و ساکرامنتو شکایت کرد و مدعی شد که هر شهر از فناوری تحت پوشش چندین ادعا در پتنت شماره 7839302 ایالات متحده استفاده می کند. و روش.”

جان T. استانیسفسکی از استاتن آیلند، نیویورک، در درخواست ثبت اختراع اولیه در اکتبر 2006 به عنوان مخترع نامگذاری شد. طبق سوابق USPTO، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده این اختراع را در نوامبر 2010 صادر کرد.

این پتنت یکی از سه فهرستی است که استانیسفسکی را به عنوان مخترع فهرست کرده است که در آوریل سال جاری به ابتکار فناوری RanaVerde واگذار شد. این شکایت ها آنها را “اختراعات اولیه در فضای الکترونیکی کمک پارکینگ” می نامند.

همانطور که در درخواست ثبت اختراع ذکر شد، پیاده سازی های بالقوه این فناوری شامل یک “دستگاه الکترونیکی با تایمر و یک واحد اصلی مرتبط” بود که می تواند قوانین پارک کردن در طرفین متناوب خیابان را به دیگران یادآوری کند یا هنگامی که پارکومتر آنها خاموش است به آنها هشدار دهد. در شرف منقضی شدن

سیاتل از سال 2013 از فناوری PayByPhone استفاده می کند. سخنگوی دادستانی شهر سیاتل گفت که شهر نمی تواند در مورد دعاوی معلق اظهار نظر کند.

PayByPhone Technologies، یکی از شرکت‌های تابعه Volkswagen Financial Services AG، می‌گوید که فناوری آن در نزدیک به ۱۳۰۰ شهر موجود است و سالانه بیش از ۷۴۰ میلیون دلار پرداخت‌های موبایلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساکرامنتو از فناوری ParkMobile LLC مستقر در آتلانتا استفاده می کند که می گوید فناوری آن در هزاران مکان در سراسر ایالات متحده استفاده می شود. ParkMobile سال گذشته توسط شرکت اروپایی EasyPark Group خریداری شد. دفتر دادستانی شهر ساکرامنتو تا روز چهارشنبه این پرونده را دریافت نکرده بود.

از ویژگی‌های برنامه‌های PayByPhone و ParkMobile می‌توان به امکان پرداخت هزینه برای پارک در یک بلوک یا زمین خاص و دریافت اعلان‌ها در زمانی که دوره پارکینگ به پایان می‌رسد، اشاره کرد.

نام PayByPhone در شکایت علیه شهر سیاتل و ParkMobile در شکایت علیه ساکرامنتو ذکر شده است، اما هیچ یک از این شرکت ها به عنوان متهم نام برده نمی شوند.

این شکایت ها به دنبال قضاوت در مورد نقض حق ثبت اختراع، خسارات مالی نامشخص و هزینه های وکلا هستند.

سوابق ایالتی نشان می دهد که یکی از برندون کاروترز به عنوان نماینده و کارمند ثبت شده RanaVerde Tech Initiative است. مشخص نیست که آیا Carruthers یا RanaVerde به طور فعال در توسعه فناوری خود بر اساس پتنت ها مشارکت دارند یا خیر.

پیام‌ها به Carruthers و وکیلی که پرونده‌ها را مطرح کرد، فرانک ام واشکو از Tiburon Intellectual Property PLLC در سانفرانسیسکو، تا زمان انتشار بازگردانده نشد. همچنین پیامی را با مخترع اصلی استانیشفسکی گذاشتیم تا درباره تاریخچه ثبت اختراعات و انتقال آنها به RanaVerde اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

یادداشت ویراستار: این داستان از زمان انتشار برای تصحیح ارجاعات به شرکت‌های ارائه‌دهنده فناوری پرداخت برای برنامه‌های پرداخت پارکینگ سیاتل و ساکرامنتو به‌روزرسانی شده است.